Jump to content

Yeni Koronavirüs Hastalığı Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

Sizi ve çevrenizi Koronavirüs riskinden koruyacak 14 Kural (video)

'Yola Focusla'tıkla yazmaya başla

Fotoğraf yarışması için tıklayınız (Mart 2020)

• Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
İlker Kaya

Rampada Hararet Yükselmesi

Question

İyi günler arkadaşlar focus 3 aracımda rampada hararet bianda yükselip motor arza lanmbasi yanıyor kenara çekip bir dk içinde  hararet ibresi hemen normal seviyeye geliyor sadece rampada oluyor termostatida değiştirdim ama sorun devam ediyor bilgisi tecrübesi olan varmı lütfen yardım  çözüm bulamadım 

17 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Fan çalışıyor ama şu dikatimi çekti  radyotore bağlı alt   hortum (termostatik yanındaki hortum) 120 km yol yaptığım halde soğuktu bazen de hortum sıcak oluyor Ford ustalarına götürdügümde sorunu bulamıyorlar blok çatlak olabilir diyor hepsi  ama arabada başka hiç bir sorun yok 

• 0

Radyatörün kenarındaki siyah plastikten kaçak olma ihtimali yüksek veya küçük bir delik var radyatörünüzde özellikle rampa çıkarken yapar basıncı görünce ufak delikten veya plastik aliminyum arasından kaçak olduğu için tam soğumaz radyatör gazdan ayağınızı çekin arabayı bir düşük viteste tatlı gazda kullanın hararet normale döner ...

Edited by Serkan Karakoca

• 0

Su eksiltme yok ama hiç yinede bı kontrol edeceğim dediklerinizi Serkan bey teşekürler. Yine götüreceğim ustaya bakalım 

--44 dakika sonra eklendi--

Günaydın arkadaşlar Isparta Burdur çevresinde önerebileciginiz iyi bir Ford ustası varmı 

• 0
22 dakika önce, Çağatay Kılınç yazdı:

Anrifiriz değiştirdiniz mi hiç hava yaptıysa dolaşımı engelliyor olabilir.

Focus 3 de hava olayı yok diyor ustalar bu doğrumu bilmiyorum 

• 0

Benzer sorunu yaşamış biri olarak diyorum ki sistemde hava var veya hava alan bir yer var.termostati değiştirince havasını alamamışlar

• 0
45 dakika önce, Alpay K. yazdı:

Benzer sorunu yaşamış biri olarak diyorum ki sistemde hava var veya hava alan bir yer var.termostati değiştirince havasını alamamışlar

Termostadi değiştirince dediğiniz gibi hava almadılar focus 3 lerde  hava alma olayı yok dediler  kendim uğraştım almak için ama beceremedim araç soğuk iken hortumlar vakum etkisi ile yapışık oluyor  bunuda bugün gördüm bugün düz yoldada hareret yaptı hortumu baktım buz gibi yarın tekrar başka ustaya gideceğim 

Edited by İlker Kaya

• 0

Hortumların yapışık olmasını anlamadım.yalniz benim araçta olmuştu.ustayi değiştirdim düzeldi.anladimki her usta hava alma olayını bilmiyor

• 0
7 saat önce, Alpay K. yazdı:

Hortumların yapışık olmasını anlamadım.yalniz benim araçta olmuştu.ustayi değiştirdim düzeldi.anladimki her usta hava alma olayını bilmiyor

Araba soğuduğunda hortumlar vakumluyor aracı başka bir ustaya bıraktım bakalım ne olacak artık 

• 0

Geçmiş olsun inşallah sorununuz çözülür.

• 0

Bugün usta aradi motor yağ sogutucusunun yanından su kaçağı var dedi onu degisterecegiz dedi deniyecegiz dedi bakalım yarın belli olur inşallah sorun odur ama benim suyum eksilmiyordu ya çok küçük hava yapıyordu bakalım artık 

• 0
42 dakika önce, İlker Kaya yazdı:

Bugün usta aradi motor yağ sogutucusunun yanından su kaçağı var dedi onu degisterecegiz dedi deniyecegiz dedi bakalım yarın belli olur inşallah sorun odur ama benim suyum eksilmiyordu ya çok küçük hava yapıyordu bakalım artık 

Ispartada hangi ustaya gittiniz? 

• 0

Şansınız varmış diyelim o zaman benim yağ soğutucu suya yağ karıştırmıştı.temizletmek için bayağı uğraştım.