Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
Mehmet Çallı

Lastik Basınç Sensörü Uyarı Vermiyor

Question

Arkadaşlar merhaba.Aracım için jantlı halde yazlık kışlık lastiklerim var.Yazlık lastiklerin olduğu jantlarda basınç sensörü var.Kışlık için olanlarda ise yok.Cumartesi günü kışlık lastiklerimi taktırdım.Ama araç lastik basınç sensörleriyle ilgili bir hata vermedi.Cumartesiden beri kullanıyorum.Belki sonradan hata verir dedim ama yinede vermedi.Normalde sersörleri algılayamadığı için hata vermesi gerekmiyormuydu?

9 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Şimdi, Mehmet Çallı yazdı:

Arkadaşlar merhaba.Aracım için jantlı halde yazlık kışlık lastiklerim var.Yazlık lastiklerin olduğu jantlarda basınç sensörü var.Kışlık için olanlarda ise yok.Cumartesi günü kışlık lastiklerimi taktırdım.Ama araç lastik basınç sensörleriyle ilgili bir hata vermedi.Cumartesiden beri kullanıyorum.Belki sonradan hata verir dedim ama yinede vermedi.Normalde sersörleri algılayamadığı için hata vermesi gerekmiyormuydu?

vermesi lazımdı 

• 0

Benim tahminim sensörler devrede değil. İkinci el aldıysan belki önceki sahibi kapattırıp elm ile açılan şekilde değiştirmiştir. Belkide tamamen kapalı. Bir lastiğini farklı ölçü ile değiştirip denesene bi bakalım ikaz verecekmi. 

• 0

Kafamda deli sorular.Sensörlerde çalışıyordu halbuki.Daha önce lastik inikken olduğu yerde kontak açar açmaz basınç uyarısı veriyordu.

--4 dakika sonra eklendi--
1 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Benim tahminim sensörler devrede değil. İkinci el aldıysan belki önceki sahibi kapattırıp elm ile açılan şekilde değiştirmiştir. Belkide tamamen kapalı. Bir lastiğini farklı ölçü ile değiştirip denesene bi bakalım ikaz verecekmi. 

Yine kışlık , yazlık değişimi yaptığımda elm ile ben daha önce kurcaladım zaten 😉  Ama yazlıkları takarken,sensörler çalışacak halde ayarlamıştım en son.Ve sensöler çalışıyordu.En azından ben öyle hatırlıyorum:dontknow: Akşam focccus la bağlanacağım tekrar.Bakalım sensörlermi devrede yoksa tur hesabımı yapıyor.

• 0
5 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

Yine kışlık , yazlık değişimi yaptığımda elm ile ben daha önce kurcaladım zaten

Kurcala kurcala boz sonra sorun var de oooh. Ben olsam sensörleri çıkartırım yazlıklardan. Direk elm ile açar bırakırım. Şuan öyle mesela.

• 0

focccus'tan her tür kombinasyonu denedim ama yinede sensörlerle ilgili vermesi gereken hatayı vermedi.Bu modeller sensör bulamayınca hata vermiyor mu 🤬

• 0

2017 modele geçen hafta sensörsüz 4 adet jant taktım, 20 km falan gidince uyarı verdi. hatta her kontak açınca uyarıya devam ediyor. elm cihazım var ama sadece okuma yapıyo bildiğim kadarıyla. o uyarıyı 3 4 aylığına kapatabilsem güzel olurdu.

• 0
6 saat önce, Mehmet Zincirkıran yazdı:

2017 modele geçen hafta sensörsüz 4 adet jant taktım, 20 km falan gidince uyarı verdi. hatta her kontak açınca uyarıya devam ediyor. elm cihazım var ama sadece okuma yapıyo bildiğim kadarıyla. o uyarıyı 3 4 aylığına kapatabilsem güzel olurdu.

Yazma yapabilmeniz için modifiyeli elm cihazına ihtiyacınız var.Ama yazma yapabilseniz bile , 2017 modelde focccus programı çalışmıyor bildiğim kadarıyla.Forscan ile yapılabilir belki ama nasıl yapılıyor bilmiyorum.

Belkide benim yeterince km yapmadığım için uyarı vermemiştir.

• 0

modifiyenin yazma ile alakası yok, modifiye iki farklı can hattına erişime yarıyor, normal elm sadece HS-CANi okuyup yazabiliyor (bcm pcm vs) modifiyeli hali MS-CAN (ipc fcdim vs).

yazmıyorsa dandik olduğundandır.