Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Cenk İşler

Ekonomik Jant Temizliği

Recommended Posts

15B855D7-9581-4603-BA82-53D7B48D302F.thumb.jpeg.5a3268e0a45d952adcc7542411abb0d0.jpegMerhaba Focus severler, A101 den 10 liraya aldığım Plenty marka jant temizleyici umduğumdan daha fazla işe yaradı. F/P ürünüdür, tavsiye ederim. Lakin ellerimin ve bezin halinden anlarsınız baya bir kirlenmişlerdi, boşuna 300 lira istemediler 4 janta 😬 

E4F33338-97E6-4405-91D3-265580EBA08E.jpeg

722862BB-94D0-45D5-9DB1-087CD989C0DF.jpeg

B71E1D5B-E413-4899-964F-6B8F6E3A2F9C.png

FBBEB76F-A317-429E-85BF-6EA6CA6292BB.jpeg

439D7F30-602A-4A21-9B99-A60257772123.jpeg

A7E292D6-B2ED-43FB-95C3-FCDD8E25B08C.jpeg

8 saat önce, Mete Turfan yazdı:

Çok güzel olmuş elinize sağlık. 

Teşekkür ederim, jant içine kendinden yapışkanlı şeffaf pet folyo koymayı düşünüyorum. kirlenince çıkar at yenisini tak gibi bakalım sadece düşünüyorum, düşündükçe saçma geliyor gerçi.

20 saat önce, Cenk İşler yazdı:

Teşekkür ederim, jant içine kendinden yapışkanlı şeffaf pet folyo koymayı düşünüyorum. kirlenince çıkar at yenisini tak gibi bakalım sadece düşünüyorum, düşündükçe saçma geliyor gerçi.

Biliyorsunuz ki balans olayı gramlarla ayarlanır. Jantyaki görüntü işin şürüş dinamiklerini bozmayalım

2 saat önce, Mete Turfan yazdı:

Biliyorsunuz ki balans olayı gramlarla ayarlanır. Jantyaki görüntü işin şürüş dinamiklerini bozmayalım

ince ayrıntı aslında, toplam pvc ağırlığı tek noktaya etki etse balansı bozabilir. 360° olacağı için ağırlık dağılacaktır ama balansta milim oynama şansı varsa bile hiç bu maceraya gerek yok bence, teşekkürler.

1 saat önce, Mehmet Zincirkıran yazdı:

şeffaf folyoyla kaplamak zor olacaktır. plasti dip gibi bir ürün pahalı olmayacaksa güzel olabilir. 

Plasti dip fiyatı 25 / 35 tl arası değişiyor hiç kullanmadım (uygulama videosu seyrettim bir kaç tane ) aklıma başka yerler geldi şimdi de iyi fikir olabilir, teşekkürler.

kaplama-boyamadan sonra tekrar balans yapılır bir şey olmaz.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Mustafa Şen.
      Merhaba
      Kilitli bijon 1 751 660 parça kodlu elinizde var mı?  Sete özel anahtarı dahil mi?
      Bir set fiyatı nedir? Özel anahtarı dahil olarak.
      İyi çalışmalar dilerim.
      Saygılarımla
    • By Hakan Korkmaz
      -2005 Model Focus Mk2 115 Hp benzinli aracımın direksiyonu sola ilk çevirdiğim zaman tek seferlik tok bir tık sesi geliyor elimde de hafif hissediyorum. Herkes farklı bir sorun dedi sorun ne olabilir acaba? Ara ara sağ tarafa da yapmaya başladı ve tek seferlik "tık" diye ses geliyor ve turun devamında ses yok.

- Aracımda 225/40/18 jant lastik var. Muayenede sorun çıkarır mı acaba? Bicon sayısı ve aralıklar uygun. Fotoğraflarda göründüğü şekilde.

--40 dakika sonra eklendi-- Yanlış yere açmışım, yeniyim değiştiremedim.
    • Guest
      By Guest
      Focus 3 hakkında ilgili konu mevcut olduğundan, kuga için neden olmasın diye düşünerek konuyu açmak gereksinimi duydum.

