Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Zonguldakta Feci kaza ! Focus 2.5 ve tır kafa kafaya girmiş.

Ümit Vaysaloğlu

Önerilen Mesajlar

Yol şartları falan eskiye nazaran çok daha iyi bölünmüş yolların artması buna en büyük etken ama en önemlisi insan faktörü ve eğitim ,bunlarda bi ayak boşa basınca diğerleri ne kadar iyi olursa olsun sonuç aynı malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yol şartları falan eskiye nazaran çok daha iyi bölünmüş yolların artması buna en büyük etken ama en önemlisi insan faktörü ve eğitim ,bunlarda bi ayak boşa basınca diğerleri ne kadar iyi olursa olsun sonuç aynı malesef.

Alper duble yollar arttı evet, fakat onlar da sezonluk asfalt, bir kışı geçiren delik deşik oluyor, sağda solda onarımlar ve sıcak bölgede eriyen katranı kurtarmak adına atılan çakıllarla son derece riskli bir yüzey kaplaması oluşuyor.

Yani yol yüzeyi genişlemekle beraber güvenliğinin arttığından bahsetmek zor.

Üstelik bir de bölünmüş yol diye hız limiti de 110'a çıkarıldı.

Bence yoldan kaynaklanan risk oranı eskiden farklı sayılmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alper insanları ne kadar serbest ve eğitimsiz bırakırsan o kadar suyunu çıkarıyorlar, bölünmüş yolların artışı ölümlü kaza oranlarını hayli azalttı evet, eskiden büyük gazetelerin manşetlerinde sürekli ** ölü *** yaralı şeklinde haberler olurdu ve insanlar pek de tepki göstermezlerdi.

Şimdi yollar en azından genişlik olarak çok daha iyi ama bu kez de insanlar kullanmayı bilmedikleri bu ortamda saçmalıyorlar, denetim ve caydırıcılık yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslına uygun yapılmayan yollar, temizlenmeyen çakıllar yüzünden -abartmıyorum- günde 5-6 kaza gördüğüm oluyordu.

Geçici kalitede yapılan yolların maliyeti sanıldığından kısa denilebilecek sürede kaliteli yolların maliyetine erişiyor, arada dönen meblağlarsa birilerini zengin ediyor olmalı!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu yolların kalitesin ne kadar önemli olduğu aşikar ,benim bölgemde asvaltı yapılan duble yolun ilk senesi ve gayet başarılı şimdiye kadar bundan sonrası refarans olurmu bilmiyorum,ve yine aynı bölgede başka bir yerel firmanın yaptığı organize sanayi yolu mevcut 5-6 km lik,asvalt ilk 6 ayında fakat bütün yatırım şimdiden çöpe gitmiş demek abartı olmaz,ödenen vergiler birilerinin cebine yol,asvalt adı altında girdi bile.Devlet alamadı paranın ,verginin peşine düşüyor(oda göreceli tabi) Fakat hizmet için ödediği bedeli akıbetine bakmıyor bile malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Allah rahmet eylesin ailesini düşünemiyorum. Evet Cem hocamında dediği gibi herşeyin kadere yüklenmesi çok yanlış.Bi gazetede veya dergide okumuştum sanırım arabayı çalıştırıp trafiğe çıktıktan sonra ölme olasılığımız Türkiye için %37 .Bu oran çok yüksek diğer ülkelerle kıyaslandığında herkez dikkatli olup kadercilikten kaçınmalı .Eminimki forumda bile emniyet kemerini koltuk arkasından takan insanlar vardır enfazla sinirlendiğim bu yüzden yakın bi arkadışımla kavga ettiğim bir konu bu.Tabi önlemleri almak kurallara uymakta yetmiyor.Çünkü biz herşeyi dörtdörtlük yapsakta kurallara uymayan bir çok insan var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hava ve yol şartları ne olursa olsun..üst geçitten üzerine araba düşen mal ve can kaybına neden olan birçok benzer kazayı yazılı ve görsel basından okuyor yada izliyoruz...

Bu ve benzeri kazalardan Allah hepimizi korusun..........Her zaman temkinli ve dikkatli olmamız temennilerimle....... :) :) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.