Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
Ali Fırat Yılmaaz

Focus 2012 Senkromeç Ve şanzıman Bilyasi

Question

Herkese merhabalar dün aracimdan vitesteyken 1.500-2.000 devir bandında uğultu ve dinlama sesi geliyordu ve önceden de 3 ve 4 arasi geçişte cartlama yapiyordu. Aracim 90.000 km de servise götürdüm baski balata bitmiş şanzıman bilyasi ve senkromeçler ve 4.vites dişlisi  değişecekmiş. Fordun yüzde 35 yaş indirimiyle 4800 tl fatura çıktı her şey dahil araci bıraktım  sizce normal mi? Forumda bu konuyla alakali bilgi bulamadım gelişme oldukça paylaşacağım herkese iyi günler..

6 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Özel servislerden de fiyat almak lazım. 4800 az para değil. 

Baskı balata değişimi bence hassas bir konu o yüzden her servise de güven olmuyor. Yetkili servislerden Tan Oto'yu özel servislerden de Öner Otomativ Tuncay ustayı öneririm.

• 0
3 saat önce, Can Fındık yazdı:

Özel servislerden de fiyat almak lazım. 4800 az para değil. 

Baskı balata değişimi bence hassas bir konu o yüzden her servise de güven olmuyor. Yetkili servislerden Tan Oto'yu özel servislerden de Öner Otomativ Tuncay ustayı öneririm.

Iscilik harici ustam 2.600 küsur fiyat çıkarttı baski balata ve 4 .vites dişlisi ekli değildi ayrıca senkromeçi çoğu parçacı yok dedi koca Ankaea da Nasil işse anlayamadım  ve en sonunda servise verdim gayette makul fiyat geldi şanzıman parçaları  komple değişecek neredeyse

• 0
18 saat önce, Ali Fırat Yılmaaz yazdı:

Iscilik harici ustam 2.600 küsur fiyat çıkarttı baski balata ve 4 .vites dişlisi ekli değildi ayrıca senkromeçi çoğu parçacı yok dedi koca Ankaea da Nasil işse anlayamadım  ve en sonunda servise verdim gayette makul fiyat geldi şanzıman parçaları  komple değişecek neredeyse

bu işi serviste yaptırmanız doğru tercih olmuş dışardada aynı rakama yaklaşır yetkili servise biraz daha indirim yapmaları konusunda ısrarcı olun ...

dışarda yaptırmanın dez avantajı yapılan revizede bir sorun çıkarsa usta ile ters düşme durumu ve muhatap olmama gibi bir durum oluşabilir.Servisten birde ikame araç alırsanız iyi olur uzun sürecek bir işlem çünkü...

• 0
Bir saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

bu işi serviste yaptırmanız doğru tercih olmuş dışardada aynı rakama yaklaşır yetkili servise biraz daha indirim yapmaları konusunda ısrarcı olun ...

dışarda yaptırmanın dez avantajı yapılan revizede bir sorun çıkarsa usta ile ters düşme durumu ve muhatap olmama gibi bir durum oluşabilir.Servisten birde ikame araç alırsanız iyi olur uzun sürecek bir işlem çünkü...

Teşekkür ederim düşünceleriniz için bende öyle düşündüm bugün gittim servise araç tahsis ettiler 2019 focus titanium😄 ayrica 4.vites dişlisi fabrikada yokmuş Almanya'ya acil parça çektiler 15 gün diyorlar bakalim

• 0

Servislerde ki %35 indirimle gayet güzel fiyatlar çıkıyor.Motor takozuna sanayi de 800 tl fiyat almıştım.Şahsuvaroğlu 500 tl ye değişimi yaptı.

• 0

Aracımı dün servisten aldım aracın vites geçişleri gayet yumuşamış çekişi daha karakterli hale gelmiş ve 1. 2. vitesteki düşük devir bandındaki silkelemeler gitmiş. Şanzımanda volant haricinde çoğu malzeme neredeyse değişti. Kronik olan lok lok sesleride gitmiş beliki yarın birgün yine başlayabilir ama genel olarak 350 km bir yol gittim dünden bu yana sıkıntı yoktu iyi iş çıkarmış Tan oto.

Değişen Parçalar:

Baskı balata + D.Bilyası

4.vites dişlisi

Senkromeçler

Şanzıman Bilyaları 

Şanzıman Yağ Değişimi

Contalar

Toplam işçilik dahil 7.000 küsür tutuyordu yaş indirimi ile beraber 4.658 tl  denk geldi. 

Herkese Teşekkür ederim Sizlerinde bilgisi olsun.