Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Aydın S.

2013 Grand C-max çakmaklık Nasıl Sökülür?

Recommended Posts

Değerli forum üyeleri;

Aracın vites önündeki çakmaklık nasıl sökülür?

Çift çıkışlı 5V 1A ve 5V 2.1A USB Port montajı yapacağım.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

--1 dakika sonra eklendi--

Biz yaptık çok da güzel oldu.Parçaları çıkarırken plastik soketlere dikkat edin,sakın kırmayın gerisi kolay.

Edited by suat coşkun

1 saat önce, suat coşkun yazdı:

--1 dakika sonra eklendi--

Biz yaptık çok da güzel oldu.Parçaları çıkarırken plastik soketlere dikkat edin,sakın kırmayın gerisi kolay.

Suat Hocam öncelikle hızlı cevabın için çok teşekkür ederim. Konuyu inceledim. Ellerinize sağlık.

İlk adım olarak vites çerçevesini bir plastik sökme aparatı ile kanırtarak çıkartıyoruz anladığım kadarıyla.

Ardından çapraz 2 adet vida var. Onları söküyoruz ve paneli hafif yukarı kastırarak çakmaklığın panelini çıkartıyoruz.

Buraya kadar doğru mu anladım?

Şayet doğru ise elektrik bağlantısı hakkında biraz detay verebilir misiniz? Bu konuda fazla bilgili değilim. Yanlış bir şey yapıp tesisata zarar vermek istemiyorum. Benim aldığım USB portu da sizinkinden.

Aynen yazdığım gibi takip ederseniz sıkıntı olmaz.Orjinal çakmaklığın altında elekt.giriş soketleri var.Onları çıkarıp yeni parçaya o soketleri takacaksınız.Açıkta kablo bırakmadığınız yani şase yaptırmadığınız sürece sıkıntı olmayacaktır.

14 dakika önce, suat coşkun yazdı:

Aynen yazdığım gibi takip ederseniz sıkıntı olmaz.Orjinal çakmaklığın altında elekt.giriş soketleri var.Onları çıkarıp yeni parçaya o soketleri takacaksınız.Açıkta kablo bırakmadığınız yani şase yaptırmadığınız sürece sıkıntı olmayacaktır.

Soketlerin artısını eksisini nasıl belirlediniz?

Bildiğim kadarıyla çakmaklıktan çıkan soket ucu usb ye direk oturmuyor.

Edited by Aydın S.
ekleme

12 dakika önce, Aydın S. yazdı:

Soketlerin artısını eksisini nasıl belirlediniz?

Bildiğim kadarıyla çakmaklıktan çıkan soket ucu usb ye direk oturmuyor.

Aldığınız ürünün içinden kablosu da çıkması lazım.Orjinal kablonun soketleri üzerinde kalsın.Parçanın içinden çıkan kabloya soket takarak (dişi ve erkek olarak yapın) orjinal kabloya bağlayın.+/- de nasıl çıkardıysanız işaretleyin.Yanlış olursa çalışmaz zaten.

18 dakika önce, suat coşkun yazdı:

Aldığınız ürünün içinden kablosu da çıkması lazım.Orjinal kablonun soketleri üzerinde kalsın.Parçanın içinden çıkan kabloya soket takarak (dişi ve erkek olarak yapın) orjinal kabloya bağlayın.+/- de nasıl çıkardıysanız işaretleyin.Yanlış olursa çalışmaz zaten.

Çok teşekkür ediyorum.

Parçam gelsin, hemen montaja başlayacağım.

Öncelikle Suat Hocama çok teşekkür ediyorum.

Dün malzemem geldi ve iş çıkışı hemen montaja koyuldum. Çok da güzel oldu. Buyurun resimler;

IMG_4480.jpg

IMG_4482.jpg

IMG_4485.jpg

IMG_4487.jpg

IMG_4488.jpg

IMG_4489.jpg

IMG_4490.jpg

IMG_4493.jpg

IMG_4496.jpg

IMG_4497.jpg

IMG_4498.jpg

Edited by Aydın S.
Resim ekleme.

Başarılı bir çalışma olmuş elinize sağlık.

Size 2 sorum olacak.

1- Ürünü aldığınız linki paylaşabilir misiniz?

2- Kontak kapanınca elektriği kesiliyor mu?

11 dakika önce, Alptuğ Ö. yazdı:

Teşekkürler cevap icin bende kendi aracıma uygulamak istiyordum. İnsallah sökebilirim

Alptuğ senin aracındaki çakmaklık en kolay sökülen çakmaklık. Çakmaklığın bağlı olan parçayı yukarı doğru sıkıca kavra çek. Sonrası zaten çok kolay. 5 dk da halledersin.

Gerçekten mi abi ben benim arabanın çakmaklısını da c-max’deki gibi sanıyordum. Eğer öyleyse kolay is

Şimdi, Alptuğ Ö. yazdı:

Gerçekten mi abi ben benim arabanın çakmaklısını da c-max’deki gibi sanıyordum. Eğer öyleyse kolay is

Titanium smart değil mi? 

Arka çakmaklıktan bahsetmiyoruz dimi abi vitesin ordakinden bahsediyoruz. 

Gerçi arka tarafın çakmaklıgini da sökmek istiyorum o nasıl biliyor musun

--0 dakika sonra eklendi--
1 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Titanium smart değil mi? 

Evet abi focus titanium smart paket