Piano black St Line jantlarını gümüş rengine boyatmış.

• By Yakup Çağatay
      2013 yılında bahsettiğim online store nihayet devreye giriyor.  eski başlık
      Web sitesini canlı canlı gördüm artık şüphe yok  2 Bölüm de devreye giriyor lifestyle ve aksesuar olarak.

AKSESUAR DEVREDE
      http://www.fordaksesuar.com

STİL DEVREDE
      https://www.fordstil.com

STİL DEVREDE
      https://www.focusclubtr.com/topic/13412-ford-stil-aksesuar-giyim-model-araç-artık-online-satın-alınabilecek/?do=findComment&comment=452518

Şahsen fiyatları makul buldum, aşağıya birkaç örnek bırakacağım birebir fiyattır. (KDV DAHİL) (lifestyle kısmı net değil aklımda kaldığı kadar)
       Kasım 2016'da yazdığım bir yorum vardı onun üzerine bunun yaşanması da tesadüfün böylesi.

Lifestyle Bölümü

1:18 Mustang modeli Türkiye'de ~160 TL 
      Bu

1:43 Mustang modeli Türkiye'de ~60-70-80 TL 

Bardaklar ~50-60 TL 

Lifesyle bölümü için Lifecard üyesine indirim olacak, koç ailemcilere indirim olacak vs.

Aksesuar Bölümü

Burada ise Türkiye'de satılmış ve daha fazla tutulan her modelin aksesuarları mevcut.
      Focus 2'de var örneğin eski bazı modeller de unutulmamış.
      Fiyatlarda işçilik ve boya yok. 

Burası da Avrupa ile paralel ürünlere sahip olacak tabii %100 hepsi değil.

Buradan örnek vermek gerekirse;
      16'' jantlar 800 TL, (tüm renkler aynı)
      17'' jantlar 900 TL, (tüm renkler aynı)
      18'' Jantlar 1000 TL, (tüm renkler aynı)
      19'' Jantlar 1250 TL (tüm renkler aynı, RS'in en üst versiyonu 2000 TL)

Örneğin 18'' ve 19'' jant için gerekli parça notları mevcut sistemde yani Direksiyon sınırlayıcı bu da 115 TL

Örneğin HB spoiler 1,040 TL   SW için de var, 1,000 TL

Bal peteği ızgara 650 TL

Arka etek 1150 TL 

Focus 2 spoiler 790 tl

Focus 3'de şu meşhur ışıklı spor vites topuzu ve ışıksızı 200 ile 400 lira arasında değişiyor. 
      Focus 2'de aynısı 170'den 385'e değişiyor.

Focus 3 (mca'da yok) yaylar var örneğin 685 TL

Bagaj eşiği koruması 280 TL (Paslanmaz Çelik)

Yan etekler (s-s) (1160 tl), arka difüzör (1155 tl), spor ön tampon (1255 tl) vs hepsi var sensörlü sensörsüz şekilde fiyatlar değişiyor, az çok fiyat çevrimini gördünüz buna göre diğer fiyatları eu sitelerden bakabilirsiniz TR site gelene kadar.

Bu ürünler hakkında vs ilerde site de açılınca yorumlarınızı iletirseniz, iletebilirim  
      Şimdiden hayırlı olsun efem, bu gelişme için çok sevindim darısı diğer 'Bir Başka'' lara.

Ben çok ürün olmasındansa iyilerini stoklu barındırın tavsiyesi sundum jant için.

Aksesuarlar bayi siparişi ile stil'ler adresi gir öde gelsin.

• By Ozan Şimşek
      Merhaba,

Aracımın arka plakası silikon ile yapıştırılmış. Boyaya ve bagaja zarar vermeden nasıl sökerim?

Dikdörtgen mevcut plakayı kare plaka yapmak istiyorum.

Yardımlarınızı rica ederim.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.