Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Doğukan Özçelik

Araba iç Ve Dış Görsellik

Recommended Posts

Merhaba abiler, arkadaşlar, kapı kenarları için nikelaj yaptım gayet güzel durdu hatta orjinal mi diyen bile oldu ama tabi güzel olmasından dolayıdır, bende bagaj altı çıta aldım ama kararsiz kaldım yapmakta, birde alt kapı üstü çitası ve kapı koruma yan çitalarla yaptırmayı düşünüyorum sizce satarken sorun olur mu ? 

Arabaya aldıklarım 
1- kapı kenarı nikelaj 
2- bagaj altı çıta (henüz yapmadım)
3 -yan hoparlör kromu ( gelecek )
4- araba kapı içleri vida yerleri kapama (gelecek)
5- araba kapı eşiği yapışkan  sticker ( sizce yapayım mi?)

6- içeriden kapı açma kolu kenarı krom 

Alacaklarım
1 kapı üstü krom 
2 araba içi klima kromları 
3 önce cam krom  pervaz

6F48E947-4E16-4CDB-BD4F-AC356B44D0C4.jpeg

D41AEB3E-D5C4-4416-929D-2B7EB4A9E366.jpeg

74FCA16B-E3D0-47CB-88B6-9FC3065D8CA9.jpeg

B9FC05A0-D93D-470D-84B1-01333E5C074F.jpeg

503EEB25-A025-46DE-A436-5F06E19BFAE4.jpeg

63A2AC90-E8A8-45DF-91BD-45DC675495A7.jpeg

A69A503B-5D20-4BB3-9CE1-0691AC4D95A7.png

2CACFC97-01A9-434F-947D-4168EF170070.png

868B5F2B-799E-4C4E-92B8-012D3467CF3B.png

A977DF2B-4BC2-4869-BB15-C333C4C8CC22.png

08EB1066-3367-4BAD-A59F-11163EFDCBFC.png

9A58E4BF-FD40-48A4-920A-B7B88719A729.png

FFC3C09B-F5C2-44EA-AAF8-52175830DAC3.png

D248143A-E6C3-47E8-84BE-A3162015F4E2.png

Çok güzel olmuş gule gule kullanın bende dun aliexpressten siparis ettiğim kalorifer nikelajlarini yapıştırdım  fakat orta bölüme yapistirmadim plastik kalitesinden dolayi 

Edited by Ali Fırat Yılmaaz

Bana soracak olursanız maalesef hepsi çok kötü duruyor.

Krom pahalı bir maden ucuz ürünlerde kaliteli bir şey beklemeyin ki zaten zamanla kendini belli edecek net şekilde veya sadece boyadır 🙂 

1 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Doğukan, aracın iç kısmına o kromları hiç koyma, ben olsam yapmam. Bunların uygulanmış halini gördüm ve hiç beğenmedim. 

Gürkan abi valla o konuda Kafam karışık zaten iç klima kromları almadım sadelikten çok görselliğe göz yorar mi diye düşündüm ama iç kapı açma için ve yan hoparlör için aldım artık nasıl olacak bakacağım , birde kapı kenarlarına nikelaj yaptım güzel durdu diye düşünüyorum ama...

--6 dakika sonra eklendi--
1 saat önce, Ali Fırat Yılmaaz yazdı:

Çok güzel olmuş gule gule kullanın bende dun aliexpressten siparis ettiğim kalorifer nikelajlarini yapıştırdım  fakat orta bölüme yapistirmadim plastik kalitesinden dolayi 

Vallahi hocam dediğim gibi ben de sadece kapı kenarlarını  yaptım,  Çok fazla oynamak istemiyorum ama bagaj arkasına da bir tane cita aldım kararsız kaldım 

--10 dakika sonra eklendi--
1 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bana soracak olursanız maalesef hepsi çok kötü duruyor.

Krom pahalı bir maden ucuz ürünlerde kaliteli bir şey beklemeyin ki zaten zamanla kendini belli edecek net şekilde veya sadece boyadır 🙂 

Tabi hocam size de  soruyorum herkese soruyorum bu konuda fikirlerinizi almak bilmek isterim 😊

3 saat önce, Doğukan Özçelik yazdı:

--

Vallahi hocam dediğim gibi ben de sadece kapı kenarlarını  yaptım,  Çok fazla oynamak istemiyorum ama bagaj arkasına da bir tane cita aldım kararsız kaldım 

--10 dakika sonra eklendi--

Beğeni görecelidir aracimda kalorifer kromlari guzel durdu ama arka bagaj kapagina krom basitleştirir bence

Herkesin zevki ayrı.

Ben her türlü parlak aksesuardan kaçınırım.

