Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Osman Şan

Sync 2 Yarım Kalan Güncelleme

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba 2015 model 1.6 tdci mondeo Titanyum paket aracım var iki gün önce sync2 3.10 güncelleme yapmak için dosyaları indirdim dosya sistemini exfat olarak flashımı biçimlendirdim daha sonra dosyaları flasha attım arabaya taktım güncelleme uyarısı çıktı ok deyip güncellemeyi başlattım normalde 30 dk sürecek güncelleme 45 dakika olunca bir hata olduğunu düşündüm ama ne olduğunu anlamadım whatsapp grup arkadaşlarıma durumu anlattım flashı asla çıkarmamamı söylediler ekrandaki 6. dosyanın yüklemesinin uzun sürdüğünü söylediler ama benim 6. dosyanın yüklemesi bir türlü bitmedi iki saat bekledim ama değişen birşey olmayınca mecburen flashı çıkardım sabah arabayı açtığımda en son donan ekran hala duruyordu akünün kutup başını çıkardım 5 dakika bekledim ve geri taktım donan ekran gitti ana menü geldi ama yükleme tamamlanmadığı için hiç bir özellik çalışmıyor. daha sonra evde flashı incelediğimde flash da bad sektör olduğunu ve dosyada hata olduğu için okuyamadığını gördüm. yeni bir flash ile tekrar dosyaları yükledim ama ne yaptımsa şu an flashı görmüyor yükleme yarı kaldığı içinde hiç bir şey gelmiyor elimden bu yüklemeyi en baştan yapabileceğimiz bir sistem varmı yani windows a format atmak gibi bu sync2 ye de format atamıyormuyuz ben hep güncelleme dosyası buldum nette sıfırdan yükleme dosyası yok şimdiye kadar herhalde bir tek benim başıma geldi bu olay. lütfen yardımcı olun arkadaşlar.

yüledim ama ne ybb04f7c8-a437-4f39-807b-504f05c3a874.thumb.jpg.ddf786881615042dd30603e8bffde1e4.jpgdca390ba-27a4-40b7-94f0-ad8e314d8c02.thumb.jpg.e04741aedc1f9b274ca6acb4897bdfad.jpg

b40badf3-0f93-4c6e-8054-5dab52ca3bc8.jpg

Aynı flash bellekle denemiyorsunuz umarım? 4 ya da 8 gb’lık kaliteli bir bellek bulun ve fat32 ile biçimlendirip forumda paylaştığım dosyalardan tekrar deneyin. Olmazsa başka çözümler düşünürüz.

hayır o flash 4 gb idi sonraki denediğim 8 gb. tamam dediğiniz gibi yapayım peki yine görmez ise bu işin başka bir yolu varmı abi yani dediğim gibi ilk baştan kurulum gibi.

4 dakika önce, Osman Şan yazdı:

hayır o flash 4 gb idi sonraki denediğim 8 gb. tamam dediğiniz gibi yapayım peki yine görmez ise bu işin başka bir yolu varmı abi yani dediğim gibi ilk baştan kurulum gibi.

Siz bir deneyin olmazsa size bir dosya gönderip bazı değişiklikler yapmanızı isterim. Belleği ilk taktığınızda algılaması bir kaç dakikayı bulur, o yüzden acele etmeyin, sakin sakin deneyin.

tamam abi. ben 3.10 olan dosyayı indirdim şimdi fat32 32kb olarak biçimlendirme yapıyorum birince flasha atıp arabaya ineceğim sonucu haberdar ederim size

--15 dakika sonra eklendi--

abi dediğiniz gibi yatım flashı taktım arabayı çalıştırdım 3-4 dakika bekledim ama yine görmedi

--31 dakika sonra eklendi--

abi aynı şekilde 3.08 olan dosyayıda indirdim denedim yine 2-3 dakika bekledim ama nafile yine flashı görmedi. yarım klana kurulumdan dolayı da hiçbir özellik çalışmıyor bluetooth görmüyor müzik sistemi çalışmıyor navigasyon hiç yok klima bile açıp kapamıyor. 

37 dakika önce, Osman Şan yazdı:

abi aynı şekilde 3.08 olan dosyayıda indirdim denedim yine 2-3 dakika bekledim ama nafile yine flashı görmedi. yarım klana kurulumdan dolayı da hiçbir özellik çalışmıyor bluetooth görmüyor müzik sistemi çalışmıyor navigasyon hiç yok klima bile açıp kapamıyor. 

Flash belleği sistem hiç görmüyorsa servise gitmeniz gerekecek. Uzaktan yapabileceğim bir şey yok. Denemek için telefon bağlayıp şarj etmeyi deneyin. Elektrik olması lazım USB girişinde. Güncellemeyi yaptığınız bozuk flash bellekte sonradan oluşturulmuş bir dosya var mı onu kontrol eder misiniz?

evet iki tane dosya var biri flashın direk içinde vehicle.edb isminde bir dosya diğeride SyncMyRide isimli dosyanın içinde Sync_YU6N01P3_(araç şase no...........................................).xml adlı dosya. flashta bir problem yok müzik flashımı takınca çalmıyor ama hayalet ekranda takıldığını görüyorum. donanım ile ilgili birşey olduğunu sanmıyorum yani abi.

Tamam mesajla size bir dosya yolluyorum. Detayları oradan anlatırım.

58 dakika önce, Semih O. yazdı:

Tamam mesajla size bir dosya yolluyorum. Detayları oradan anlatırım.

tamam abi.

geçen gün yarım kalan güncellemeyi çok şükür hallettim yeni bir flash aldım 32 gb fat32 olarak biçimlendirdim bu kez flashı ve dosyaları gördü ve 3.10 güncellemeyi en sonunda tamamladım. Semih hocam tabiki beni yönlendirdi onun bilgileri sayesinde hallettik çok şükür. birde ekran donduğunda sistem kitlendiğinde aşağıda kırmızı ok ile işaretli yerlere aynı anda basınca sistem resetliyor kendini akü kutup başını çıkarmaya da gerek kalmıyor böylece. kurcalarken bunuda öğrendim.😃😃

bb04f7c8-a437-4f39-807b-504f05c3a874.jpg

44 dakika önce, Osman Şan yazdı:

3.10 güncellemeyi en sonunda tamamladım.

Geçmiş olsun çözüldüğüne sevindim. Resetleme için - tune'a gerek olmaması lazım. Genelde kombinasyon şu şekilde (forward >| ya da seek >> + power)