Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Recommended Posts

Merhaba, önceki aracıma takmış olduğum mercekli xenonların duruşu hakkında fikir sahibi olmak isterseniz görseller aşağıda. Amerikan park aktifti. Bu farlar ile muayeneden geçemezsiniz bilginiz olsun. 

345CCF3B-D95C-440E-9E65-0E64CE21C55A.png

20802C6D-BE80-419F-8619-CC5A7676281F.png

5C2A1C6C-F12C-41DD-8643-DB7B82ECDF1C.png

2E9E9015-8247-4A08-8961-4B9FAB8FBD75.jpeg

57910068-D05A-481B-AA18-860F6D2B1E71.jpeg

Gece çekilen fotoğrafı varsa paylaşabilir misiniz? İnternette gördüğümde çok ilgimi çekmişti gerçekten, güle güle kullanın.

Bir saat önce, Furkan T yazdı:

Gece çekilen fotoğrafı varsa paylaşabilir misiniz? İnternette gördüğümde çok ilgimi çekmişti gerçekten, güle güle kullanın.

Bir saat önce, Furkan T yazdı:

Merhaba Furkan Bey, aracı 1 ay önce sattım gece hiç fotoğraf çekmedim. Mercek içinde 5200 lük xenon vardı 4 sene kadar kullandım bu farları sıkıntım hiç olmadı, 12 yıllık emektardı ailemizin artık yerini 2017 focus'a bıraktı. Kısmetse yeni aracıma Osram xenarc veya Lumen® - Black DRL kovalıyorum inşallah takarsam forumda paylaşırım.

Yeni aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız günler geçirmenizi diliyorum. Görüntüleri montajdan sonra bekliyor olacağım

Sağlıcakla Kalın.

13 dakika önce, Furkan T yazdı:

Yeni aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız günler geçirmenizi diliyorum. Görüntüleri montajdan sonra bekliyor olacağım

Sağlıcakla Kalın.

Çok teşekkürler, sizlere de kazasız belasız, keyifli sürüşler.

En iyi dileklerimle,

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By ER-OL Otomotiv
      Focus 3.5 Gündüz Farlı sis kapakları

Fiyat :
      Takımı kdv dahil 340 tl. (25 Eylül 2018 Fiyatı ve stok mevcut)

Açıklama :
      Kargo tarafımızdan karşılanacaktır.
      Ürün eşdeğerdir.

• By Salih Sakaoğlu
      Merhabalar arkadaşlar. Foruma üye olduktan sonra kendimizi tanıttığımız bölümde dolu hasarından bahsetmiştim. Bu süreci sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

2017 Temmuz ayında yağan İstanbul'daki dolu Focus'umuzu biraz üzdü. Dolu hasarının fotoğraflar:

Görüldüğü üzere arabasına fırça sürdürtmeyen birinin arabasını bu halde görmesi ciddi bir üzüntü yaşattı. İlk etapta ön cam ve arka cam değişti. Arabayı babam teslim aldı ve eve getirdiğinde gördüğüm olay beni çıldırttı. Bir iş nasıl yapılmaz onu gördük. Cam kırıkları hiç temizlenmemiş. C stunun içindeki cam parçaları olduğu gibi duruyor. Parçaları söküp temizlemek 3 günümü aldı. Neyse dedim sağlık olsun ama o ara arabaya bakamıyorum. Boyadaki göçükler gözüme çok batıyordu. Pops A Dent diye geçen dandik bir göçük tamir kiti aldım. Tabiki verdiğim parayla kaldım hiçbir işe yaramdı.

Aradan birkaç ay geçti. İklimle beraber yağmurlar yağmaya başlayınca sağ ön paspasta su biriktiğini gördüm. Ve polen filtresinden sızdığını buldum. Bu anda camcıyı bir kez daha hatırladım. İyi bir kulağını çınlatım. Camın üzerine yapışık contayı takmamış. Neyse o sıkıntıyıda çözdük. Bu arada ben yeni bir göçük makinası alma kararı verdim. Babam uğraşma oğlum falan dediyse de gözümü kararttım aldım. Ve işte sonuç:

Hala ufak tefek ince işçilğim kaldı. Havaların ısınmasını bekliyorum. Tamalayacağım inşallah. Ardından güzel bir cila ile kozmetik anlamda aracımızı eski kondisyonuna getireceğiz.

Kullandığım ürün Starklips Göçük Düzeltme Seti. Starklips firması bir Türk firmasıdır. Tamamiyle üretimi Türkiye'de yapılması beni gerçekten gurulandırdı. Ürünün kalitesine diyecek yok. Dışarıda 2000 TL fiyat verdiler. Ben 200-220 TL gibi bir fiyata mal ettim.

