Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
Sign in to follow this  
Yakup Kuru

Krank Keçesi Değişimi

Question

Merhabalar aracım 2016 Ford focus 1.6 LPG’li 30 binde aracım 3. Yıl bakımını yaptıracaktım lakin krank kecesinden yağ kaçırdığını gördük alta koruma da yağ lekesi yoktu usta sadece terleme gibi birsey olduğunu söyledi. Şimdi araç garantili sizce garantiden krank kecesi değişimi yapılır mi? Garanti yapmazsa kendim yaptırsam mi? Bir de krank kecesi değişmişken trigeri falan da değiştirmeye gerek var mi?

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0
3 saat önce, Yakup Kuru yazdı:

usta sadece terleme gibi birsey olduğunu söyledi. Şimdi araç garantili sizce garantiden krank kecesi değişimi yapılır mi? Garanti yapmazsa kendim yaptırsam mi? Bir de krank kecesi değişmişken trigeri falan da değiştirmeye gerek var mi?

eğer terleme ise sorun yok fakat takip edin arada artarsa garanti başvurusu yaparsınız.

dışardada yapılabilir bu işlem için araç lifte alınıp şanzıman ve blok ayrılıp baskı bilya volant sökülmesi gerekli bilginiz olsun işçilik en iyi ihtimalle 300 tl en az ...

• 0
14 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

eğer terleme ise sorun yok fakat takip edin arada artarsa garanti başvurusu yaparsınız.

dışardada yapılabilir bu işlem için araç lifte alınıp şanzıman ve blok ayrılıp baskı bilya volant sökülmesi gerekli bilginiz olsun işçilik en iyi ihtimalle 300 tl en az ...

Bugün servise gittim aracın servise bırakılması gerektiğini açıp bakarak sorunlu parçanın garantiye sunulacağını söylediler. Garantisi var zaten. 

--0 dakika sonra eklendi--

Bu durumda bırakmayı düşünüyorum garantiden yapılamama ihtimali olur mu acaba?

• 0
Bir saat önce, Yakup Kuru yazdı:

Bugün servise gittim aracın servise bırakılması gerektiğini açıp bakarak sorunlu parçanın garantiye sunulacağını söylediler. Garantisi var zaten. 

--0 dakika sonra eklendi--

Bu durumda bırakmayı düşünüyorum garantiden yapılamama ihtimali olur mu acaba?

garanti başvurusundan ret gelirse işçilik alır servis sizden bu durumda krank keçesinin orjinal parça koduna bakıp dışardan  parçayı temin ederseniz veya servisin fiyatı ile atla deve yoksa aradaki fark  parça ücreti ve servis işçiliği sizden çıkar.

günün sonunda krank keçesi  değişmiş olur.

• 0
Bir saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

garanti başvurusundan ret gelirse işçilik alır servis sizden bu durumda krank keçesinin orjinal parça koduna bakıp dışardan  parçayı temin ederseniz veya servisin fiyatı ile atla deve yoksa aradaki fark  parça ücreti ve servis işçiliği sizden çıkar.

günün sonunda krank keçesi  değişmiş olur.

Eyvallah teşekkürler. En azından direk dışarıya özele yaptırmaktansa risk alıp bırakmak lazım servise sanırım. 

• 0

Aracı servise bıraktım sıkıntı krank keçesinde imiş garantiden değişecek yanında sanırım triger kayışına da yağ bulaşmış onu da değiştirecekler.( usta triger yağlanmışsa değiştiririz demişti) bilginize...