Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Talat Cirit

Alınık Araç için, Alınık Fikir :)

Recommended Posts

Herkese merhabalar arkadaşlar, eski bi Focus kullanıcı olarak piyasada D segmentinde satış lideri olan bi modele geçmiş idim. 10. ayın sonunda, artık beni tekrar bi Focusun kesebileceğini anladım. Bugün 2018 model ağustos çıkışlı 25binde 1.5 Tdci otomatik Titanium bi focus buldum. Sadece ön tampon boyalı, bir iki ufak gamze ve rötuşu var genel kozmetiği iyi. Bi sezon kullanılmış continental kış lastiğiyle beraber 133'bine anlaştım. Sizce nasıl fiyat. Araba bildiğim bi araba 2016 1.5 tdci trend x 'im vardı  geçen yıl satmıştım. Satmaz olaydım çok pişmanım alan hayrını görsün 😊 fiyat konusunda tereddütlerim var o yüzden sizlere sormak istedim arkadaşlar 

images.jpeg

Edited by Talat Cirit

Hangi D segmenti araca geçmiştiniz. Neyden memnun kalmayıp D segmentinden tekrar C segmentine geçmek istediniz. Focusa lafımız yok tabi severim hatta Focus sahibiyim. Ama segment farklı sonucta

Bu piyasa şartlarında bu aracı daha uygun fiyata alamayacaksınız modeli yüksek km düşük sarı sitede sizin alacağınız fiyatında üstünde satanlarda var bu yüzden tercih sizin.

10 saat önce, Alptuğ Ö. yazdı:

Hangi D segmenti araca geçmiştiniz. Neyden memnun kalmayıp D segmentinden tekrar C segmentine geçmek istediniz. Focusa lafımız yok tabi severim hatta Focus sahibiyim. Ama segment farklı sonucta

Geçen yıl 2016 Model Trend x 1.5 tdci otomatik Focusumu satarak, sıfır 1.4 tsi manuel comfortline Passat aldım. Fakat aldığım an itibariyle araç fazlasıyla beklentimin altında kaldı. Yaşadığım bir kaç sorundan da ötürü arabadan tamamiyle soğudum. Beni en çok rahatsız eden, B8 kasanın kronik diye adlandırılan sıkıntıları. Aracın süspansiyon çalışma prensibine bi türlü alışamadım. Arka süspansiyonlar vuruntu tarzında lakur lukur içeriye ses veriyor. Servis normal diyor, çöyşe izah ederim, focustan sonra araç bana o kadar kazık geldi ki aldığımın ikinci günü bi gece yarısı aşağı inip amortisör takozlarını üzerinde mi unuttular diye telefonun ışığı ile kontrol ettim. Bir diğer konu uzun yolda rüzgara karşı giderken 90-100den itibaren başlayan rüzgar sesi. Henüz bir aylık iken ön-arka tampon boya atması sebebiyle garantiden değişti. Aracın bu kusurunun bayii tarafından  bilinerek bana rötujlu  olarak teslim edilmesi. Focustan sonra yüksek hızlarda hala çok yumuşak gelen düreksiyon. Aşırı salınım göstermesi aracın. Aklıma gelenler bunlar, Focusun sürüş zevkine hasta olduğum için dar olduğunu bile bile tekrar ona döneceğim. Passat B8 kasanın focustan genişlik, daha az lastik sesi iç malzeme kalitesi haricinde konfor, yol tutuş, şasi rijitliği, verdiği güven olarak hiç bir üstünlüğü yok. Özetle ne parasının ve görüntüsünün arabası. 160k ödeme yaparak aldım. Şuan elden çıkaramıyorum arayan soran yok inanır mısınız. Niye tamponlar garantiden değişti diye. Ülkemizde hak ettşğinin çok üstünde bir değer gördüğü aşikar bi araba, öyle bir kullanıcı kitlesi de var ki Passat bir tanrıdır demediği kalıyor çoğu kullanıcının. Facebook Passat grubundan kronik sorunlardan sebep eleştirici olduğun gerekçesiyle atıldım. Aklıma gelmişken cam tavanda ses yapıyor 😂 sevemedim alışamadım, yıkayıp arkama döndüğüm zaman heyecanlamadım. Focusu özledim. Kime anlatsam abii Passat yaa, nasıl olabilir diyor. O segmentte dizel otomatik kafama yatan araba bulamadığım için tekrar focusa dönecem. Konu böyle. Umarım anlatabildim. 

20191012_173511.jpg

49 dakika önce, Talat Cirit yazdı:

Aracın süspansiyon çalışma prensibine bi türlü alışamadım. Arka süspansiyonlar vuruntu tarzında lakur lukur içeriye ses veriyor. Servis normal diyor, çöyşe izah ederim, focustan sonra araç bana o kadar kazık geldi ki aldığımın ikinci günü bi gece yarısı aşağı inip amortisör takozlarını üzerinde mi unuttular diye telefonun ışığı ile kontrol ettim. Bir diğer konu uzun yolda rüzgara karşı giderken 90-100den itibaren başlayan rüzgar sesi.

