Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kuga 2018 fren sistemi

Eser Ekinci

Soru

Arabam 2018 Kuga 1.5 tdci powershift titanyum. Bugun yag degisimi icin eski focus tan beri kullandigim ozel servise gittim. Fren balatasina da bir goz atmasini tembihledim. Biiraz sonra ozel servis sahibi arabanin balatasindan ziyade disklerin sizlere omur oldugunu kenarlarinda paslanma ve curume oldugunu soyleyerek beni cagirdi ve gosterdi. Bu diskler ve balatalar icin yedek parcacilara bakinca ayni parcalarin farkli modellerde de kullanildigini gordum. Benim arabam icin on arka disk ve on arka fren balatasi parca kodlarini nereden bulabilirim. Yetkili servis toplam iscilik dahil 46bin lira maliyet cikardi. Ama parca kodlarini paylasmadi. Yedek parca olarak motocraft, trw, delphi, kale ve bosch markalara rastladim. Servislerinde motocraft kullandigini bilerek geri kalanlarin hangisi f/p olarak daha uygun olur? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
1 saat önce, Eser Ekinci yazdı:

Arabam 2018 Kuga 1.5 tdci powershift titanyum. Bugun yag degisimi icin eski focus tan beri kullandigim ozel servise gittim. Fren balatasina da bir goz atmasini tembihledim. Biiraz sonra ozel servis sahibi arabanin balatasindan ziyade disklerin sizlere omur oldugunu kenarlarinda paslanma ve curume oldugunu soyleyerek beni cagirdi ve gosterdi. Bu diskler ve balatalar icin yedek parcacilara bakinca ayni parcalarin farkli modellerde de kullanildigini gordum. Benim arabam icin on arka disk ve on arka fren balatasi parca kodlarini nereden bulabilirim. Yetkili servis toplam iscilik dahil 46bin lira maliyet cikardi. Ama parca kodlarini paylasmadi. Yedek parca olarak motocraft, trw, delphi, kale ve bosch markalara rastladim. Servislerinde motocraft kullandigini bilerek geri kalanlarin hangisi f/p olarak daha uygun olur? 

https://www.hepsiburada.com/bosch-ford-kuga-2014-2019-on-ve-arka-fren-balata-takimi-pm-HBC00001O8QN0

https://www.hepsiburada.com/bosch-ford-kuga-arka-disk-takimi-2013-2019-pm-HBC00004985EX

Eser Hocam 45 bin tl çok aşırı fiyat. Parça satan yerlerden veya güvenilir sitelerden tem,n edip sanayide güvenilir bir ustaya taktırın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende oyle dusunuyorum ama parcalar ve fiyatlari arasinda her yerde farklilik var. Birde malzemenin fasonlugu ne derecede onu kestiremiyorum. Orjinal denilen yerde fason mal cikiyor. Muadil denilen oldukca kaliteli denk geliyor. Tam bir muamma

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.