Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

GoodYear Efficient Grip vs. Michelin Premacy HP

onderpeker

Önerilen Mesajlar

Efficientgrip ekonomi (yuvarlanma direnci) konusunda sınıfının en iyisidir ve bu konuda Primacy Hp den iyidir, Michelin in Goodyear Efficientgrip e denk modeli Primacy değil Energy Saver modelidir, bu model de uzun kullanım ömrüyle rakiplerinden iyidir.

Primacy ile Efficient arasında yuvarlanma direnci konusunda Efficient daha iyidir, direksiyona verilen tepki hızı ve yanal ivme, su tahliyesi konusundaysa Primacy biraz daha iyidir, ikisi de sessiz ve yumuşaktırlar.

Katılıyorum, ikisi de sportif kullanma tarzına çok uygun lastikler olmamakla beraber hem kuru hem ıslakta yol tutuş ve fren performansı Michelin'in daha iyidir.

Düzeltme: Yani var olanlarla devam et.Babanın lastikleri çaktırmadan seninkilerle değiştir. Balans masrafı çıkabilir, jantlarla bile değiştirsen... :yeah:

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Babamın lastiklere çökmeliyim yorumlardan bunu anlıyorum daha çok. :)

Konfor ve sessizlikte iki lastik hemen hemen eşit durumdalar. Performans konusunda Michelin biraz daha önce gibi anlıyorum...

Teşekkür ederim yorum yapan değerli bilgilerini paylaşan herkese...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

focus 3 kullanıyorum altında goodyear efektiv midir nedir Allah belasını versin lastikler balans tutmuyor fabrikaya gitti birşey yokmuş haftada bir balansa giriyorum bedava verseler almayın goodyear düşmanıma bile tavsiye etmem....en iyi yol bildiğiniz yoldur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Michelin primachy hp lastiklerim ile 16 bin km oldu. Taşlı yollarda da gittim, Çok aşırı sert bir çukura (ya da ben öyle hissettim) araba full doluyken de sert bir şekilde de girdim, Esp yi açacak kadar hızlı bir şekilde kumlu yolda ilerlerken çukura da girdim (küt diye bir ses geldi, ben amortisör patladı dedim ama bişey olmamış galiba). Lastiklerimde ne balon var ne de başka bişey, Sadece kaldırım kenarlarına sürtmemek için çok aşırı çaba gösteriyorum, ya bir kere sürtmüşümdür, ya iki kere, onlarda çok hafif. Kesinlikle bir sorun yok lastiklerimde. Yol tutuş konusunda kıyas yapacak tecrübem yok, ancak bazen frenlemede çok çabuk kayıyormuş gibi geliyor. Başka hiç bir sorunum yok.

Michelin pahalı olduğu için sevmiyorum ama adamlar yapmışlar abi diyesim geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...
1 dakika önce, seyit onbaşı said:

bende efficient grip performance almak istoyrum ama cok kararsızım.sizce almalımıyım?

GoodYear alabilirsiniz,iyidir. Son lastik testleri ve yorumlarına DİĞER başlıklar içerisinden ulaşabilirsiniz.

Lastiklerin eski yorum ve modellerini dikkate almayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Yakup Çağatay said:

GoodYear alabilirsiniz,iyidir. Son lastik testleri ve yorumlarına DİĞER başlıklar içerisinden ulaşabilirsiniz.

Lastiklerin eski yorum ve modellerini dikkate almayın.

2 yıl sonra sertleştiği ile ilgili duyumlar aldım o yüzden kafam karıştır.yoksa kesin kararım good yeardı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazlığına yorumum yok ama kışlığı 3 kıştır hala ilk günkü gibi Good year ug8 in. Diğer lastik için ise aracımın üstünde fabrika çıkışıyla gelmişti. Söktüğüm gün şükürler olsun doğru düzgün lastik varmış dedim. Yol tutuşu bu kadar kötü bir lastikle hiç araba kullanmamıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

michelin mi kötü yol tutuyor primacy 4 çıktı 10 senedir kullanıyroum michelini 

bütçe eğer musaitse michelin pilot primarcy 4 alabilirsiniz gooyearda yazlığıda kışlıda güzel lastiktir... 

michelin goodyear contınental lassa diye sıralayalım kendi fikrimce  ...

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, seyit onbaşı said:

bende efficient grip performance almak istoyrum ama cok kararsızım.sizce almalımıyım?

Vereceğiniz karar dünyayı kurtarmayacak ...

Yani rahat olun.

Premium markaların lastikleri birbirine çok yakındır, aralarındaki farkı çoğu kullanıcı anlayamaz, anladığını zanneder.

Goodyear de iyidir, Michelin de, Continental, hatta Pirelli ve Bridgestone da.

Hangisini daha iyi koşullarda alabiliyorsanız onu alın.

Kullanıcı görüşleri genelde oldukça özneldir. Ve de özellikle "bilgece" yakıştırmalar, asılsız oldukları halde çok ilgi görürler. 

Durum budur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de aşağıda linkini verdiğim iki lastik arasında kaldım ve fiyat/performansa bakarsak (internet fiyatı) goodyear alacağım gibi.

Bayi fiyatları pazarlıksız ;
Michelin : 225 TL/Adet + rot-balans

Goodyear: 235 TL/Adet + rot-balans

http://www.hepsiburada.com/goodyear-205-55r16-91v-efficientgrip-performance-lastik-uretim-yili-2016-p-OTLXGOOD-528503

http://www.hepsiburada.com/michelin-primacy-3-205-55-r16-91v-yaz-lastigi-uretim-yili-2015-p-OTYSF555266

İnternet satışında değişim ve rot balans bana ait.
Benim sormak istediğim konu şu: Daha önce internetten lastik alanlar herhangi bir sıkıntı yaşadı mı? Lastiğin kusurlu olması, üretim tarihi farklılıkları vb.

İyi Çalışmalar... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.