Jump to content

Yeni Koronavirüs Hastalığı Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

Sizi ve çevrenizi Koronavirüs riskinden koruyacak 14 Kural (video)

'Yola Focusla'tıkla yazmaya başla

Fotoğraf yarışması için tıklayınız (Mart 2020)

• Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Sign in to follow this  
Alpay K.

Yedek Kaptaki Krema şeklindeki Madde

Recommended Posts

Slm arkadaşlar.aracimin yedek kabında krema şeklinde hafif birşey var.2 aydır böyle.bir Ford özel servise bir ustaya birde motor rektefiye eden yere gösterdim.antifirizden diyende oldu eski den kalan bir şey diyen de oldu.aracta yağ eksiltme yok yağı temiz. su eksiltme yok tekleme yok.güç kaybı yok.unutmadan aracın 25 bin km önce yağ soğutucu su patladı.değisti.sistem bir sıvı ile temizlendi.ondan kalan artıklar olabilir diyende oldu.sizlerin fikirlerini de almak istiyorum.unutmadan 1 ay önce aracın LPG legulatoru değişti suyun bir kısmı boşaldı fotoğraftaki antifiriz konuldu.ama içerisinde farklı bir antifiriz de vardı.ikisi birbirine karıştı.bundan olabilirmi

IMG_20200202_165303.jpg

IMG_20200202_165333.jpg

IMG_20200202_165125.jpg

IMG_20200202_165805.jpg

IMG_20200202_165847.jpg

IMG_20200202_170035.jpg

IMG_20200202_170045.jpg

IMG_20200202_165058.jpg

Organik içerekli soğutma sıvısının çökeltisine benziyor. Bu çökelti devirdaimi tıkayabilir fazla ise. Eğer içerikten emin değilseniz bence sistemi komple boşaltıp iyi bir yerde temizletin devirdaim vs temizlensin. 

31 dakika önce, Alpay K. yazdı:

sistem bir sıvı ile temizlendi

Geçtiğimiz aylarda Adem in mca Focus unda yağ soğutucu yetkili serviste garantiden değişti.3 veya 4 kez soğutma sıvısı değiştirildi ve kontrol edildi. Soğutma sıvısı işlem sonrası değişmediyse hemen değiştir derim.

27 dakika önce, Ü.Emre Kartal yazdı:

Organik içerekli soğutma sıvısının çökeltisine benziyor. Bu çökelti devirdaimi tıkayabilir fazla ise. Eğer içerikten emin değilseniz bence sistemi komple boşaltıp iyi bir yerde temizletin devirdaim vs temizlensin. 

Emre bey çok fazla değil.ama bakım yaklaştı.ben bu antifirizi orjinal diye koymuştum hangi antifirizi koymalıyım

1 dakika önce, Alpay K. yazdı:

Emre bey çok fazla değil.ama bakım yaklaştı.ben bu antifirizi orjinal diye koymuştum hangi antifirizi koymalıyım

Antifiriz değil senin sorunun, şartnameyi karşılayan her antifiriz olur opet dahil.

Öncelikle soğutma sıvısı komple değiştirilmeli.

2 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Geçtiğimiz aylarda Adem in mca Focus unda yağ soğutucu yetkili serviste garantiden değişti.3 veya 4 kez soğutma sıvısı değiştirildi ve kontrol edildi. Soğutma sıvısı işlem sonrası değişmediyse hemen değiştir derim.

Gürkan bey soğutma sıvısı 1 kez değişti.bu ikinci sıvı.olmadı tekrar degistirteyim

Şimdi, Alpay K. yazdı:

Gürkan bey soğutma sıvısı 1 kez değişti.bu ikinci sıvı.olmadı tekrar degistirteyim

Benim araba 4 gün servisde kaldı 5 veya 6 kez özel sıvı ile devirdaim ettirikerek temizlendi ve castrol kırmızı konuldu

3 dakika önce, Alpay K. yazdı:

Bir kez yeterli olmayabilir temizleme sıvısını tamamen gidermeye, bu yüzden servis 3-4 kez aynı işlemi tekrarlıyor.

Bence sistemi komple boşaltıp değiştirin, takip etmeye devam ve sonra gözlemleyin, gerekirse tekrar değiştirin.

Benim Fiat ustası arkadaşım var yağ soğutucusunun arızasından dolayı sistem temizlemenin çok zor olduğunu ve defalarcakez sistemin temizleme işleminin yapılarak eski haline getirdiğini söylemişti.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.önumuzdeki hafta küçük bir operasyonum var.sağliğım düzelsin sonrasinda sistemi tekrar temizleteceğim.

29 dakika önce, Alpay K. yazdı:

Aracınızın istediği tip nedir bilmiyorum, dediğim gibi en net bilgi kitapçıkta yazar. Temizleyicimin mi daha önce kullanılan sıvının mı emin değiliz. O nedenle mutlaka komple temizlenip yenilenmesi şart. 

Bir motor ustasının görmesi gerek. Sıvı kaynaklı olmayabilir