Uzun bir zaman geçmesine rağmen size bu serüveni anlatmak istedim. Bu konuyla alakalı sorularınızı bu konu altında yorum olarak belirtebilirsin. Teşekkürler. Focus Dayı'nın Son Hali :

• By Zafer Atak
      Merhaba Arkadaşlar; 
      2004 113000 de ford focus otomatik vites lpgli aracım var. Son zamanlarda tekleme bazen stop etme dip gazda boğulma rampalarda silkeleme şikayetlerim vardı. Lpg ayarı yaptırdım, boğaz kelebeği temizledim, buji buji kablosu ve ateşleme bobini değiştirdim, benzin ve lpg katkıları (berner lpg için olanı hatırlamıyorum) kullandım.  Ama çare olmadı. Bir usta piston basınçlarını ölçtü 10 çevirmede ölçtüğü basınçlar 100, 150,150,150. Şanzumancı, elektrikçi,lpgci, ford servisteki ustalara soruldu subap sorun dediler. Emme subabında sorun var dediler. Sorum şu emme subabı piston basınçlarını etkilemez mi? İkinci sorum aracımın sorunu ne olabilir? Yaklaşık 10 yıldır lpg de kullanılmış ve brc sistem var. Benzinde daha az yapıyor ama yapıyor. Usta işçiliğe 400 rektefeciye 300 parçalara aşağı yukarı 600 gider dedi fiyat normal mi? Triger seti keçeler contalar subap parçaları dahil değiştirecek ne önerirsiniz
    • By Kasım Göz
      herkese iyi günler saygılar selamlar..
      üstatlarım malum havalar serinledi, kış kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladığı bu günlerde, yoğun kış şartlarının yaşandığı Ankara da kış lastiği seçimi konusunda , güvenli sürüş ,kalite,ıslak kuru performans vb konularını göz önünde bulunduran her duyarlı şoför gibi benim de bu konuda kafamda bazı soru işaretleri oluşmaya başladı. Bu soru işaretlerinin bir çoğunu sizin daha önceden yapmış olduğunuz değerli yorumlarla ortadan kaldırdım ve hatta 2 farklı modelde karar kıldım diyebilirim.( ug 9 - wr 4d )
      Benim asıl sorum lastik seçiminden ziyade kış lastiklerini takmak için almak istediğim teneke (sac) jantlar hakkında.
      Bir tanıdığın vasıtasıyla tanıştığım kişide ,benim gibi focus mk1 i varmış bundan 4 ay evvel satmış.Elinde kalan o da kış aylarında kullanmak için aldığı 1 takım ( 4 adet ) 15 inch teneke jantını satacakmış.Bana yakın bir yerde olduğundan hemen gittim baktım.Jantlar kozmetik olarak güzeller.sağına soluna baktım eğiklik,bükülme,doğrultma işlemi var mı diye, sadece jantın birisinde ufak çapta eğiklik olmuş ve düzeltilmiş.ama sağlıklı çalışmasına problem olacak türden değil ancak daha dikkatli baktığımda jantların ikisinde ford amblemi varken diğerinde yoktu  ford ablemi olmayan diğer ikisinide iyice altına üstüne çevirdim baktım FoMoCo yazısını görünce rahatladım.
      Bu jantların 2 sinde 6Jx15 ET 37,5 yazarken diğer iki çiftte ise 6Jx15 47,5 yazıyor ki benim sorum da tam olarak burada başlıyor.
      Bu jantlara şuan yazlıklarda da kullandığım 195/60/15 ebatlarında kış lastiği taktığımda ET değerinden kaynaklı sıkıntı yaşar mıyım?
      Sıkıntı yaşamazsın derseniz hangi ikisini öne veya arkaya takmam gerek.
      değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.iyi forumlar 

• By Furkan Kibar
      Merhabalar bir soru sorucaktım ben aracıma xenon takımı aldım slim tip olanlardan (farlar merceksiz olduğu için, far ayarlarımı ayarlattım ve standart değerden biraz daha aşşağıya tuttum ki kimseyi rahatsız etmesin) ancak farlara xenon lambalarını tutan parça yok malesef tutturma işlemini şimdilik bant ile yaptım ancak bu lambaları nasıl tutturabilirim sabitleyebilirim fara. Normalde o siyah görünen parçaya halojen ampül oturuyor ve orada ki yerine takılıyor ama şuanda kablolar ve xenon lambasının arkasında bulan çıkıntı yuzunden o parça yerine oturmuyor ve işlevini kaybediyor ancak ben buraya bunu nasıl tutturabilirim

--4 dakika sonra eklendi-- Dip not geçeyim OEM mercekli farlarımı Ebay'dan sipariş ettim ancak lambaları denemek istiyorum. Farları şimdilik böyle bağlayıp denemek istiyorum ve bana nasıl tutturabileceğimi söylerseniz sevinirim.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.