Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Akif Kama

Makyajlı Kasa Focus 3,5, H1 Led Soket Sorunu. Yardım Lütfen

Recommended Posts

Değerli Forumdaşlar;

Öncelikle selamlar saygılar. Uzun far ampulleri Led yapmaya karar verdim. Ancak H1 soketi aynı zamanda ampulü sıkıştırma görevi görüyor. Ledlerin %90'ı tepesi fanlı bu sorunu nasıl çözeceğiz. Ledi nasıl sıkıştıracağız. Yapan arkadaşlarımdan yardım rica ediyorum. Teşekkür ederim.

14 dakika önce, Akif Kama yazdı:

Ancak H1 soketi aynı zamanda ampulü sıkıştırma görevi görüyor.

h1 in telden sıkıştırma parçası var. Ampülü de o sıkıştırıp sabitliyor. Led taktığınızda büyük ihtimalle 1 plastik parça daha verecekler. Siz o plastik parçayı tel ile sıkıştırıp içerisine ledi takacaksınız. Alacağınız ledin soğutucusunun boyutunu fardaki yuva ile kıyaslamadan almayın sığmaz yoksa.Cmax e uzun için aldığım mini soğutuculu ledin linkini ekliyorum. Ama yine hatırlatıyım.Soğutucunun boyutu fardaki h1 yuvasından büyük olmayacak unutmayın.İlanda h1 ampülün led kısmına geçen parça görünüyor. Bakınca zaten anlarsınız nasıl sıkıştıracak.

https://urun.n11.com/xenon-far/stark-mini-led-xenon-h7-h1-h4-9005-9006-h11-h3-h8-h10-h9-simsek-P300620052

15 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

h1 in telden sıkıştırma parçası var. Ampülü de o sıkıştırıp sabitliyor. Led taktığınızda büyük ihtimalle 1 plastik parça daha verecekler. Siz o plastik parçayı tel ile sıkıştırıp içerisine ledi takacaksınız. Alacağınız ledin soğutucusunun boyutunu fardaki yuva ile kıyaslamadan almayın sığmaz yoksa.Cmax e uzun için aldığım mini soğutuculu ledin linkini ekliyorum. Ama yine hatırlatıyım.Soğutucunun boyutu fardaki h1 yuvasından büyük olmayacak unutmayın.İlanda h1 ampülün led kısmına geçen parça görünüyor. Bakınca zaten anlarsınız nasıl sıkıştıracak.

https://urun.n11.com/xenon-far/stark-mini-led-xenon-h7-h1-h4-9005-9006-h11-h3-h8-h10-h9-simsek-P300620052

Doğan kardeşim o tecrübeyi yaşadım. evet fan kısmı sorunu yaşadım onu çözerim de sıkıştırma işinde yardıma ihtiyacım vardı. Onuda sen çözdün sağolasın.

d32af0c5-4504-4b37-ba54-8811defa5c5f.thumb.jpg.133fbe1a82075a9e99ac0b11d28cae0d.jpg

Doğan senin ledin aynısını aldım ancak. O bahsettiğin plastik parça yok. Cebelleşiyorum. Ne yapacağım bilemedim.

20191109_184732.jpg

20191109_184700.jpg