Jump to content
  • Welcome!

    Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

  • 0
Olcay Teker

Rölantide Titreme

Question

Arkadaşlar Merhabalar. Aracım 2010 Model Focus 1.6 Ti-Vct Titanium Prins Lpg li. 165000 km

Aracımdaki sorunum rölanti en alt seviyedeyken oluşan gelgitli titremeler. bu titremeyi direksiyonda, vites topuzunda ve pedallarda bariz hissediliyor. ancak devir ibresine baktığımda herhangi bir oynama olmuyor, sabit kalıyor. aracı benzine aldığımdada titreme mevcut. ancak klimayı açtığımda rölanti devri yükseldiği için bu titreme kayboluyor. 

Yaklaşık 4 ay önce periyodik bakımda bujilerimi yeniledim titreme devam etti. 1 ay önce arıza lambasını yaktı ateşleme bobini arızası verdi orjinal bosch marka ile değiştirdim. buji kabloları değişmedi. ustam aracı 1 depo benzinle kullanmamı istedi . uzun yolda 1 depo bitirdim. hala uzun yola çıktığımda rahat bi 100 km benzinle gidiyorum ama sonuç aynı. lpg filtremi değiştirmek için 2 ay önce bakıma gittim. orda sorunumu anlattım. lpg de bi sorun görmediler. benzim mil değerinin 4 olduğunu  biraz yüksek olduğunu ve titreme içinde sübaplardan olabileceğini belirtiler. 

bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Edited by Olcay Teker

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.