Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Kadir Berk

0 Km Dizel Otomatik Citroen C5 Aircross Alınır Mı?

Recommended Posts

Merhaba 2015 model titanyum+ sunroof'lu dizel otomatik focus sahibiyim. Geçen hafta sonu bayileri gezerken C5 aircross'u gördüm ve çok beğendim. Dizel otomatik cam tavanlı modeli 205.000 Tl civarında sizce bu araç alınır mı?

tip olarak güzel gösterişli eat8 ileri tam otomatik alınır bence.

Ben test ettim. Süspansiyonları söylendiği kadar güzel. EAT8 bence yeni focusun 8 ileri tam otomatiğinden daha iyi çalışıyor. Koltukları çok rahattı. Dashboard ise aracın en beğendiğim yeri. Sanki büyük sınıf SUV gibi. Dış tasarımını çok beğendiğimi söyleyemem ama kötü de değil. Kapıları açınca alttaki air bump dedikleri yer kapıya dahil olduğundan biraz kaba gelmişti.

Sonuç olarak bence alınır

Focus'taki sürüş zevkini çok ararsınız.

Bir de çevremde bu araçla değil ama PSA ile ilgili çok elektrik/elektronik arızası yaşayan oldu, 

Bunun dışında konfor, hacim, işçilik ve malzeme kalitesi gayet başarılı.

Fiyatı da kötü değil gerçekten.

46 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Focus'taki sürüş zevkini çok ararsınız.

Bir de çevremde bu araçla değil ama PSA ile ilgili çok elektrik/elektronik arızası yaşayan oldu, 

Bunun dışında konfor, hacim, işçilik ve malzeme kalitesi gayet başarılı.

Fiyatı da kötü değil gerçekten.

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.

--0 dakika sonra eklendi--
58 dakika önce, Erhan Er. yazdı:

Ben test ettim. Süspansiyonları söylendiği kadar güzel. EAT8 bence yeni focusun 8 ileri tam otomatiğinden daha iyi çalışıyor. Koltukları çok rahattı. Dashboard ise aracın en beğendiğim yeri. Sanki büyük sınıf SUV gibi. Dış tasarımını çok beğendiğimi söyleyemem ama kötü de değil. Kapıları açınca alttaki air bump dedikleri yer kapıya dahil olduğundan biraz kaba gelmişti.

Sonuç olarak bence alınır

--0 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Adem Kazıl yazdı:

tip olarak güzel gösterişli eat8 ileri tam otomatik alınır bence.

Benimde dikkatimi çeken bir model, bence   alınabilir, şimdiki aracın dinamikliğine ve çevikliğine karşılık konfor ve iç hacim alıyorsunuz gibi düşünülebilir ayrıca daha heybetli bir aracım olsun diyorsanızda bir neden.

1 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

200 bine gider 2.el sıfır gibi premium araç alır babalar gibi arabaya binerim

SUV isteniyor, neler önerirsin sıfır gibi ikinci elde?

5 saat önce, Cem Boneval yazdı:

SUV isteniyor, neler önerirsin sıfır gibi ikinci elde?

BMW x1 son kasa, x3 s drive bunun dışında suv formatında bmw 320d gran turismo x drive ,mercedes GLA olabilir en azından keyifle binersiniz bunun dışında 0 olarak opel grandland X ,ford kuga,hyundai tucson düşünülebilir ...Bütçe biraz daha zorlanırsa babalar gibi 3,5 yaşında volvo xc60 bile alınır...2.el iyice uçmaya başladı yalnız sıfırlar arttığı için 200binlik premıumlar 250 ye yaklaştı

kesinlikle teknolojisi vs. cok guzel aletler, ancak

Platform kardeşi 3008 bana daha cekıcı geliyor ve sankı 2el de daha degerli olur gibi c5e göre

Edited by Samed Ayranci

İhtiyaçlar haricinde konuşursak ben ne Citroen'e ne de herhangi bir sıradan markaya 200 bin lira para vermezdim. Piyasanın farkındayım, hepsinin fiyatı yüksek ama neticede verdiğim paranın da farkındayım. Sizin açınızdan alınır mı sorusunun cevabı da tamamen beğeninize kalmış. Eğer gerçekten çok beğendiyseniz hepimiz alınmaz desek de pek önemi olmaz.

Bol oyuncaklı ve donanımlı araçlar fakat platform peugeot 308 üzerine kurulmuş. Bana göre şuan kullandığınız MY15 focus, acil durumlarda ve dinamik sürüşlerde çok daha iyi reaksiyon veren (yere yakın 308 ile kıyaslandığında bile) daha iyi bir şase ve altyapıya sahip. Sakin kullanım tarzınız varsa tercih edilebilir, keyfli olabilir.

Gerçekleşme ihtimali oldukça düşük (%10 falan),  bir de satılırsa kırmızıyı satıp crossover falan birşey alalım dedik. Buna da baktık C5 aircross üst paket (+ mümkünse otoyol sürüş destek paketli , dur kalk özellikli adaptif cruise control olduğu için ) araba memlekette yok. 

Bu grubun arabaları kendini çabuk bırakıyor. Çok da problem yaşatıyor kullanım süresi boyunca. Bu sebeplerle 2. elde de bayağı sıkıntı oluyor sonrasında haliyle. Kasa değişimi çok dert değilse şu an Kuga her yönüyle alternatifsiz bence. Kaldı ki kasa değişimi ile birlikte bu avantajlı fiyatlar da kalmayacaktır orası da ayrı tabii ki.

Bu arada Aralık ayı Kuga fiyat listesinde titanium dizel otomatik için 230 bin fiyat etiketi var. Yanında bir de * ve açıklamasında bu modelde hurda teşviği uygulanmamaktadır ibaresi var. 

Öyle ise gerçekten avantajlı Kuga treni de kaçtı demektir. 

Bu araçtan 2 gün önce şirkette bir arkadaş ötvsiz aldı 150 bin civarına mâl etmiş, normali 250 bin falan dedi. Aracı inceledim full elektronik aksam var koltukları gayet rahat arka koltukları bağımsız ileri geri kayabiliyor cam tavan 2 bölmeli ortasında çıta bir şey var o olmasa iyi olurdu. 19 inç Michelin lastik var yükseklik iyi, jantlar güzel duruyor, tavan barı estetik dizaynı göze çarpıyor, orta konsolda jog var yokuş iniş desteği falan bir kaç işlevi oradan kontrol ediliyor. Fiyat performans /2. El değeri için bir şey diyemem herkesin kendi tasarrufudur.

Orasına burasına bak incele diyen olursa foto çeker / inceler gönderirim.