Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Davut Can Ek

Araba Almayı Düşünüyorum ilk Arabam Olcak Yardımıcı Olur Musunuz

Recommended Posts

Ehliyeti yeni aldım ilk arabam olcak dizel düşünüyorum 25 30 bin arasi yardımcı olur musunuz 

Edited by Davut Can Ek

Yardımcı olunabilmesi için verdiğiniz bilgiler maalesef yetersiz🙄. Araç seçiminde öncelikle bütçe ve ne tarz bir araç isteğinde olduğunuzu belirtmeniz gerekir. Aksi halde çok afaki bir durum oluşur. Kimi der al bir focus kimisi der al bir kuga vs. örnekler çoğaltılabilir...

Bir saat önce, Ahmet Kara yazdı:

Yardımcı olunabilmesi için verdiğiniz bilgiler maalesef yetersiz🙄. Araç seçiminde öncelikle bütçe ve ne tarz bir araç isteğinde olduğunuzu belirtmeniz gerekir. Aksi halde çok afaki bir durum oluşur. Kimi der al bir focus kimisi der al bir kuga vs. örnekler çoğaltılabilir...

Sedan veya hactbak olabilir 25 30 bin lira arasi param var o civarda dizel düşünüyorum 

--4 dakika sonra eklendi--
30 dakika önce, ANIL Ö. yazdı:

Pejo 206

ford fiesta 2002-2003

pejo bipper

fiat fiorino

fiat palio

Minivan düşünmüyorum sedan veya hatcbak olabilir en fazla 30 bine kadar araba düşünüyorum palioyu çok beğenmiyorum pejo da fransız arabasi diye herkes fransiz alma diyor ford fiesta olabilir ama başka var mi öneriniz 

13 dakika önce, Davut Can Ek yazdı:

25 30 bin lira arasi param var o civarda dizel düşünüyorum 

Dizel yüksek km olur.Masraf açma ihtimali yüksek.Benzinli al.Fazla masrafı olmaz.Yakıt sıkıntı olursa lpg taktırırsın.Fiesta olabilir.

Edited by suat coşkun

Bir saat önce, suat coşkun yazdı:

Dizel yüksek km olur.Masraf açma ihtimali yüksek.Benzinli al.Fazla masrafı olmaz.Yakıt sıkıntı olursa lpg taktırırsın.Fiesta olabilir.

Sedan arabalar daha çok hoşuma gidiyo hactbakleri pek sevmiyorum

2 saat önce, Davut Can Ek yazdı:

Sedan veya hactbak olabilir 25 30 bin lira arasi param var o civarda dizel düşünüyorum 

--4 dakika sonra eklendi--

Minivan düşünmüyorum sedan veya hatcbak olabilir en fazla 30 bine kadar araba düşünüyorum palioyu çok beğenmiyorum pejo da fransız arabasi diye herkes fransiz alma diyor ford fiesta olabilir ama başka var mi öneriniz 

Yani ford fusıon larda düşünülebilir ancak 30000 bin civarı olanlar biraz yorgun oluyorlar.

o bütçeye göre eski kasa corolla olabilir benzinli 2000 gibi.güzel araçtır.lpgli halde çekişi iyidir.

25-30 bin bütçeyle maalesef dizeli geç benzinli temiz bir araç bile zor bulunur. Allah kolaylık versin. Ben olsam benzinli araç bakarım

49 dakika önce, Fırat Ö. yazdı:

25-30 bin bütçeyle maalesef dizeli geç benzinli temiz bir araç bile zor bulunur. Allah kolaylık versin. Ben olsam benzinli araç bakarım

Dizel düşünüyorum da benzinli de olabilir alışasıya kadar kullanmak için iyice öğrenmek için araba bakıyorum 

--15 dakika sonra eklendi--
1 saat önce, Mustafa Karaca yazdı:

Clio alabilirsiniz bence. Hem de piyasa arabası dır rahat satarsınız 

Hyundainin accent 1.5 dizel aracı da hoşuma gitti sizce nasil ilk araba için iyi midir

Ben olsam o paralara ya symbol ya da 99-2001 arası Corolla alırım. 

Symbol piyasa arabası, 500 aşağıya versen kapında kuyruk olur millet, Corolla hem geniş, hem masrafsız bir araba. Tipi pek beğenilmediğinden olsa gerek piyasası çok iyi değil ama, kullanımı keyifli, masrafsız bir arabadır. 

Ben olsam ve uzun süre (3 yıldan fazla) binmeyi düşünüyorsam Corolla alırdım hiç düşünmeden. 

3 saat önce, Mustafa Karaca yazdı:

Accent de iyidir o paraya clio ve accent bakın hangisinin modeli yüksekse onu tercih edin bence. 

Accent admire 3 silindirli sıkıntı çıkarır mi ve 4 silindirle ne fark var