Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk4 Kış Paketi Ön Cam Isıtma Sorunu

Ferhat Durmuş

Soru

Ad-Soyad: Ferhat Durmuş 

Meslek: Yazılım Oyomasyon

Yaşadığınız Yer : İstanbul 

Arabanızın Markası/Modeli : Ford Focus 2020 titanyum SW 

Tuttuğunuz Takım : BJK

Hobileriniz :Müzik Eylence  Sinama Gezme Bilim Yayınları Takip

Forumu nereden duydunuz: Sorunu Araşdırırken İnternet de.

sigortalarını konturol etdim sağlam dügmeye bastıgımda ledi yanıyor devreye girdi gözüküyor fakat iki kısımdan oluşan öncam ısıtması hiç çalışmıyor cam ısınmıyor sebebi nedir ? neden kaynaklıdır ? konturol rölesinden şüpelensende yerini tespit edemedim bilen varmı ? cam bağlaantı kablolarındanda şüphe ediyorum ama onuda söküp konturol edemedim aynı sorunu yaşayan arkadaş  varmı ? bu sorunu aşdımı ? aşdıysa nasıl aşdı ? yardımlarınızı yorum ve desteklerinizi bekliyorum.

Screenshot_2023-11-19-18-18-35-325_cn.wps.xiaomi.abroad.lite-edit.jpg

Screenshot_2023-11-19-18-19-39-340_cn.wps.xiaomi.abroad.lite-edit.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Çalışmadığına hangi parametreye dayanarak karar verdiniz? Ön cam ısıtma buz çözme ve buğu gidermeyi desteklemek için kullanılan bir donanım bildiğim kadarıyla. Çalıştığı zaman camın ulaştığı ısıyı cama dokununca hissetmezsiniz ama buz varsa çözülür diye tahmin ediyorum. Bu bağlamda aslında normal çalışıyor olabilir aacınızın ön cam ısıtma fonksiyonu. Aracında bu donanım olan arkadaşlar da yorum yapacaktır. Beni doğrulayacak ya da yanlış biliyorsam düzelteceklerdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sizin on cam isitmadan beklentiniz nedir bilmiyorum ama hizli bir sekilde buz cozdugunu cok kez deneyimledim. Calistigini kontrol etmenin bir  yolu olarak camda bugulanma olustugunda on cam rezistansini calistirin. 1 dk nin altinda bir surede bugulanmanin ortadan kalktigini gozlemlersiniz. On cam isitmayi actiginizda rolantideki anlik tuketimi kontrol edin. Eger aktif olarak calisiyorsa anlik yakit tuketiminde artis goreceksiniz. Kontrol amacli olarak arka cam rezistansinida ayni sekilde kontrol edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19.11.2023 - 18:37 tarihinde, Kerem Bozdoğan yazdı:

Çalışmadığına hangi parametreye dayanarak karar verdiniz? Ön cam ısıtma buz çözme ve buğu gidermeyi desteklemek için kullanılan bir donanım bildiğim kadarıyla. Çalıştığı zaman camın ulaştığı ısıyı cama dokununca hissetmezsiniz ama buz varsa çözülür diye tahmin ediyorum. Bu bağlamda aslında normal çalışıyor olabilir aacınızın ön cam ısıtma fonksiyonu. Aracında bu donanım olan arkadaşlar da yorum yapacaktır. Beni doğrulayacak ya da yanlış biliyorsam düzelteceklerdir.

kullanma kılavuzunda buhuyu kısa sürede giderir diyor ama en hafif buguyu bile gidermiyor zaten max camlar açma dügmesine basınca oda otomatik açılıyor hiç bir ısı derecesinin degişmedigine eminim bu teknoloji nin örnek videolarını izledim çalışmadığı kesin.

19.11.2023 - 20:05 tarihinde, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Aracınızda cam değişimi oldu mu?

Kaza vb yaşandı mı?

Öncesinde çalışıyordu ve şimdi mi çalışmıyor? 

aracın son 1 senelik sahibiyim geçmiş servis evraklarında degişmedigi anlaşılıyor düzenli servis bakımları yapılıp kayıt altına alınmış kazasız olduğuda raporlarda görünen birley fakat şöyle bir olasılık var park halinde yukarıdan atılan veya düşen birşeyin camı kırması ve bu camın servis dışında degişdirilmesi

19.11.2023 - 18:37 tarihinde, Kerem Bozdoğan yazdı:

Çalışmadığına hangi parametreye dayanarak karar verdiniz? Ön cam ısıtma buz çözme ve buğu gidermeyi desteklemek için kullanılan bir donanım bildiğim kadarıyla. Çalıştığı zaman camın ulaştığı ısıyı cama dokununca hissetmezsiniz ama buz varsa çözülür diye tahmin ediyorum. Bu bağlamda aslında normal çalışıyor olabilir aacınızın ön cam ısıtma fonksiyonu. Aracında bu donanım olan arkadaşlar da yorum yapacaktır. Beni doğrulayacak ya da yanlış biliyorsam düzelteceklerdir

merhaba kerem bey ben meslegim geregi teknik bilgilere büyük ölçüde hakimim  sadece anlık yakıt tüketimi haricinde diklerinizi defalarca denedim fakat bırakın bir dakkanın altında buhuyu gidermesini otomatik kapandığı ve ben açsamda devamında buhu hafif olsada hiçbir degişiklik olmuyor yani kesinlikle eminimki çalışmıyor bu sistem e özgü güç ve konturol elemenları var fakat tam konumlarını tespit edemiyorum. tespit edip konturol etmek isdiyorum ve büyük ölçüde röleden şüpeleniyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 dakika önce, Ferhat Durmuş yazdı:

tespit edip konturol etmek isdiyorum ve büyük ölçüde röleden şüpeleniyorum.

Kartal Sanayide Savaş usta onu anlamanızı sağlar. İSterseniz iletişim bilgilerini paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Kartal Sanayide Savaş usta onu anlamanızı sağlar. İSterseniz iletişim bilgilerini paylaşırım.

merhaba gürkan bey sağolun  konum olarak bana uzak baya ama mümkünse tabiki danışmak isderim. kış paketine dahil koltuklar direksiyon ısıtma donanımları sorunsuz çalışıyor. ekdeki resimde işaretledigim rölenin konumunu tespit edemedim.

SAVE_20231121_132239.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
52 dakika önce, Ferhat Durmuş yazdı:

ekdeki resimde işaretledigim rölenin konumunu tespit edemedim.

Bu röle motor bölümü sigorta kutusunda ama Savaş usta der ki o röle müdahale edilemez konumda.

Elektrik geliyor mu kontrol etmek gerekli sanırım.

Sizin garanti devam ediyor mu? Olası bir cam rezistansı arızasına karşı servise baktırmak ve gerekirse garantiden değişim istemek daha mantıklı gibi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.