Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar 2010 focus titanium x 1,6 tdci aracımda maf sensörü temizliği yapmak istiyorum. Fakat tamamiyle boruları sökmek gerekiyormu. Yoksa sadece sensör içinden ayrılabiliyormu ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Aşağıdaki resimler benim araca ait ekipmanlar fakat internetten alınma resimlerdir.

post-8547-0-22679200-1424000656.jpg

post-8547-0-41546100-1424000683_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

arkadaşlar merhaba,

konu biraz eski ama bilgi almak istedim. bende focus1 2004 1,6 lpg var, aracımın hem güzel ses vermesi hem de performansının optimum seviyeye çıkması için hangi filtreyi kullanmalıyım?

tavsiye rica edicem.

Siz bilirsiniz fakat yazılımsız araçta performans filtresi pek işe yaramaz. Ancak ses duyar gaza gelirsiniz. Sesten bir süre sonra sıkılırsınız. Ayrıca trafikte polisler pek hoş karşılamıyor. Paranızı daha kaliteli bakım ürünlerine harcayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

peki o zaman kutu içi bi filtre alabilirim performansa belki çok etki etmez ama motoru rahatlatır diye düşünüyorum, 

araştırdığım kadarıyla forumlarda benzinli araçlarda yazılım ile çok performans alamazsınız diyorlar, performans için ne gerekir amacım hız yapmak değil aracın gidişini canlandırmak,

bir de benim arabaya race chip değil de pedal chip diye bir aparat takılabiliyormuş, bunun performansa faydası olur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

peki o zaman kutu içi bi filtre alabilirim performansa belki çok etki etmez ama motoru rahatlatır diye düşünüyorum, 

araştırdığım kadarıyla forumlarda benzinli araçlarda yazılım ile çok performans alamazsınız diyorlar, performans için ne gerekir amacım hız yapmak değil aracın gidişini canlandırmak,

bir de benim arabaya race chip değil de pedal chip diye bir aparat takılabiliyormuş, bunun performansa faydası olur mu?

1.6 atmosferik benzinli araçla yapacağınız en iyi şey kaderinize razı olmaktır.

Yapacağınız basit işlerin hepsi kendinizi aldatmaktan öteye gitmez. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin arabanıza pedal hızlandırıcı cihazlar takılamaz yapısı itibariyle, çünkü elektronik gaz pedalınız yok.

Arabanın gidişini canlandırmak demek sizin arabada zor yollara girmek demek. 

Şöyle kabaca bir reçete çıkartalım.

Standalone ECU

Header

GTX Turbo

Yüksek basınçlı benzin pompası

70mm turbo back egsoz

vs vs vs...

Yani hocam şunu takınca şu oluyormuş kafası sizi pek bir bozar. Bence pek ellemeyin. Paranızıda boşa harcamayın.

-----------------------------------------------------

K&N filtreler yazılımlı EB araçlarda 0.1Bar basınç kazancı sağlıyor. :) Ecoboost sahiplerine duyrulur.

Not: Ankara şartlarında, custom map ve bir dahası donanımla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 atmosferik benzinli araçla yapacağınız en iyi şey kaderinize razı olmaktır.

Yapacağınız basit işlerin hepsi kendinizi aldatmaktan öteye gitmez. 

cem bey hiç mi ümit yok :))

yani % 5-10 luk bir performans artışına bile razıyım. varsa bir öneriniz sevinirim

Sizin arabanıza pedal hızlandırıcı cihazlar takılamaz yapısı itibariyle, çünkü elektronik gaz pedalınız yok.

Arabanın gidişini canlandırmak demek sizin arabada zor yollara girmek demek. 

Şöyle kabaca bir reçete çıkartalım.

Standalone ECU

Header

GTX Turbo

Yüksek basınçlı benzin pompası

70mm turbo back egsoz

vs vs vs...

Yani hocam şunu takınca şu oluyormuş kafası sizi pek bir bozar. Bence pek ellemeyin. Paranızıda boşa harcamayın.

-----------------------------------------------------

K&N filtreler yazılımlı EB araçlarda 0.1Bar basınç kazancı sağlıyor. :) Ecoboost sahiplerine duyrulur.

Not: Ankara şartlarında, custom map ve bir dahası donanımla.

hocam modifikasyon terimlerinden çok anlamam açık söyliyim.

bu parçalar muhtemlen çok para tutuyordur, dediğim gibi benim amacım sürat yapmak değil, araca can vermek.

sahibinden com da birkaç ayrı pedalchip satıcısına sorduğumda araca yaklaşık %20-25 canlılık ataklık verir dediler ama çok inandırıcı gelmedi bana. memnun kalmazsanız iade edebilirsiniz dediler aslında o da çok inandırıcı gelmedi.

bu pedal chip focus 1 lere uygulanamaz dediğinden emin misiz?

ayrıca k&n kutu içi veya açık hava filtresi almayı düşünüyorum, tavsiyeniz nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cem bey hiç mi ümit yok :))

yani % 5-10 luk bir performans artışına bile razıyım. varsa bir öneriniz sevinirim

hocam modifikasyon terimlerinden çok anlamam açık söyliyim.

bu parçalar muhtemlen çok para tutuyordur, dediğim gibi benim amacım sürat yapmak değil, araca can vermek.

sahibinden com da birkaç ayrı pedalchip satıcısına sorduğumda araca yaklaşık %20-25 canlılık ataklık verir dediler ama çok inandırıcı gelmedi bana. memnun kalmazsanız iade edebilirsiniz dediler aslında o da çok inandırıcı gelmedi.

bu pedal chip focus 1 lere uygulanamaz dediğinden emin misiz?

ayrıca k&n kutu içi veya açık hava filtresi almayı düşünüyorum, tavsiyeniz nedir?

Arabanız kaç model?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

K&n filtrem için temizleme kiti alamadım bir türlü. Aslında temizleme kitleri biraz pahalı geldi. O nedenle filtreyi söküp orjinal filtre taktım temizlik ve yağlama işini yapana kadar. Şimdi bu k&n filtreyi temizlemek ve yağlamak için illaki kendi ürününü mü kullanmak gerekir. Yoksa dışarıdan alacağımız çok amaçlı temizleyiciler ve uygun fiyatlı bir yağı kullanabilirmiyiz. Mesela elimde 5w-20 tam sentetik yağ var bir miktar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

K&n filtrem için temizleme kiti alamadım bir türlü. Aslında temizleme kitleri biraz pahalı geldi. O nedenle filtreyi söküp orjinal filtre taktım temizlik ve yağlama işini yapana kadar. Şimdi bu k&n filtreyi temizlemek ve yağlamak için illaki kendi ürününü mü kullanmak gerekir. Yoksa dışarıdan alacağımız çok amaçlı temizleyiciler ve uygun fiyatlı bir yağı kullanabilirmiyiz. Mesela elimde 5w-20 tam sentetik yağ var bir miktar [emoji4]

Ben n11 den kit halde 75 e aldıydım. Ankara da bir oto parçacıdan.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.