Jump to content
  • 0

Orjinal çıkma Tpms Tanıtma Yapılır Mı?

Hasan çinçik
 Paylaş

Soru

Arkadaşlar kolay gelsin. Aracım 2017 1.5 tdci ford focus. Yazlık - kışlık lastik değişimi sırasında jant veya sensöre zarar gelmesini istemiyorum. Bu yüzden 2018 model focus araca ait orjinal 4 adet jantını lastik basınç TPMS sensörleri ile birlikte(4 adet) almayı düşünüyorum.

Bu sensörleri aracımda kullanabilir miyim? Tanıtma işlemi otomatik mi oluyor yoksa hava indirme yöntemi ile mi tanıtma yapılıyor?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
1 saat önce, Hasan çinçik yazdı:

Arkadaşlar kolay gelsin. Aracım 2017 1.5 tdci ford focus. Yazlık - kışlık lastik değişimi sırasında jant veya sensöre zarar gelmesini istemiyorum. Bu yüzden 2018 model focus araca ait orjinal 4 adet jantını lastik basınç TPMS sensörleri ile birlikte(4 adet) almayı düşünüyorum.

Bu sensörleri aracımda kullanabilir miyim? Tanıtma işlemi otomatik mi oluyor yoksa hava indirme yöntemi ile mi tanıtma yapılıyor?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

Yinede siz bilirsiniz ama,
malum Afyon'da Kayseri'yi aratmaz.
Bende her sene aynı janta yazlık kışlık lastik taktırıp kullanıyorum.
Şimdiye kadar problem olmadı.
Masrafa değer mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhabalar, hasan bey yapılır tabi ve sonuna kadar haklısınız.ben bu yıl dandik bir lastikçide taktırdım kırdılar 1-2 sensör. internetten 125tl ye aldım birini tanıttım önceden tahmin etmediğim 2.sensörde kırılmış.sonra kaldı öyle.bir tane daha alacam ve tanıtacam.manuel kendinizde tanıtabilirsiniz araç direksiyonundanda olabilir.sırasıyla denemek lazım.ben çok araştırdım biraz öğrendim bu konuları?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Semih O. yazdı:

Yapılır.

Teşekkür ederim. ?

Bir saat önce, Mustafa Nartkaya yazdı:

Yinede siz bilirsiniz ama,
malum Afyon'da Kayseri'yi aratmaz.
Bende her sene aynı janta yazlık kışlık lastik taktırıp kullanıyorum.
Şimdiye kadar problem olmadı.
Masrafa değer mi?

Yani masrafa bence değer sonuçta paran çöpe atılmıyor. Aracını sattığında jantlar ikinci el olarak tekrar satarak masrafını çıkarabilirsiniz. Ayrıca daha lastik değişiminde jant ve sensöre zarar gelebileceği gibi lastiği de zarar verebiliyorlar.  Tecrübe ile sabit. Bence masrafa değer. Hem kafa rahat olur. 

14 dakika önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

2016 senesinden beridir yazlık kışlık lastik değiştirerek kullanıyorum. Bi sıkıntı yaşamadım. İşi bilen bi lastikçiyle rahat olabilirsin. 

Katılıyorum. İşi bilen tecrübeli eleman olduğu sürece sıkıntı olmaz ama böyle ustayı bulmak çok zor. Bulduğumuzu varsayalım lastik değişimi, genelde lastikçinin yoğun  olduğu döneme denk geldiği için ustalar olabildiğince hızlı çalışıyorlar. Hızlı yapacam derken jantı makineye öyle bir bırakıyor ki benim içim acıyor, keza lastik sökerken ve takarkende aynı sertlik devam ediyor. Adam usta, işi biliyor bişey de diyemiyoruz. Toz kondurtmuyorlar. Yanlış anlamayın ben işin olabilecek olumsuz yönünü yazıyorum. Arabamı seviyorum ve bir densizin yüzüne moralimi bozmak istemiyorum. 

8 dakika önce, Ahmet.Aktas yazdı:

merhabalar, hasan bey yapılır tabi ve sonuna kadar haklısınız.ben bu yıl dandik bir lastikçide taktırdım kırdılar 1-2 sensör. internetten 125tl ye aldım birini tanıttım önceden tahmin etmediğim 2.sensörde kırılmış.sonra kaldı öyle.bir tane daha alacam ve tanıtacam.manuel kendinizde tanıtabilirsiniz araç direksiyonundanda olabilir.sırasıyla denemek lazım.ben çok araştırdım biraz öğrendim bu konuları?

Çok geçmiş olsun. Adınıza üzüldüm. Tecrübelerinden istifade etmek isterim ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Hasan çinçik yazdı:

masrafa bence değer

Kesinlikle değer, 10 yıldan fazladır farklı takım jantlarımı kullanıyorum. Lastikçiye gitmeye bile gerek yok, kapının önünde değiştir.

Basınç sensörlerini tanıtmak için efor sarfetmenize gerek yok, ilk taktığınızda sensör arızası verecek, 1-2 km süreceksiniz ve otomatik tanıyacak sistem, akıllı araba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otomatik tanıma yaparsa çok harika olur. Bu gidişle ölümüne Fordcu olacağım. ?

--1 dakika sonra eklendi--
16 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Kesinlikle değer, 10 yıldan fazladır farklı takım jantlarımı kullanıyorum. Lastikçiye gitmeye bile gerek yok, kapının önünde değiştir.

Basınç sensörlerini tanıtmak için efor sarfetmenize gerek yok, ilk taktığınızda sensör arızası verecek, 1-2 km süreceksiniz ve otomatik tanıyacak sistem, akıllı araba ?

Hasan çinçik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
21 dakika önce, Hasan çinçik yazdı:

Otomatik tanıma yaparsa çok harika olur. Bu gidişle ölümüne Fordcu olacağım. ?

--1 dakika sonra eklendi--

Bir çok jant takımımda bizzat yaptım, tecrübeyle sabit ?

20200102_173131.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

ilk taktığınızda sensör arızası verecek, 1-2 km süreceksiniz ve otomatik tanıyacak sistem, akıllı araba ?

Şu uyarıyı bir tek benim araba vermiyor.Benim araba akıllı mı salak mı bilemedim hocam ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
23 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

Şu uyarıyı bir tek benim araba vermiyor.Benim araba akıllı mı salak mı bilemedim hocam ?

Akıllı o araba akıllı, ben aldım ya o arabayı sana ?

• Beğen 2
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Ali Fırat Yılmaaz yazdı:

2017 focus a orjinal sensor takıldı kodlama gerekiyor mu?

20-30 km sürüş sonrası uyarı vermezse otm tanımış demektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

20-30 km sürüş sonrası uyarı vermezse otm tanımış demektir.

dün bir tane sensör arızalıydı orijinali ile değiştirttim fakat 10 km sonra falan algılanamadı uyarısı verdi oto tanıtmadıysa bir cihazla vs mi tanıtıyor acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.