Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2015 Ford Focus Adaptif BiXenon Farların Yükseklik Sorunu

Samet VURAL

Soru

Arkadaşlar merhaba..Aracımda orijinal olarak adaptif bi xenon far mevcut..Son günlerde farlarım aracı ilk çalıştırdığımda kalibrasyon yapmak için sola sağa ve aşağı yukarı kalkma olayını yaparken yukarı kısmını yapmıyor.. Bundan dolayı da farlar hep menzili önde oluyor..ben el ile tornavida yardımıyla far ayarını ne kadar kaldırsam da sınırlı oluyor.. Bu konuda araç herhangi bir hata da vermiyor. Durup dururken olan bu sıkıntının ilginç tarafı iki farın da yukarı kalkmamaya başlaması..Video olarak ekledim arkadaşlar. Başına gelmiş olan veya bilgisi olan arkadaş var mı acaba...Teşekkür ederim şimdiden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Adaptif far arızası olabilir. Benim 2015 MK 3.5 titaniumda vardı. Mahkeme sonrası ayıplı ve kusurlu ürün sayılarak Otosan tarafından geri alındı. YouTube videoları duruyor. Ford Focus Mk 3.5 adaptive headlight malfunction diye arayınca çıkar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20 dakika önce, Tuğra Yanık yazdı:

Adaptif far arızası olabilir. Benim 2015 MK 3.5 titaniumda vardı. Mahkeme sonrası ayıplı ve kusurlu ürün sayılarak Otosan tarafından geri alındı. YouTube videoları duruyor. Ford Focus Mk 3.5 adaptive headlight malfunction diye arayınca çıkar. 

Evet hocam sizin bahsettiğiniz videolari görmüştüm..Garanti bittigi icin mecbur kendimiz yaptiricaz sanirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
25 dakika önce, Tuğra Yanık yazdı:

Maslak veya Kartal oto sanayide bir elektrikçinin farların arızasını kopan kabloları lehimleyerek çok basit bir şekilde tamir ettiği yazılmıştı.

Konular arasinda duruyosa bakayim hocam o ustalarin kim olduğuna

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba kartal oto sanayide far arızamı 2019 yılında yaptırdım şu geçen zamanda bir problem yaşamadım dükkanın ismi mekanik ford. 

8 dakika önce, Samet VURAL yazdı:

Konular arasinda duruyosa bakayim hocam o ustalarin kim olduğuna

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
04.11.2023 - 22:08 tarihinde, Mustafa Çekiç yazdı:

Merhaba kartal oto sanayide far arızamı 2019 yılında yaptırdım şu geçen zamanda bir problem yaşamadım dükkanın ismi mekanik ford. 

Teşekkürler hocam evet bende konustum ayni arkadas ile ilgilenecekmiş..Sagol tekrardan

03.11.2023 - 15:45 tarihinde, Mete Turfan yazdı:

İyiki adaptif xenon farınız var. Bizimki nin ufakta olsa bir hareketini görmedim. Şaka bir yana farlarınızı ölçtürürseniz konumları hakkında bilgi verebilir. Eğer üst noktada ise zaten hareket yeri kalmamış olabilir

Teşekkür ederim hocam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
31.10.2023 - 11:43 tarihinde, Samet VURAL yazdı:

Arkadaşlar merhaba..Aracımda orijinal olarak adaptif bi xenon far mevcut..Son günlerde farlarım aracı ilk çalıştırdığımda kalibrasyon yapmak için sola sağa ve aşağı yukarı kalkma olayını yaparken yukarı kısmını yapmıyor.. Bundan dolayı da farlar hep menzili önde oluyor..ben el ile tornavida yardımıyla far ayarını ne kadar kaldırsam da sınırlı oluyor.. Bu konuda araç herhangi bir hata da vermiyor. Durup dururken olan bu sıkıntının ilginç tarafı iki farın da yukarı kalkmamaya başlaması..Video olarak ekledim arkadaşlar. Başına gelmiş olan veya bilgisi olan arkadaş var mı acaba...Teşekkür ederim şimdiden

Arkadaşlar bu postu sizleri de bilgilendirmek ve başınıza benzer sorun gelirse yazmak istedim..Aracımla ilgili sorunum kartal oto sanayide Savaş usta tarafından giderildi..Kendisine çok teşekkür ediyorum ayrıca..Tüm ekipmanları deneyerek sorunumun arka aksa bağlı olan far yükseklik sensöründen olduğunu anladık ve sensör değiştirerek sorunu giderdik.Benzer sorun yaşayan olursa diye çözümü de paylaşmak istedim.Cevap veren herkese çok teşekkür ederim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, Samet VURAL yazdı:

Arkadaşlar bu postu sizleri de bilgilendirmek ve başınıza benzer sorun gelirse yazmak istedim..Aracımla ilgili sorunum kartal oto sanayide Savaş usta tarafından giderildi..Kendisine çok teşekkür ediyorum ayrıca..Tüm ekipmanları deneyerek sorunumun arka aksa bağlı olan far yükseklik sensöründen olduğunu anladık ve sensör değiştirerek sorunu giderdik.Benzer sorun yaşayan olursa diye çözümü de paylaşmak istedim.Cevap veren herkese çok teşekkür ederim.

Geçmiş olsun, sorunun çözülmüş olması güzel.

Farlara ayar da yaptırdınız mı sensör değişimi sonrası? Yaptırdıysanız, halojen farlara ayar yaparken uygulanan klasik yöntem mi uygulanıyor acaba xenonlar için?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
29.11.2023 - 10:37 tarihinde, Kerem Bozdoğan yazdı:

Geçmiş olsun, sorunun çözülmüş olması güzel.

Farlara ayar da yaptırdınız mı sensör değişimi sonrası? Yaptırdıysanız, halojen farlara ayar yaparken uygulanan klasik yöntem mi uygulanıyor acaba xenonlar için?

Hocam inanın öyle makina ile değil göz kararı bi ayar yapıldı sadece

29.11.2023 - 21:07 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

evet

merak ettiğim şey acaba far ayarı yapılırken far AUTO modda mı yoksa normal anahtarla açılmış olarak mı yapılmalı..Çünkü autodayken far çizgisini kendisi ayarlıyor ve daha aşağıya alıyor odak çizgisini 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Samet VURAL yazdı:

merak ettiğim şey acaba far ayarı yapılırken far AUTO modda mı yoksa normal anahtarla açılmış olarak mı yapılmalı..Çünkü autodayken far çizgisini kendisi ayarlıyor ve daha aşağıya alıyor odak çizgisini 

yuk varsa ve bu yuzden asagi aliyorsa o zaman o konumda ayarlanmali.

eger ortamdaki isiktan dolayi asagi aliyorsa o zaman yuksuz halde normal konumda ayarlanmali.

normal (adaptif olmayan) xenonda auto veya acik konumunda olmasindan bagimsiz olarak yuseklik ayari yapiyor

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Ozan Kar yazdı:

yuk varsa ve bu yuzden asagi aliyorsa o zaman o konumda ayarlanmali.

eger ortamdaki isiktan dolayi asagi aliyorsa o zaman yuksuz halde normal konumda ayarlanmali.

normal (adaptif olmayan) xenonda auto veya acik konumunda olmasindan bagimsiz olarak yuseklik ayari yapiyor

Teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.