İkinci elde de almamam için bir neden olabilir.

Sonradan yapıştırmaların çoğu "sonradan" olduğunu belli ediyor.

9 saat önce, Ali Fırat Yılmaaz yazdı:

Beğeni görecelidir aracimda kalorifer kromlari guzel durdu ama arka bagaj kapagina krom basitleştirir bence

Beğeniden ziyade kapılara yakın olan havalandırma ızgaralarındaki kromlar güneşin konumuna göre bazen ışığı  gözünüze yansıtıp inanılmaz rahatsız edici oluyor ve sürüş güvenliğinide tehlikeye atabiliyor... sadece sağ ve sol ızgaralar için olanı deneyip bu sebepten çıkarıp atmıştım... 

Genel anlamda da cam alt krom çıtaları ve kapı eşikleri dışındaki krom uygulamalarına gerek olmadığı kanaatindeyim.

orjinalliği severim,

arabamda sadece son resminizdeki kapı eşiklerinin krom olanı var o da ayakkabı altındaki taşlar oralara ciddi zarar veriyor diye..

hele ki bizim focus 3 lerde burası fazla enli, bayan ve çocukların hemen hepsi oraya basmadan binmez arabaya..

son aldığınız yapışma eşiği nereden aldınız.. belki ilerde lazım olur

23 dakika önce, Ahmet A. yazdı:

Beğeniden ziyade kapılara yakın olan havalandırma ızgaralarındaki kromlar güneşin konumuna göre bazen ışığı  gözünüze yansıtıp inanılmaz rahatsız edici oluyor ve sürüş güvenliğinide tehlikeye atabiliyor... sadece sağ ve sol ızgaralar için olanı deneyip bu sebepten çıkarıp atmıştım... 

Genel anlamda da cam alt krom çıtaları ve kapı eşikleri dışındaki krom uygulamalarına gerek olmadığı kanaatindeyim.

Çıkardıktan sonra iz bırakma falan oldu mu

7 dakika önce, Ali Fırat Yılmaaz yazdı:

Çıkardıktan sonra iz bırakma falan oldu mu

İz kalmadı hiç.

08.09.2019 - 08:33 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Herkesin zevki ayrı.

Ben her türlü parlak aksesuardan kaçınırım.

İkinci elde de almamam için bir neden olabilir.

Sonradan yapıştırmaların çoğu "sonradan" olduğunu belli ediyor.

dediğiniz gibi bende sadelikten  orjinallikten yanayım ama bu gibi aksesusarlar sanki daha bir güzel gösteriyor arabayı mesela titanıum'da olan yan çıtalar çok güzel 🙂

--2 dakika sonra eklendi--
23 saat önce, Mehmet Demir yazdı:

orjinalliği severim,

arabamda sadece son resminizdeki kapı eşiklerinin krom olanı var o da ayakkabı altındaki taşlar oralara ciddi zarar veriyor diye..

hele ki bizim focus 3 lerde burası fazla enli, bayan ve çocukların hemen hepsi oraya basmadan binmez arabaya..

son aldığınız yapışma eşiği nereden aldınız.. belki ilerde lazım olur

Valla hocam bende öyle de ne bilim biraz krom vs şeyler arabayı daha tatlı gösteriyor gibi hatta bagaj altı çıtasını bile yapmadım duruyor öyle yani kararsız kaldım yapıp yapmamakla. kapı eşiği durumu ise dediğiniz gibi kadın ve çocuklar basmadan binmiyor bende sticker aldım ama onda bile kararsız kaldım 🙂 https://urun.n11.com/arma-sticker/ford-focus-karbon-kapi-esigi-sticker-4-adet-P340944204 

2 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Burda güzel olan sadece krom cam çıtaları ve krom bagaj alt çıtası geri kalan bi işe yaramaz görsel olarak hoş durmuyor.

Aslında doğru diyorsunuz hocam çok göz yormya gerek yok gibi, Gürkan abide söyledi klimaları falan yapma diye . bagaj çıtası ve cam çıtaları bakayım gerisi ile çok ilgilenmeyeyim. 

1 saat önce, Doğukan Özçelik yazdı:

Aslında doğru diyorsunuz hocam çok göz yormya gerek yok gibi, Gürkan abide söyledi klimaları falan yapma diye . bagaj çıtası ve cam çıtaları bakayım gerisi ile çok ilgilenmeyeyim. 

Bencede en mantıklısı daha önce benimde focus 3 aracım vardı cam çıtası ve bagaj alt kromu yapmıştım birde 17 orijinal jant tamamdır.Çok fazla şeye gerek yok , içerde de focus 3 e yakışan pek aksesuar yok...