Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve neredeyse hiçbir reklam görmeyeceksiniz.

Focus MK4 1.5 Ti-vct 15.000 Bakımı

Önerilen Mesajlar

Dün Benzinli Yeni Focus'un ilk bakımı yapıldı,

-Hava Filtresi ,

-Yağ Filtresi,

değiştirildi,

-5W-20  Mobil Varil Yağ ve Tunap Motor İçi Temizleyici Kullanıldı,

Polen Filtresinin değişimine gerek olmadığı söylendi -1004-TL bakım ücreti çıktı.

Yaptıracak arkadaşlara bilgi amaçlı kenarda dursun istedim.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

normal fiyat..  5-20 yağ koymalarından dolayı..

iyi günlerde eskitin

lpg taktırdınız mı, tüketim nasıl sizin sürüş güzargahınızda veya sürüş alışkanlıklarınızla?

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

-LPG taktırmadım, Karstayım, şuan için çok soğuklarda (-20/-30) 9.6-9.7 gördüm (araç otomatik) işe gidiş  5 km,

-Uzun yolda Erzurum-Kars arası (200Km yol) 100-130 km hız aralığında 5.2 tüketim gösterdi.

-Yetkili Serviste yapıldı Erzurum Cindilli Otomotiv Yağ için Mobil dendi,  varillerin üzerinde de Mobil yazıyordu.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • Yakup Çağatay, başlığı Focus MK4 1.5 Ti-vct 15.000 Bakımı olarak değiştirdi
  • 5 ay sonra...

Servis ücreti için: 2020 üretimlerde karter genişlemiş, 6 litre yağ kullanılıyor. Servis bakım ücreti olarak 1500-1800 olarak iki ayrı fiyat aldım. Eski tip 4 litrelik kartere sahip araçlar(2019 kasım ayı öncesi) 1350 TL en düşük fiyat. Yağı alıp götürsem olur mu acaba? ?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Motorun Avrupa'da satışı yok ki. Servisi aradım  "performans" için dediler. Yağ erken kirleniyordur aşınma kaynaklı, diye aklımdan geçti. Motorun torku düşük, daha çok devir, daha çok aşınma. Japon LPG benzinlilerde de bakım 10 binde 1 diye biliyorum. %50 yağ arttırıp %50 uzun km kullanılır mantığı sürmüş olabilirler. Benimki düşünce elbette.  

not: Focus TDCİ  2011 yetkili servis bakım ücreti, yakıt filtresi dahil,  550 tl.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
2 dakika önce, Fatih Aktürk yazdı:

Motorun Avrupa'da satışı yok ki. Servisi aradım  "performans" için dediler. Yağ erken kirleniyordur aşınma kaynaklı, diye aklımdan geçti. Motorun torku düşük, daha çok devir, daha çok aşınma. Japon LPG benzinlilerde de bakım 10 binde 1 diye biliyorum. %50 yağ arttırıp %50 uzun km kullanılır mantığı sürmüş olabilirler. Benimki düşünce elbette.  

not: Focus TDCİ  2011 yetkili servis bakım ücreti, yakıt filtresi dahil,  550 tl.

Hangi motorun Avrupa’da satışı yok? ? Biz Avrupa değil miyiz ayrıca var başka ülkelerde de İngiliz kılavuzunda bile görebilirsiniz. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

AB'de yok diyelim Yakup Bey. 

Bu motor yalnızca Ecosport modelinde kullanılmış diye gördüm. Toyota ve Honda'nın atmosferik motorları da Avrupa kıtasında pek görülmüyor(karbon emisyonları). Ancak ülkemizde en çok satılan, lpg uyumlu, sorunsuz motorlar atmosferikler. Üreticiler ülkelere göre değişik motor seçenekleri tercih ediyor. Kılavuzu merak ettim, paylaşabilir misiniz.

MAVİ VATAN

Fatih Aktürk tarafından düzenlendi
açıklama
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 1 ay sonra...

Merhaba,

Aracım 12.500 kmde yıllık bakımı geldi. Yetkili servis standart bakıma 1.600 TL para çekiyor. Sizce ne yapmalıyım? Servise mi yoksa bildiğiniz iyi yerler varsa oraya mı götürmeliyim? Konu hakkında yardımcı olmanızı rica ederim. Şimdiden teşekkürler..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
10 saat önce, Ahmet Karaca yazdı:

Merhaba,

Aracım 12.500 kmde yıllık bakımı geldi. Yetkili servis standart bakıma 1.600 TL para çekiyor. Sizce ne yapmalıyım? Servise mi yoksa bildiğiniz iyi yerler varsa oraya mı götürmeliyim? Konu hakkında yardımcı olmanızı rica ederim. Şimdiden teşekkürler..

Araç garanti kapsamındayken bakımlarını yetkili serviste yaptırmanın daha iyi olacağını düşünüyorum, şuan yeni focus için polen, yağ, hava filtresi gibi parçaların yetkili servis dışında olup olmadığı meçhul, 5W-20 (wss-m2c 948-b) yağı dışardan kendiniz temin edersiniz bakım daha uygun fiyata gelebilir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
2 saat önce, Furkan H. yazdı:

Araç garanti kapsamındayken bakımlarını yetkili serviste yaptırmanın daha iyi olacağını düşünüyorum, şuan yeni focus için polen, yağ, hava filtresi gibi parçaların yetkili servis dışında olup olmadığı meçhul, 5W-20 (wss-m2c 948-b) yağı dışardan kendiniz temin edersiniz bakım daha uygun fiyata gelebilir.

Furkan Bey haklısınız parça temini konusunda sizinle hemfikirim. Bende servise götürmeyi düşünüyordum, fikir almak istedim aslında. Teşekkür ederim ?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu gün tan oto da 15.000  yıllık bakım yaptırdım aracı servise kabul ederken servis danışmanı 1500tl lik bir maliyet gösterdi sonra merak etmeyin ben indirim yapacağım dedi .İşlemler bittikten sonra kendi indirimim ford kart indirimi falan borcunuz 1069tl dedi bende eyvallah dedim ? 

Zafer Çoban tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.