Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Recommended Posts

Merhaba

Geçen hafta İstanbul dönüşü Kuga nın lastiğine bir vida girmiş. Kuga nın orijinal kompresörlü tamir sıvısı ile onarımı yaptım ve 180 Km yol yaptım. Ertesi günü lastikçi de profesyonel bir onarım yaptırdım. Bur<ya kadar her şey güzel yolda kalmadım eşim ve çocuğum ile.

Ancak yerine yeni tamir sıvısı almak için İzkar servisi aradım. Yok cevabı aldım. Şaşırdım.

Kuga nın orjinal lastik tamir kiti kompresörü aşağıdaki fotoğrafta turuncu kapaklı kısıma lastik tamir sıvısı ters olarak pasolanıyor, kompresör ilk önce tamir sıvısını sonrada havayı basıyor. Plastik şişe içerisinde bulunan tamir sıvısı yedeğine ihtiyaç duymaktayım. Cpntimobility kit olarak geçiyor yedek sıvı no:17120750000

İnternette aradım bulamadım. Bir bilen var mı bu ürün nereden temin edilir?

Okuyan ve ilgilenen herkese teşekkürler

20200131_090411[1].jpg

20200203_162508[1].jpg

s-l640.jpg

Edited by Mustafa Şen.
Fotoğraf eklemek

Bunlar olmaz mı? Her sitede var. 12 TL ile xxx TL fiyat aralığında,bol çeşit seçeneği ile...

16-07-47-4050641390523_1_org_zoom.jpg

32 dakika önce, A.Coşar yazdı:

Bunlar olmaz mı? Her sitede var. 12 TL ile xxx TL fiyat aralığında,bol çeşit seçeneği ile...

16-07-47-4050641390523_1_org_zoom.jpg

Bunlar bir yere kadar iyi ancak bazen yetersiz kaldığı oldu , içerisindeki tamir sıvı miktarı az delikten birazı kaçınca yetersiz kalıyorlar. Üzterlik diğerinde hava basıncını da ayarlayabiliyorsunuz.

Araçta lastik basınç sensörü mevcut mu? Bu tamir sıvıları sensöre zarar verebilir diye söylemişti lastikçi, ondan beri kullanmıyorum. 

Bir de Suv araçlara stepne yerine tamir kiti koyma olayını hiç doğru bulmuyorum. Off-road yapılmaz tamam ama medeniyetten uzaklaşma ihtimali bir tık fazla, lastik yarılsa ayvayı yedin. 

Lastik basınç sensörü mevcut. 

Sıvıyı kullanmış rağmen hiç bir sorun olmadı.

Ancak hazır köpük kullansaydım sanırım sorun olur idi. Kimyasal yapıları farklı. Ayrıca sıvı yada köpük asla daimi bir tamir malzemesi değil.  Mutlaka en kısa sürede lastiği söktürüp profesyonel bir tamir gerekli. Benim lastikçim söktüğünde hala bir kısım sıvı katılaşmamış ve likit halde idi. Lastikçi lastiğin içini su ile yıkadı , jantı temizledi. onarımdan sonra taktı , sensör sorunu yaşamadım.

2 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Piyasada muadil bir çok ürün var, değerlendirebilirsiniz.

Sizdeki ürünün bir fotosunu görebilir miyiz ?

Gürkan abi, aklıma takılıyordu hep bu tamir kitlerinin sensör olayına zararı hurafe mi sence? Çoğu marka araçta stepne yerine bu tarz tüpler var. Ne sensor ne ben  söyleyeyim durumu mu acaba🤔

38 dakika önce, Cenk İşler yazdı:

Gürkan abi, aklıma takılıyordu hep bu tamir kitlerinin sensör olayına zararı hurafe mi sence? Çoğu marka araçta stepne yerine bu tarz tüpler var. Ne sensor ne ben  söyleyeyim durumu mu acaba🤔

Hiç bir şeye zararı yok. Bir kaç kez kullandım ve süper iş görüyor. Esas hurafe "lastikçiler köpüğü temizleyemiyor ve lastiğe zararı var" söylemiydi. Lastikçi köpük sıkılmış lastiği janttan ayırdı ve suyla temizledi köpüğü... 

--3 dakika sonra eklendi--
1 saat önce, Mustafa Şen. yazdı:

sanırım sorun olur idi.

Hiç bir sorun olmuyor, tecrübeyle sabit.

https://www.amazon.de/s?k=contimobilitykit&__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&crid=DP5KN0KOR2IP&sprefix=contimobilitykit%2Caps%2C224&ref=nb_sb_ss_i_1_16

daha önce amfi almıştım amazon.de den. 30 euro kargo dahil türkiye ye gönderimi var

@Mustafa Şen.

Edited by Mehmet Demir

Aşağıdaki kod ile servisin sağlıyor olması gerekiyor. Ben birebir aynısını n11'de bulmuştum.

finis: 1811671, parça kodu: 7U7J 1568 BA

--0 dakika sonra eklendi--

Ayrıca bu sıvıların kullanım ömrü yanlış hatırlamıyorsam 3 ya da 4 yıl (üstünde son kullanım tarihi yazar). Sonrasında yenilenmesi gerekiyor.

Edited by Murat Kav.

03.02.2020 - 22:33 tarihinde, Murat Kav. yazdı:

Aşağıdaki kod ile servisin sağlıyor olması gerekiyor. Ben birebir aynısını n11'de bulmuştum.

finis: 1811671, parça kodu: 7U7J 1568 BA

--0 dakika sonra eklendi--

Ayrıca bu sıvıların kullanım ömrü yanlış hatırlamıyorsam 3 ya da 4 yıl (üstünde son kullanım tarihi yazar). Sonrasında yenilenmesi gerekiyor.

Teşekkürler Murat Bey

Verdiğiniz kod ile arattım ancak Türkiye sitelerinde bulamadım. İzkar servise sordum birim fiyatına 350 TL + KDV dediler. Biraz daha ekleyip lastik alsam dedim . 

Resmen ürün yok ve talep edilen fiyat kimse sipariş vermesin fiyatı gerçi ebay daki fiyatıda TL olarak 272 TL . Resmen almayın fiyatı bu.

piyasadaki 400 ml tüplere mahkum ediyorlar bir sefer kullandıktan sonra.

Ben resimdeki kite toplamda 150 tl gibi bir şey verdim. N11'den denk gelmişti. Bu, fordun orjinal olarak verdiği kitin aynısı. Ama servis fiyatı yüksek. Almanya fiyatı da 40 euro görünüyor.

Yukarda Cenk'in verdiği ürün de oem olarak satılan bir alternatif. Hatta bunun sıvısını bulmak daha kolay Türkiyede: 

https://www.hepsiburada.com/airman-resq-yedek-solusyon-450-ml-p-HBV000003W0PO

kit.jpg

Edited by Murat Kav.