Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Serdar Eryürekli

Android Telefon Rehberi Hk.

Recommended Posts

Merhabalar.

Benim AYFON son nefesini verince Xiaomi Redmi Note 8 aldım. Rehberimin son durumunu maile vcard olarak kaydettim, telefondaki tüm isimleri de silip, maildeki rehberi telefona yükledim. Ama 2-3 günde bir çok eski numaralar rehber de tekrar görünüyor. Nasıl düzelir bu?

Edited by Serdar Eryürekli

2 saat önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Merhabalar.

Benim AYFON son nefesini verince Huawei Redmi Note8 aldım. Rehberimin son durumunu maile vcard olarak kaydettim, telefondaki tüm isimleri de silip, maildeki rehberi telefona yükledim. Ama 2-3 günde bir çok eski numaralar rehber de tekrar görünüyor. Nasıl düzelir bu?

"Xiaomidir o, huawei olsa duramazsın" esprisi yapayım da boşa gitmesin 😄 😄 😄

Konuya hakim değilim ama muhtemelen google hesabındaki kişileri her syncronizasyonda getirip getirip duruyordur. Oradan silmen gerekebilir. Sadece fikir benimkisi.. 

Huawei alacam diye gidip Xiaomi alınca böyle oluyor demek ki. Hahahahah.

Gmail hesabından kişilere girince 3-5 kişi çıkıyor karşıma. Kişi senkronizasyon ile ilgili sanırım ama nasıl kapatacağım onu bulamıyorum.

ayarlar/hesaplar ve eşitleme adımında tüm hesapların görünür. 

gmail adresli olan google hesabına tıkla, açılan yerde hesap senkronizasyonuna tıkla açılan yerde kişiler yazandaki tiki kaldır 

yani bizde böyle ama xiaomide nerede tam bilmiyorum. 

6 dakika önce, H. Cenk yazdı:

yani bizde böyle ama xiaomide nerede tam bilmiyorum.

Onda da aynı yerdeymiş abi. İşareti kaldırdım, bekleyelim bakalım 1-2 gün. Teşekkürler.

3 saat önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Xiaomi Redmi Note 8 aldım

Hayırlı olsun.Aynı teli bende almıştım.Çok memnun kalacaksın.Bende de aynı sorun var.Kişiler 2 adet çıkıyor.Hatta Samsung S5 te aynısını yapıyordu.Ben Gmail de saklıyorum kişileri.G Mail senkronizasyonu ile alakalı olabilir.Cenk hocanın dediğini yapayım bakalım düzelecek mi?

--2 dakika sonra eklendi--
1 saat önce, H. Cenk yazdı:

yerde kişiler yazandaki tiki kaldır 

Hocam tiki kaldırınca yeni kişi ekleyince senkron olmaz, tele kişi gelmez o zaman..???

--19 dakika sonra eklendi--

Tiki kaldırınca yeni kişiyi G Mail e kaydetmeyip tele kaydediyor.

20 dakika önce, suat coşkun yazdı:

Hocam tiki kaldırınca yeni kişi ekleyince senkron olmaz, tele kişi gelmez o zaman..???

Telefona kaydeder ama gmail'e etmez bence. Oda sıkıntı. Her yeni kişi eklediğinde rehberin yedeğini maile göndermek lazım.

Şimdi, Serdar Eryürekli yazdı:

Telefona kaydeder ama gmail'e etmez bence

O zaman takma kafana..

17 dakika önce, suat coşkun yazdı:

O zaman takma kafana..

Aaaa evet aslında. Sonuçta eski kayıtlar geri gelmezse rehberi silip tekrar yüklemeye de gerek olmaz. Telefon değişeceği zaman yedek alınıp mailde tutulur. Hadi inş. olur bu yaptığım.

Bilmediğini düşünüp anlatayım.Telefona G Mail tanıttığın zaman yeni kişi eklenince nereye kaydedelim diye soruyor ve sende G Mail diyeceksin.Yani bütün kişilerin G Mail hesabında olacak.Sim Kart veya V Card ile uğraşmana gerek yok.Her yeni telefonda senkron ettiğin anda kişiler anından telefonunda.Tabii sen burunundan kıl aldırmayan ayfondan geldiğin için bilmeyebilirsin.Çünkü ayfon G Mail senkrona izin vermiyor.Yaşasın Androıd özgürlük😀

Evet yapılanlar hiçbir işe yaramadı. 3-4 günde bir rehbere eski isimler geliyor. 

İsimlerin ve wp senk. kapattım ama hala aynı. 

Nerede o @okan ali

xiaomi nin pc ye kurulan telefon işlemlerini yapabileceğiniz yazılımı yok mu?

rehberinizi oradan düzenleyin.. birde telefon numaralarınız hem sim de hem telefon hafızasında ise ondan da çift gösterebilir..

rehber için gösterilecek hafıza sadece telefon olarak değiştirmek sorunu çözebilir..

bende rehberi açıyorum sağ 3 noktadan ayarlar.."yeni kişiler için varsayılan hesap" ı açın..

phone contacts ı seçin.. belki sizde mail seçilidir

2 saat önce, Mehmet Demir yazdı:

xiaomi nin pc ye kurulan telefon işlemlerini yapabileceğiniz yazılımı yok mu?

rehberinizi oradan düzenleyin.. birde telefon numaralarınız hem sim de hem telefon hafızasında ise ondan da çift gösterebilir..

rehber için gösterilecek hafıza sadece telefon olarak değiştirmek sorunu çözebilir..

bende rehberi açıyorum sağ 3 noktadan ayarlar.."yeni kişiler için varsayılan hesap" ı açın..

phone contacts ı seçin.. belki sizde mail seçilidir

Abi bende sorun aynı isimlerin birden fazla olması değil. Fi tarihinden kalma kişilerin rehberde görünmesi. Bu isimlerin kaynağını bulmam lazım bence. Mail de kişiler kısmında 1 kişi görünüyor sadece. 

2 saat önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Rehber uygulaması olarak ne kullanıyorsunuz?

Serdar sen gönder telefonu bana ben kullanayım biraz , nasılsa çözerim sonra bir ara sana yollarım unutmazsam :):))

Edited by Bekir B.