Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Karavan Hakkında Her Şey

Kerem Bozdoğan

Önerilen Mesajlar

Şu an araba değiştirme imkanım olmasa da sizinle bir senary paylaşıp fikirlerinizi sormak istiyorum.

Piyasanın alışverişe uygunlaşması halinde karavanımızı ranzalı bir modele geçerek değiştirmeyi düşünüyoruz. Aklımızıda da Weinsberg 480QDK var. Bu karavanıın yüklenmiş yürür ağırlığı kabaca 1500 kg civarında oluyor anladığım kadarıyla. Mevcut çekici araç 1450-1500kg ağırlığında Focus Sw, 1.5 tdci motor, 120bg, 300nm tork. Karavan değişikliği yaparsak çekici aracı da değiştirmemiz gerekecek ve genel kabuller gereği en az 1800-1900kg civarı ağırlığı olan, 400 tork ve üzeri bir çekici araç almak icap edecek. Böyle bir kombinasyon için C segment dışına çıkmak şart olacak diye tahmin ediyorum. Bu kombinasyona uygun, tavsiye edebileceğiniz araç var mı? Yoksa hiç kafanı karıştırma, bu konu bir pick-up alıp kapanır mı dersiniz?

* Pick-up ile ilgili sorunumuz, eve ikinci araç alacak bütçemiz yok, pick-up alırsak gündelik kullanımları da onunla yapmak zorunda kalırız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Musso grand al bak keyfine. Otomobil konforu yüksek donanım 2.2 Mercedes motor. Dayanıklılığını kanıtlamış otomatik şanzıman. Bu işi yapacaksan ya merdiven şaseli binek suv alacaksın ya da pickup inan başka oluru yok. O kiloları 2.0 tdi standart gövde ve şaseli araçlar ile çekmeye çalışırsan hem performans alamazsın hemde aracın canını alırsın. 

Ogün Özemre tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

En iyi 4x4 arkadaşının 4x4 ü demişti karavancının biri 😂 @Kerem Bozdoğan

Şase güçlendirmeleri yapıldı 1350 kg kapasiteli dingilimiz takıldı 50 mm yükseltme yapıldı. 8cm yükseltmeli sorentonun arkasına da yakıştı 😂😂

IMG_20231126_093301.jpg

IMG_20231126_121303_078.webp

IMG_20231125_180518_959.webp

• Beğen 3
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
20 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Teker altında duran taş İSG uzmanına kalp krizi geçirtecek cinsten bir aktivite gibi olmuş bu ya :kıhkıh:😛

Karavan bir tahterevalli. Karavan içinde arkada karavanı kullanmadığımız zaman kano soba v.s. Gibi ağır ürünler var. Dolayısıyla önde destek olmasa bile Karavan aynı şekilde duruyor. Biri burundan bastırmadığı sürece burunun aşağı inme olasılığı yok. Yinede ben altında uğraşırken olurda ters kuvvet uygularım diye o şekil destekledim. Altına girmeden öncede tekrar kontrolünü yaptım.  İsg uzmanı önce konuya hakim olmalı bence. Sonra istediği krizi geçirebilir. 

13 saat önce, Fikret Ö. yazdı:

Hakkaten taş mı o yav?

Taş yerinde ağırdır 😂

8 saat önce, Ali Gök yazdı:

artık yavaş yavaş bakıyorum karavana. yegenim kocaelinde karavan üreten bir firmada çalışıyor ama fiyatların çok yüksek olduğunu söylüyor. crawler marka karavan 

Hayırlı olsun. Yeğeninizin çalıştığı firma yüksek standartlarda off-road ve expedisyon karavanları üreten bir firma. Dolayısı ile fiyatlar çok yüksek. Şu an fiyat kalite bandında en iyi seçenek 280 bin tl fiyatı ile Ortizin 390 lisette modeli. 

Alko şase üzerine kurulu karavan. 

Yanmaz marin kablo elektrik tesisatı 

Cbe kontrol paneli gibi pek çoj çok yerli karavanda olmayan özellikleri var. 

İncelemenizi öneririm. Ocakta fuar var Tüyapta. İstanbuldaysanız ya da gelme ihtimaliniz varsa gelip incelemenizi öneririm. Fuar zamanı davetiyeyi buradan paylaşırım. Fuar zamanı da haftasonları fuarda olurum muhtemelen. Arzu ederseniz yardımcı olurum. 

Ogün Özemre tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Ozan Kar yazdı:

bende normal tekerleklerin orada tas arayip duruyodum, bunu okuyana kadar gorememistim 😄 

Taşa 1 kg bile basmıyor pilot tekeri iyice açıp boşluk aldım sadece 😂

Haftasonu video çektireceksiniz bana hee 😂😂

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

34 dakika önce, Ogün Özemre yazdı:

Taşa 1 kg bile basmıyor pilot tekeri iyice açıp boşluk aldım sadece 😂

Haftasonu video çektireceksiniz bana hee 😂😂

valla bence sorun yok da ne yaparsan yap Mertcani ikna edemezsin 😄 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Ozan Kar yazdı:

valla bence sorun yok da ne yaparsan yap Mertcani ikna edemezsin 😄 

Teesüfler teesüfü yav çoluklu çocuklu adam çok risk almamıştır zaten de yine de resme ilk bakınca gördüğüm oydu ne yapayım :kıhkıh: 

"Tut ki" taş kaydı demişim gibi muamele yapıyorsun Ozaaaan 😄 😛 

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.