Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Uzaktan Kumanda Pili Değişimi ve Sonrasında Kumandanın Programlanması

ÖzkanYENİGÜN

Önerilen Mesajlar

Merhaba,

Focus 3' lü olarak ilk mesajım :)

Kumanda pili zayıf mesajı var ve akşam değiştirdim pili (2032 3V) sabah baktım. Göstergede hala pil zayıf uyarısı veriyor. Nedendir acaba ?

Aldığınız pili ölçütürün belki onda sıkıntı vardır geçenlerde benimkini dünde arkadaşımın 2 anahtarınıda değiştirdim sıkıntı olmadı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aldığınız pili ölçütürün belki onda sıkıntı vardır geçenlerde benimkini dünde arkadaşımın 2 anahtarınıda değiştirdim sıkıntı olmadı...

ölçtürme sırasında kumandanın hafısazı gidermi, 15 sn içinde değiştirin diyordu bir yerde, tekrar tanıtmak ile ilgili kontağın kapağını söküpmü kontağa kumandayı sokmak mı gerekiyor doğru mu anlamışım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ölçtürme sırasında kumandanın hafısazı gidermi, 15 sn içinde değiştirin diyordu bir yerde, tekrar tanıtmak ile ilgili kontağın kapağını söküpmü kontağa kumandayı sokmak mı gerekiyor doğru mu anlamışım :)

Ölçtürene kadar eski pili veya yeni bir pil alıp takın 15 sn olayını bora abi anlattı benim başıma gelmedi ama gelmiyecek anlamınada gelmiyor en iyisi yeni bir pille denemek veya pili alıp servise götürüp taktırın....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Merhabalar Herkeze İyi Forumlar 2002 Focus Hb 1.6 Comfort Aracım Var Ve Bugün Kumandalı Bir Yedek Anahtar Yaptırayım Dedim Anahtarcı Kumandayı Tanımlatmak İçin Çok Uğraştı Fakat 4-5 Kere II Konumuna Getirdi Getirdi geri Kapattı Fakat Bir Türlü Bip Sesini Duyup Tanımlatamadı Nedeni ne olabilir acaba deneyim etmiş olan arkadaşlar tecrübelerini yazarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Benimde kumanda bir çalışıyor bir çalışmıyor. Arabam 2016 focus. 

Açma ya da kapama fark etmiyor 2 gündür kafasına göre çalışıyor. 10 denemeden 1 inde denk gelirse çalışıyor. 

2 gündür defalarca farklı mekanlarda kontaktan aç kapa yaparak kumandayı kodlamaya  çalıştım bip sesinden sonra kumandanın tuşuna basıyorum birsey olmuyor. Pil zayıf uyarısı da yok.

Kitapçıkta yazan talimatı da denedim ama bir sonuç alamadım. Kitapçığın ilgili sayfasını ekliyorum, kitapçıkta yazanın ne anlama geldiğini bilen varsa paylaşabilir mi?

Ekran Alıntısı.PNG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26.06.2015 - 15:12 tarihinde, Emrah Erhan yazdı:

Merhabalar Herkeze İyi Forumlar 2002 Focus Hb 1.6 Comfort Aracım Var Ve Bugün Kumandalı Bir Yedek Anahtar Yaptırayım Dedim Anahtarcı Kumandayı Tanımlatmak İçin Çok Uğraştı Fakat 4-5 Kere II Konumuna Getirdi Getirdi geri Kapattı Fakat Bir Türlü Bip Sesini Duyup Tanımlatamadı Nedeni ne olabilir acaba deneyim etmiş olan arkadaşlar tecrübelerini yazarsa sevinirim.

7 saat önce, Hüseyin Do. yazdı:

Benimde kumanda bir çalışıyor bir çalışmıyor. Arabam 2016 focus. 

Açma ya da kapama fark etmiyor 2 gündür kafasına göre çalışıyor. 10 denemeden 1 inde denk gelirse çalışıyor. 

2 gündür defalarca farklı mekanlarda kontaktan aç kapa yaparak kumandayı kodlamaya  çalıştım bip sesinden sonra kumandanın tuşuna basıyorum birsey olmuyor. Pil zayıf uyarısı da yok.

