Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Hava filtreleri hakkında nette bir çok bilgi mevcut. Kutu içi filtreler , cotton filtreler , orjinal filtreler , açık hava filtreleri , hava filtresi kitleri bir çok filtre uygulaması mevcut.

Şimdi benim bu başlığı açmamda ki neden orjinal hava filtresi kullananlarımız olduğu gibi diğer seçenekleri seçenlerimiz de mevcut.

Kutu içi filtre , açık hava filtresi kullanlar neden bunları seçtiler ?

Bu filtrelerin ne gibi etkisini gördüler ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Orjinalden şaşmayın :D Motorunzun ve turbonuzun düşmanıdır toz :D iyi süzmeniz gerekir :D 7500 kmde bir hava filtrelerinizi değiştirin

Ogün orjinal en güzeli tabiki. Birde ortalıkta dolaşan şöyle bir söylem var. Kutu içi x markanın filtresi , yağlı filtre olduğu için kağıt filtreden daha iyi havayı süzdüğü iddia ediliyor.

Sen bu tarz işlemlerle uğraşan biri olarak bizi aydınlatırmısın ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aydınlatacak bişey yok. Hikaye sadece. Yağlı filtrenin ömrü kısa olur. Temizleme losyonuylada temizlenmez. Temizlersen yağ özelliği gider. Temizlemezsen tıkanır orjinal filtreden daha kötü olur.

Kutu içi performans filtreleri açık filtreye göre daha iyidir. Ama onlarında geçirgenliğinin zararsız olduğuna ben şahsen güvenmiyorum.

Açık filtreyi yarış arabanızda kullanırsınız Güzelce davlumbazın içine ısı yalıtımlı boru ile uzatıp Jantın dönüş devrinden soğuk hava kazanırsınız. Standart binek araçlar için gereksiz bir uygulama

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana da öyle geliyor da K&N kullanıp da motor indiren olmuş mudur sence?

Daha önce de K&N almıştım ama ölçüleri az da olsa yanlışmış, 1000km kullanıp çıkarmıştım.

Dikkat ettiğim kadarıyla filtre kutusunun emiş ağzında hiç toz yoktu, alt devirlerde tüketim az da olsa iyileşiyordu, üst devirlerdeyse devirlenmede rahatlama ve genel manada gaza artan bir tepki hızı vardı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana da öyle geliyor da K&N kullanıp da motor indiren olmuş mudur sence?

Daha önce de K&N almıştım ama ölçüleri az da olsa yanlışmış, 1000km kullanıp çıkarmıştım.

Dikkat ettiğim kadarıyla filtre kutusunun emiş ağzında hiç toz yoktu, alt devirlerde tüketim az da olsa iyileşiyordu, üst devirlerdeyse devirlenmede rahatlama ve genel manada gaza artan bir tepki hızı vardı..

Ben hyundai ile filtresiz gezerdim abi ehliyetim yokken :)

Motor indiren tabiiki yoktur. Ama yanma odalarındaki kirlilik, motorun yanma odasındaki ateşlemenin kalitesini düşürecektir. Buda zamanla yüksek yakıt tüketimi ve zayıf çekiş olarak yansıyacaktır.

Ayrıca atmosferik benzinli için pek sıkıntılı değil bu durum. Ama turbo benzin ve turbo dizel için. Filtreler çok önemli.

Çok aşırı yüksek devirde dönen turbo türbinine gelecek çok küçük bir toz parçası. kanatçıklarırdan bir yada birkaçını eğip balanslı dönmeye neden olacaktır. mm'nin 0,1 i kadar eğse bile oluşacak balansın yüksek devirde turbo yatağına vereceği zararı ciddi boyutta olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Seninle mezara gelecek hali yok ya abicim. Boşverrr. dünya malı. Arabaya araba gibi davranmak lazım. fazla üstüne düştümicen :) Bak bana yeri geliyor kamyonet yeri geliyor ormanlar kralı yeri geliyor ralli aracı yeri geliyor aile aracı araba kimlik bunalımında :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bak gene yaw.

Ben 2. el araba almıyorum hemşerim, sıfır olsun çamurdan olsun; arabalar öncelikle benim oyuncaklarımdır ulaşım araçlarım değil.

Hem yeni 3 serisi hiç olmadığı kadar konforlu, ben M3 ün potansiyelini bile zorlayamam ki ! :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bak gene yaw.

Ben 2. el araba almıyorum hemşerim, sıfır olsun çamurdan olsun; arabalar öncelikle benim oyuncaklarımdır ulaşım araçlarım değil.

Hem yeni 3 serisi hiç olmadığı kadar konforlu, ben M3 ün potansiyelini bile zorlayamam ki ! :)

Oyuncak söylüyorum zaten bende sana. M3 ten iyi oyuncakmı var :D

zorlarsınn zorlarsınnn :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ogün orjinal en güzeli tabiki. Birde ortalıkta dolaşan şöyle bir söylem var. Kutu içi x markanın filtresi , yağlı filtre olduğu için kağıt filtreden daha iyi havayı süzdüğü iddia ediliyor.

Sen bu tarz işlemlerle uğraşan biri olarak bizi aydınlatırmısın ?

arkadaslar orijinal filtre diye bir söylenti alıp basını gitmiştir sürekli fakat durum hicte öyle değildir

1. Hiç bir oto markasının kendine ait filtre üretim fabrikası yok.

2.yagli filtre kesinlikle zararlı gözenekleri çabucak tıkar işlevini yapamaz.

3. Hava filtresi hava tabancası öle temizlenmez gözeneklerini tıkar temizlenecekse hafifçe bir duvara çarparak tozu düştüğü kadar temizlenir.

4.yani yerli üretim olan

Fil filtre

Aşas filtre

Şampiyon filtre

Olan ürünleri alarak hem kesenize uygun hem aynı kalitede garantili ürün kullanmış olacaksın çünkü Türkiye'de satılan bütün araçların filtrelerin hepsi bu fabrikalarda yapılmaktadır.umarim yardımım olmuştur

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.