Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Soğuk havada ilk hareket içinde motor arıza lambası 10-15 sn yanıp sönüyor

Hakan Dursun

Soru

2013 focus trend x aracım soğuk havada yalnızca sabahları ve geceleri soğuk havada ilk kalkıştan 300mt içinde motor ariza lambası 10-15 sn yanıp sönüyor, gün içinde kesinlikle tekrar yanmıyor, çekişte gidişte bir sorun yok, hangi sensör hatalı okuma yapıyor olabilir esas sorun sizce ne olabilir? Benzer sorun yaşayanların çözüme dair bilgi paylaşımını istirham ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
On 2/29/2024 at 1:30 PM, Hakan Dursun said:

Arıza kaydı, obd cihazında oksijen sensörü çıkıyor, ancak sensör çalışmazsa motor arıza lambası yanmazdi.

Hakan bey arabanın O2 sensörü arızalıysa ve arıza kodu girdiyse neden arıza lambası yanmasın?

14 minutes ago, Hakan Dursun said:

Aracı 7 gündür benzinde kullanıyorum, ilk 5 gün motor arıza lambası yine aynı şekilde yandı, dün ve bugün yanmadı Obd cihazında arıza kaydı çıkmadı araç hafızası arızayı kaydetmemiş, yorumlarınızı bekliyorum.

Arıza kaydını sizin görmüyor olmanız olmadığı anlamına gelmez. Kullandığınız okuyucuda/uygulamada o kod yoksa görüntülenmez. Akü kutup başını söküp aynı testi tekrarlayın. LTFT değerleriniz LPG ye göre değişmiştir. Büyük ihtimalle katalitikten önce oksijen sensörünüz bozulmuş. 

Arıza kodu önce geçicilere kaydedilir, eğer devam ediyorsa kalıcı olarak kaydeder ve arıza lambası yakar. Onların da severity leri var, kritik bir arıza değilse lambanın yanması haftalar alabilir. Kullandığınız uygulamada geçici olanları görüntüleyebiliyorsanız lamba yanmasa dahi arıza kodunu görürsünüz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sıkıntı bir kezde bende oldu soğuk havada ilk çalıştırdığımda yanıp söndü lamba. Araçta sanki motor korumaya almış gibi gitmedi. Bana mı öyle geliyor bilmiyorum sanki motorun kükreyen seside artı diye düşünüyorum. Araçta LPG yok. Bulunduğum yerde servis olmadığı için baktıramadım. Ateşleme sistemi sıkıntısı olarak düşünüyordum ama oksijen sensörü olabileceğini bilmem iyi oldu.

Mete Turfan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.