Jump to content
  • Welcome!

    Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Sign in to follow this  
Hüseyin B.

C-Max Motor Yağı Tavsiyesi?

Recommended Posts

Merhabalar aracım 2005 c max tdci iki önceki yag degişiminde castrol 5w40 yag vardı ve 10bin kullanimda yarım litre eksiltti bi onceki degişimde mobil 5w30 katıldı ve yaklaşık 10 bin kullanımda 1 litreye yakın eksiltme oldu,  bu normalmi  ( mobil bana gore daha perfonmanslı geldi psikolojikte olabilir) yağ degişim zamani geldi ikilemde kaldim acikçasi yag markası ve numarası konusunda  200 bin,i aşmış araca hangi yağ tavsiyenizdir arkadaşlar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aracınız için uygun olan yağ 5W-30 viskozitesine sahip yağdır. 

5W-40 yağ kullandığınızda daha az yağ yakacaktır aracınız. Ancak az yakmasının sebebi 5W-40 yağın çalışma sıcaklığındaki akışkanlığının 5W-30 yağa göre daha az olması. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yağ yakma olayı yok sanırim ,kaçak var diye tahmin ediyorum... Akışkanlıgın az olması, yağlanması gereken parcalarin daha az yağlanmasimi demek,tir:? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  


Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.