Jump to content
  • Welcome!

    Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

  • 0
Sign in to follow this  
Ali Özer

2004 Focus 3 Konuda Yardım

Question

Merhabalar;
2004 model Ford Focus Comfort model aracım var. Atiker sıralı sistem lpg ile kullanılıyor. Aracımda şu üç sorun şimdilik çözümsüz gibi duruyor. Tecrübeleriniz ve yardımlarınız değerlidir.

1) Aracım bir süredir -yaz kış fark etmeden- günün ilk marşında çalışmıyor. Çok çok uzun tutulursa bazen çalışıyor. Fakat ikinci marşta hemen çalışıyor. Günün geri kalanında birkaç saat stop ettiğimizde sorun yok yine hemen çalışıyor. Fakat çok uzun sürelerden sonra ilk marş sorunlu. Serviste bujileri ve benzin filtresini değiştirdiler. Çok da çözüm olmadı açıkçası. Çünkü ertesi günün ilk marşı yine sorunluydu.

2) Araçta ABS ışığı sorunu: Her zaman değil ama sürüş esnasında bazen bu ışık dengesizce yanıp sönüyor. Bazen 3-5 saniye yanıyor sönüyor, bazen birkaç dakika yanık kalıyor sonra sönüyor tekrar yanıyor vs. Bu durum her zaman değil. Haftanın birkaç gününde oluyor. Bilgisayara bağlandı, hata kodu olmadığı için ve ustalara o dengesiz anında gösteremediğim için işlem yapamadılar. Çünkü sorun göremiyorlar.

3) El freni ışığı: Bu sorun da ABS sorunuma benziyor. Bazen El freni ışığım el frenini indirdiğimde sönmüyor. Yanık kalıyor, bir süre sonra sönüyor. Bu süre belirsiz. Düzenli değil. Mesela bir ay bu sorunu hiç görmeyip sonra 3-5 gün boyunca görebiliyorum. Bunun için de bir kapaktaki sensörden bahsetmişti usta. Bulduk parçayı değiştirdiler ama sorun bir süre sonra yine peyda oldu.

Bu sorunlar çok spesifik olmaması gereken ve çözülebilmesi gereken sorunlar gibi ama ne yapabilirim bilmiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  


Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.