Hocam bunlar sizin aracınıza özgü şeyler değil, karakteri bu ve ben de bu sebeple kesinlikle Passat tercih etmem ve etrafıma mümkünse diğer D sınıflarını öneriyorum aksi taktirde beklenti sorunları yaşaması çok doğal çünkü ismi çok büyük.

Benim görüşlerim burada:

hocam d segmentinde 2 sene bindiğim insigniayı gözü kapalı tavsiye ederim. 133 bine 2016 2017 cosmo ya da sport paket alınır. focusa göre artısı da var eksisi de. inceleyin isterseniz

35 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Hocam bunlar sizin aracınıza özgü şeyler değil, karakteri bu ve ben de bu sebeple kesinlikle Passat tercih etmem ve etrafıma mümkünse diğer D sınıflarını öneriyorum aksi taktirde beklenti sorunları yaşaması çok doğal çünkü ismi çok büyük.

Benim görüşlerim burada:

Teşekkür ederim Yakup bey, kesinlikle katılıyorum. Kafama takılan, beni kendi kendime bile şüpheye düşüren sorunun  cevabını en başta vermişsiniz. Ben de bi ara ciddi ciddi kendi aracım da mı sıkıntı var demiştim. Evet maalesef isim büyüklüğü ve beklenti bundan sanırım psikolojik bi etken, fakat bu duruma sebebiyet veren en büyük etken de rakipleri arasındaki fiyat farkı. Şahsen 15-20bin altına daha dolu dizel otomatik bi insignia alıp bu tip sorunlar yaşasam belki bu kadar zoruma gitmezdi. Haklısınız. Konunun asıl amacı, alacağım Focusun piyasa değerini tartmaktı ama arkadaşlar sorduğunu için cevapladım. Keşke ben de böylesi maddi bi külfet ve tertemiz Focusumu satmadan çevremden sizin gibi bi uyaran arkadaş görebilseydim. Maalesef arabacı olarak tabir edebileceğim insan sayısı çok az, çoğu kimse arabayı A noktasından B noktasına ulaşım aracı olarak görüyor. Sonuç azınlık olabilecek mutsuz bi kullanıcı, diğer tarafta aracına ölümüne bağlı bi kitle. Enterans. İyi akşamlar diliyorum. 

--3 dakika sonra eklendi--
16 dakika önce, Mehmet Zincirkıran yazdı:

hocam d segmentinde 2 sene bindiğim insigniayı gözü kapalı tavsiye ederim. 133 bine 2016 2017 cosmo ya da sport paket alınır. focusa göre artısı da var eksisi de. inceleyin isterseniz

Maalesef anlaştım, bundan sonra yoğurdu üfleyerek yiycem sanırım focus bilip tanıdığım memnun kaldığım bi araç olduğu için insignia benim için aksiyon olur diyebilirim. Ayrıca eski kasa görüntü olarak da bana pek albenili gelmiyor, ama sürüş dinamikleri olarak focusu aratmayacağını çok duydum. 

Edited by Talat Cirit

Araç oldukça güzel lakin sunroof ve dinamik farları olan bir araç alsanız daha mutlu olursunuz diye düşünüyorum, şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanın.

Şirkete Skoda süper b 2018 model dizel otomatik aldık bildiğin kütük, sadece uzun yolda kullanıyoruz.

D segmentinden tekrar C'ye dönmek istenmiyorsa bu paraya full bir Mondi alınır der susarım.  Bi dakka! Mondeo candır deyip öyle susayım 🙂

9 dakika önce, Hakan Saraylı yazdı:

D segmentinden tekrar C'ye dönmek istenmiyorsa bu paraya full bir Mondi alınır der susarım.  Bi dakka! Mondeo candır deyip öyle susayım 🙂

Dizel otomatik bi mondi olsa balıklama dalacam, benzinli otomatiği beni aşar yakıyor çünkü, manuele devam edemem artık sol dizde sağlık sıkıntısı var  maalesef. Teşekkürler öneri için. 😊

--2 dakika sonra eklendi--
32 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

Şirkete Skoda süper b 2018 model dizel otomatik aldık bildiğin kütük, sadece uzun yolda kullanıyoruz.

Onu kullandım aynen öyle , maalesef genel kanının aksine konfor yok bu arabalarda. Ama superb Passat bi tık daha konforlu, fakat daha fazla lastik sesi alıyor. 

Ford un en sevdiğim yanı çevikliği, direksiyon tepkileri ve süspansiyon sistemi ancak iç mekan malzeme kalitesi ve işçiliği biraz daha iyi olmalı bence.

Focusu çok sevdiyseniz bence de mondeo düşünebilirsiniz passat mı mondeo mu deseler ben mondeo derim çok hoşuma gidiyor passat tan sonra aratmaz