Jump to content
  • Welcome!

    Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

  • 0
Numan Şahin

1.0 Ecoboosttum Motor Arızalı Uyarısı

Question

Arkadaşlar merhabalar hepinize. 1.5 yıldan fazla kullandığım 2013 model 1.0 ecoboost focusum var. Aracımla eğimli yollara rampalara çıkarken motor arızalı uyarısı veriyor. Motor lambası yanmıyor. Aç kapa yapınca hata gidiyor ve aynı şekilde sürebiliyorum. Çekişte herhangi bir sorun yok. Düz yolda 150-160 yaptım herhangi uyarı vermiyor. Yakıtı artmış ve performansta düşüş hissediyorum özellikle kalkışlarda sanki biri arkadan çekiyormuş gibi. Bulunduğum ilde servis yok. Malesef usta konusunda da  sıkıntı var. Bir iki kişiye sordum katalizör olabileceğini söylediler. Sizinde fikrinizi almak istedim. Sizce sorun ne olabilir? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Aynı sorun bu yaz başıma geldi,dediğiniz gibi özellikle rampa çıkarken yapıyor motor aç kapa yapıldığında arıza uyarısı gidiyordu. Sorun soğutma suyu hortumlarından kaynaklı olabilir, bir kaçak veya yırtılmadan kaynaklı yeteri soğutma yapamıyor sanırım araç. Kesinlikle geç kalmadan en kısa sürede bu hortumları,soğutma kabını ve tüm tesisatı gözden geçirtmenizi öneririm. 

Ben problemi bu şekilde çözmüş tüm hortum ve kabı yenilemiştim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.