Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

V kayışı Ve Devirdaim Değişikliği Sonrası Gelen Ses

Önerilen Mesajlar

Galiba V kayisi degistirene devir daim standart olarak geliyor. Ben de aynisini yaptim. Bende de ses oldu. Cok hafif ugultu gibi geldi bende. Usta normaldir. Yeni degistigi icin demisti. Sanirim zaman icinde de kayboldu. Dikkat etmedim. Sebebini bilen varsa ben de ogrenmek isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Samet Can Çetin yazdı:

Herkese merhaba , aracımın devirdaim pompasını ve V kayışı değiştirdim, daha sonra araç soğukken uğultu şeklinde bariz duyulur bir ses meydana geldi , bu sesin sebebi nedir ? Özelden ses atabilirim, buraya yükleyemiyorum 

Devir daim pompası yan sanayi ürün mü? Bilye kalitesiz takılmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22.01.2024 - 09:07 tarihinde, Mehmet ANAZ yazdı:

Olabilir benim de sogukta daha cok geldi. Kayislara baktirin. Kayislari yeni degistirmistim. İsi bilen baska bir usta ford kayislarinin elastik modellerinden olmasi gerektigini soyledi. Tekrar degistirdim.

Hangi model ile değiştirdiniz ses gitti mi ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bosch marka ile degistirdim. Kayis modeli yanlis hatirlamiyorsam e ile basliyor. Ses de gitti. Benim direksiyon da kayisli o da tam kirinca ses yapiyordu ( kayis yeni oldugu halde) O da gitti. 

Mehmet ANAZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23.01.2024 - 21:08 tarihinde, Mehmet ANAZ yazdı:

Bosch marka ile degistirdim. Kayis modeli yanlis hatirlamiyorsam e ile basliyor. Ses de gitti. Benim direksiyon da kayisli o da tam kirinca ses yapiyordu ( kayis yeni oldugu halde) O da gitti. 

V kayışı değişince mi direksiyonda ki ses gitti ? Ayrıca 1.30 gibi bir rakam yazıyor orijinal kayışta bana takılan 1.25 , Bosch markanın 1.30 ile aynı boy olmadığını söyledi Bosch servisi 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

V kayisi degisirken pompa da degisti. Parcalar sokulunce orada cikti olay. Komple degistirdim mecbur. Degistirince de cekis de tepkilerde artti. Ses de kesildi.

Oranlar konusunda hic bir bilgim yok. Bilseydim bakardim ona gore taktirirdim. İnsallah bir daha da degistirmek nasip olmaz.

Bazi servisler kafa karistirabiliyor. Antifriz rengini bile  bilmiyorlar ( Yasanmistir). Tavsiyem bir kac yerden teyit alin. Yerelde esnaflik yapan guvendiginiz bir ustaya da orneklerle gidip sectirin. Buyuk parcacilardan da kendi gozlerinizle gorun.

Dusunun ki sadece ford uzerine calisan bir servis bana bu hatayi yapti. Bilmedigimiz icin de gezdik durduk.

Fordlar icin onemli olan elastik yapida olmasi. Orjinali o sekilde cunku. 

https://www.fordyedekparcaserdar.com/urun/v-kayisi-orjinal-6pk-1030-1-6-benzinli-2011-2017-arasi-focus

Linkte fomoconun urunu var. Urun koduna gore dediginiz dogru oluyor (1.30). Continental i de oneriyorlar. Ona da bakabilirsiniz. Ama en iyisi orjinal.

Satiyorlarsa ( bazi yerlede yapiyorlar) yetkili servislerden de temin edebilirsiniz. Fiyat farki ucuk degilse de tadindan yenmez.

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.