Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Depo dolum kapağı arızası

Serkan Gülhan

Soru

Arkadaşlar 2013 focus  1,6 tdci aracımdaki depo dolum ağzı bozuldu. 1,5 sene önce Karabük TOTAL Güleç Petrol de bozmuşlardı. Zararı karşılamışlardı. Bu sefer aynı benzinlikte yine bozdular ve zararı karşılamadılar. Fotoğraftaki parçanın değişmesi gerekiyor. 3000-3500 tl fiyat aldım

Bu durumdan muzdarip olan ; bu parçanın tamiratını yaptırabilmiş kimse var mı?

Yoksa satın almaktan başka çare yok mu?

cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.

yakit-depo-yuva-agzi-.jpg

depo kapağı.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
On 12/9/2023 at 10:31 PM, Vedat Irin said:

Merhabalar, depo dolum ağzı bozuldu derken? yakıt ikmali mi yapamıyor musunuz? kapak esnemiyor veya kapanmıyor mu? Bu arıza ile ilgili araç göstergesinde herhangi bir uyarı verdi mi? 

Merhaba, kusura bakmayın yorumunuzu geç gördüm. Kapaktaki kilit çalışmıyor. Açık kalıyor. Normalde sadece pompa ucu ile açılan sistem, parmakla bile açılıyor. Yani depo boşaltmak isteyen de olabilir veya dışarıdan yabancı madde de atılabilir. Herhangi bir uyarısı mevcut değil. Belki de forumda bu şekilde kullanan bir çok arkadaş olabilir, fark etmeden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Parmakla ben de açıyorum zaten. Bir keresinde benzin katkısı koymak için açmıştım. Ben sorun olduğunu düşünmüyorum.

Daha bilgili abilerim varsa da bende de sorun olduğunu öğrenmiş olurum.

Benimki benzin oradan da bir fark var mı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar ,

Benim araçtakini sağolsun kırmışlar direk. Siparişini verdim yenisi için , merak ettiğim konu ise bu parçanın değişimi nasıl olduğu. Bu parça değişirken herhangi bir sensör vs var mı. İnternette bulamadım forumda da gözümden kaçtıysa affola. Araç benzinli ve 2015 model.

20240322_232145.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bilinçsiz birine denk gelip o an arac başında olmazsak diye endişelerim var. En basitinden bazı yıkamacılar deponun o kısmını açıp su tutabiliyor , art niyetli olmayan bu davranis pahaliya mal olur . O yüzden değişmek masraflı da olsa en sağlıklısı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.