Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• ×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Arif I.
      Herkese merhabalar
      Aracım 2011 model benzinli 1.6 titanium focus. 100000 kmde. Yolda sakin şekilde giderken aracımın bir anda hararet göstergesi yükseldi. Panik oldum hemen kaputu açıp baktım kopan eden bir şey kaynayan su kabı vs gibi bir şey ile karşılaşmadım.  Araç baya bir mesefe böyle gidebiliyor. Kontağı kapatıp açınca 110 derecelere düşmüş oluyor gauge menüden bakınca. Sonra 105 110 derece arasında oynaya oynaya gidiyor sonra bir anda sıcaklık pat diye 10 derece yükseliyor sağa çekip beklemek zorunda kalıyorum. Biraz bekledim yolda dura dura giderek aracım sanayiye götürdüm (Ankara ostim helvacıoğluna).
      Önce hararet müşürü değişti. Düzelmedi. Devir daim triger vs 4 ay önce değişmişti. onlardan şüphelenmedi usta. En son termostatı çıkarınca düzeldi. 1 ay böyle kullandım sonra dedim demek ki termostatmış yenisini taktırayım gidip. Yeni termostat takılınca yine yaptı. Termostatın üzerine bir delik açalım böyle kullan dedi usta şimdilik böyle kullanıyorum sıcaklık en fazla 102 103 derecelere yükseliyor rölantide gaza basınca o zaman da fan çalışıyor zaten sorun olmuyor şimdilik. Ancak bu sorunun sebebi nedir her şey düzgün çalıştığı halde neden hararet yaptı anlayamıyorum. 
      Acaba böyle bir problem yaşayan oldu mu daha önce. Tecrübeli arkadaşların fikirlerini bekliyorum.
    • By Ahmet Yerebakan
      Merhaba, Bugün yolda giderken yola çıkalı 10 dk olmasına rağmen bir anda aracımın harareti 120 ye kadar çıktı ekte belirttiğim hatayı verdi. Yüsek motor sıcaklığı emniyetli dur kırmızı termostat ışığı göstergede yandı. Sonrasında hararet otomatik olarak normal derecesine 90'ın bir tık altına düştü. Ardından motoru servise götürün uyarısı verdi. Bakımları bayram öncesi tamamen orjinal parçalarla servis çalışanı tarafından yapıldı. Yağ ve su seviyesinde herhangi bir düşme yok. Servis elemanını aradığımda seni yolda bırakacak bir durum değil dedi. Yolumu tamamladım. Arıza kodlarına forscan ile bağlanıp baktığımda ekte yüklediğim hata kodları vardı. Şimdi ben şehirdışında olduğum için yanlış bir işlem yapılmaması adına sizlere danışmak istedim. Sorun neden kaynaklı olabilir ? Aracım benzinli+lpg, Focus 3.5 kasa. Birkaç kişiye sordum hararet müşürü veya termostat dedi. Yalancı hararet dedi. Eski kasalarda yalancı hararet vardı haal var mı bu kasalarda da şaşırdım. Başına gelen veya ne yapmam gerektiğini bilen yardımcı olabilirse sevinirim. Herkese hayırlı günler.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.