Jump to content
  • Welcome!

    Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

  • 0
Ferhat Okumuş

2004 1.6 Focus Otomatik Vites Eğimli Yolda Şanzıman Arızası

Question

Merhaba.

2004 model 1.6 Focus comfort otomatik vites aracım var. Özellikle motor sıcakken, yokuşta kırmızı ışıkta beklerken, vites kutusundan tak diye bir ses geliyor, vites d'de iken araç durağan hale geliyor. Sarı ikaz lambası yanıyor. Gaza basınca devir normalden daha fazla fazla yükseldiğinde araç hareket ediyor vites geç yükseliyor yığılma oluyor. Kontağı kapatıp açınca düzeliyor. EPC selonoidi, Şanzuman yağı, filtresi değişti. Sorun düzelmedi. Usta, beynin değişmesi lazım dedi. Ford servisi beyinde sorun yok. Sorun olsa başka belirtileri de olur dedi. Nasıl çözüleceği konusunda net bir tavırları yok. Aracı çalıştırıp 5-10 km gittikten sonra oluyor. Bazen 2-3 gün hiç yapmıyor. Seyir halinde hiç bir sorun yok. Yolda yağ gibi akan araba, kırmızı ışıkta bekleyince yol eğimli olunca motor sıcakken bu hatayı veriyor. Lpg yok. Km 110 bin'de. Sizce neden olabilir? 

Selamlar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.