Kitapçıkta yazan talimatı da denedim ama bir sonuç alamadım. Kitapçığın ilgili sayfasını ekliyorum, kitapçıkta yazanın ne anlama geldiğini bilen varsa paylaşabilir mi?

anahtarcıların anahtar kodlama aletleri var onla birlikte yapsın o zmn olur kesinlikle. ben aracı yeni aldığımda hem eski kodu değiştirdi (başkasında anahtar olabilir diye) hemde yeni anahtarı kodladı. kısacası iyi bir anahtarcı bulun. eğer bildiğiniz bir yer yoksa öneride bulunabilirim size.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 gündür baya uğraştım. en son pili söktüm kontakları kontrol ettim sorun yoktu. ümitsiz bir şekilde düğmeye bastım anında kapılar açıldı, kumanda eski haline döndü.

Anahtarı hiç düşürmedim içinde zarar gören bir yer olmadı diye tahmin ediyorum ya pil yerinden oynadı bir şekilde yada başka bir şey. Büyük ihtimalle pilin yan tarafında bulunan kontak tam temas etmiyordu.

Ayrıca kullanım kitapçığında yazan olayı da anlamış oldum. Eğer kumandadan ilk basışta sadece şoför kapısının kilidinin açılmasını istiyorsanız kumandanın açma ve kapama tuşuna birlikte 4 saniye basmanız gerekiyor, dörtlülerin iki kere yanıp söndüğünü gördüğünüzde bu programlama yapılmış oluyor. İptal etmek için de aynısını yapmanız gerektiği yazıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25.11.2013 - 10:48 tarihinde, teoman soydaş yazdı:

herkese iyi haftalar dilerim.

bu sabah benimde başıma geldi kumandadan kapıları açıp arabaya bindiğimde sarı mesaj ışığı yanıp " uzaktan kumandanın pili zayıf" hatası verdi, pili değiştireceğim fakat sonrasını nasıl kodlayacağım bilemedim.

bendede anahtarsız çalıştırma var siz nasıl yaptınız bilgi verebilir misiniz.

teşekkürler. 

Ben bir kaç kere pili değiştim. Pil değişiminden sonra kodlamaya gerek yok.  Hatta ben teknoloji mağazasından 5 pili 10 tl aldım ara aracimda bulunduruyorum, gerekince ucuz şekilde değişebiliyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...
  • 6 ay sonra...
09.04.2012 - 22:20 tarihinde, ÖzkanYENİGÜN yazdı:

* Başlıkta da açık şekilde yazdığım gibi bugün aracımın kumandasının pilini bitti düşüncesiyle değiştirdim..Olayın aslını pili değiştirdikten sonra çalışmayan kumandayı görünce anladım..Genelde site dış kapısının otomatik kapı kumandasını aracımın içinde küllüğün yanında muhafaza ederim.Bu durum araçımın kumandasının( anahtarlık) frekansının karışmasına ve sonrasında çalışmamasına neden olduğunu bir iki araştırmadan sonra anladım..

Sonuç olarak araçımın kumandasının çalışması için tekrar programlanmasına gerek oldu.. .

* Programlamayı şöyle yapıyoruz;

Anahtarımızı 6 saniye içerisinde 0( sıfır ) konumundan II konumuna 4 kez getirip bip sesi gibi bi ses duyduktan sonra , tekrar 0 (sıfır) konumuna alıyoruz ve anahtarı çıkarmadan herhangi tuşa basıyoruz ve tekrar II konumuna getiriyoruz.

Merhaba,

Aynı sorun Benim de başıma geldi. İspark otoparkına aracımı çektiğimde anahtarları mı aldılar ve diğer kumandalı anahtarların yanına astılar. Bu esnada Kumandamın frekansı sanıyorum diğer kumandalı anahtarların frekansı ile karıştı. Dolayısıyla kumanda iş görmez oldu hiçbir şekilde kumandadan kapıları açamadım sadece anahtarı manuel kullanabiyordum. Ford sever site forumlarından burada açıklanan yöntemi uyguladım deneme yanılma olarak kontağı istenen pozisyona getirdim Işıklar yanana kadar seri şekilde 4,5 belki de 6 tam hatırlamıyorum denedim denedim ve en sonunda başarılı oldu. Anahtar Eski şekil'de programlaranarak çalışmaya başladı çok sevindim. ? Keşke yaptıklarımı videoya çekip foruma yazarak ✍️ paylaşsaydım.

Cengiz Yılmaz tarafından düzenlendi
imla hataları vs.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.