Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 4 otomatik

Mithat E.

Soru

Arkadaşlar öncelikle hayırlı geceler

2019 model 1.5 ecoblue aracımı alalı 1 hafta oldu.Bu benim ilk otomatik aracım.Fakat daha önce otomatik vites araba kullanmisligim var.Yalniz bu arabaya bir türlü alışamadım nedendir bilmiyorum yolda giderken aracın sürekli vites değiştirmesi beni yola adapte edemiyor.8 ileri olması güzel ama bu kadar düşük devir vites aralığı hoşuma gitmedi.Sizdede aynı hissiyat varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

arkadaşlar bugün anlaştım. bayide yokmuş haftaya gelecek 2023 model titanyum stil paket manyetik gri sedan dizel. dördüncü focus olacak. ilk kez otomatik kullanacağım. umarım daha önceki focuslar gibi sorunsuz binerim. 

Ali Gök tarafından düzenlendi
ekleme
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben şeye kıldım. Bizim 8 ileride durdum parkettim. R veya D deyim. Kontağa bastım, arabayı kapatırken vitesi otomatik Pye alıyor. Okey ama elfrenini bazen çakiyor bazen çekmiyor. Kitapçığa bakıyorum. Elfreni bu kendiliğinden devreye girebilir yazıyor (demek ki girmeyebilir de) . İyi de şartı ne ona göre hep girecek ayarı yapalım. Yok. 

Akü şarjına bağlı desen değil. Stop start çalışmıyor ama EPB devreye giriyor veya tam tersi, stop start çalışıyor ama EPB devreye girmiyor. Volvoda harika ; R veya D de düğmeye bastığında her zaman arabayı parka alıp elfrenini de çekiyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, H. Cenk yazdı:

Ben şeye kıldım. Bizim 8 ileride durdum parkettim. R veya D deyim. Kontağa bastım, arabayı kapatırken vitesi otomatik Pye alıyor. Okey ama elfrenini bazen çakiyor bazen çekmiyor. Kitapçığa bakıyorum. Elfreni bu kendiliğinden devreye girebilir yazıyor (demek ki girmeyebilir de) . İyi de şartı ne ona göre hep girecek ayarı yapalım. Yok. 

Akü şarjına bağlı desen değil. Stop start çalışmıyor ama EPB devreye giriyor veya tam tersi, stop start çalışıyor ama EPB devreye girmiyor. Volvoda harika ; R veya D de düğmeye bastığında her zaman arabayı parka alıp elfrenini de çekiyor. 

konusmustuk heralde ama ucan kisimda kalmistir. a4te de oyle. kafasina gore bazen cekiyor bazen cekmiyordu, kodlama ile her zaman cekecek sekle getirdim. o sekilde yapmalarinin bir nedeni vardir heralde diye dusunmustum ama volvo yaptigina gore bilemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
23 saat önce, H. Cenk yazdı:

A4 bende de Ozan'ın dediği gibiydi. Tiguanda autohold devrede ise, el frenini otomatik çekiyordu, autohold kapalı ise yapmıyordu. 2008'de autohold yok, her zaman çekiyor el frenini. Bemeve de her zaman çekiyor galiba. Şimdi emin olamadım. Autohold aktifken kontağı kapatınca, değilken de kapıyı açınca mı alıyordu. Unutmazsam deneyeyim akşam 🙂 Ama emin olduğum bir şey var, el frenini kullanmıyorum artık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Ali Gök yazdı:

arkadaşlar faturada 2023 focus titanium stil 4K 1,5L 115PS 85 AT yazıyor. 120 beygir değil mi bu araçlar bir de TCDİ yazmıyor. ben dizel diye alıyorum

Emisyon gereksinimlerini karşılamak için 2023  model yılı ile gücü 120 den 115 beygire, torku da 300 nm den 250 nm olarak düşürdüler. Araç okdukça seri ve yeterli. Çok fark hissetmezsiniz yani.. Hayırlı uğurlu olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Mithat E. yazdı:

Az önce İstanbul trafigine girdim vites geçişleri bazen çok yumuşak bazen çok belli ediyor silkeleme yapıyor bazen hepsi mi böyle acaba 

Bence iyi bir ustaya gösterin, araca özgü bir sıkıntı olabilir. İstanbulda yaşayan forumdaşlar usta/servis önerisinde bulunacaklardır..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.