Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

BLIS ?

Mertol Kip

Önerilen Mesajlar

OEM olan da matah değilki. Onda da aynada led yanıyor sadece. Aslında şeritte kalma asistanı ile beraber çalışsa güzel olurmuş. Atıyorum sol sinyal yakıp direksiyonu sola kırdığında araba varsa direksiyon titrese falan iyi olurdu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Volvoların kameralı olanı nasıl acaba. 

34 minutes ago, Murat Kav. said:

Oem blis ben yaptırdım. Radarın açısı doğru olması önemlidir diye düşünüyorum. Bunda ne kadar kaliteli olur emin olamadım. İlaveten geri viteste çapraz uyarı da geliyor.

Ben o kadar kritik olduğıunu sanmıyorum. Sonuçta olsa olsa range i düşer ya da footprint'i daralır/değişir. Aktif bir koruma olmadığı için o kadar kritik ölçüm yaptığını sanmıyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Radarı ben aliexpressde epey ucuza bulmuştum. Zaten para tutan kısmı o. Aynayı çin malı bulmak kolay ya da bu tür led yapan da var. Ben gerçi italyan oem üreticinin afyermarket versiyonunu aldıydım amazondan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 hours ago, Murat Kav. said:

Radarı ben aliexpressde epey ucuza bulmuştum. Zaten para tutan kısmı o. Aynayı çin malı bulmak kolay ya da bu tür led yapan da var. Ben gerçi italyan oem üreticinin afyermarket versiyonunu aldıydım amazondan.

Ben aynada olmasını istediğimden emin değilim, orada çok dikkat çekmez gibi sanki. Aynanın kasasında yönlendirilmiş led daha iyi bir seçenek olabilir. Bilemiyorum tabi. 

4 hours ago, Serkan Karakoca said:

Ben takmıştım bundan bir focusa gayet başarılı çalışıyor ...önemli olan radarları doğru konumlandirmak ...

OEM olanın ayakları ayrı satılıyor olmadı ayakları alıp onlara monte ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28.06.2023 - 23:33 tarihinde, Mertol Kip yazdı:

Ben aynada olmasını istediğimden emin değilim, orada çok dikkat çekmez gibi sanki. Aynanın kasasında yönlendirilmiş led daha iyi bir seçenek olabilir. Bilemiyorum tabi. 

Aynanın içi daha iyi değil mi, baktığın yere orası. Fosfos grubunda kasada ama; onlara da kocaman led koyuyorlar. Onun da amacı; dönüş sinyali ile karıştırmasın kullacı diye 🙂 Onlarda dönüş sinyalini de görünür kıldıkları için

image.png.425d60726e4b682d02bc626edf472a14.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 7/3/2023 at 10:04 AM, Murat Kav. said:

Aynanın içi daha iyi değil mi, baktığın yere orası. Fosfos grubunda kasada ama; onlara da kocaman led koyuyorlar. Onun da amacı; dönüş sinyali ile karıştırmasın kullacı diye 🙂 Onlarda dönüş sinyalini de görünür kıldıkları için

image.png.425d60726e4b682d02bc626edf472a14.png

Ben bunu kastetmedim ki. Eskiden manual aynalarda ayna ayar düğmesinin olduğu yere kapının içine takmaktan bahsediyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Mertol Kip yazdı:

Ben bunu kastetmedim ki. Eskiden manual aynalarda ayna ayar düğmesinin olduğu yere kapının içine takmaktan bahsediyorum. 

Bundan diyorsun. https://www.drive2.ru/l/620778768557944402  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet bu fotoğraftaki gibi aynı 

image.png.dbb593efe1d487fe5fa35d13f36df3ae.png

Bir de bu sensörlerin ne farkı var? ORta numaralarda üç ayrı çeşit var, hepsi birbiri ile uyumlu mu yoksa bi numaraları var mı? Ek olarak atıyorum focusun sensörünü benim düldüle takabiliyor muyum yoksa illaki kuga mı olması lazım? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Mertol Kip yazdı:

Evet bu fotoğraftaki gibi aynı 

image.png.dbb593efe1d487fe5fa35d13f36df3ae.png

Bir de bu sensörlerin ne farkı var? ORta numaralarda üç ayrı çeşit var, hepsi birbiri ile uyumlu mu yoksa bi numaraları var mı? Ek olarak atıyorum focusun sensörünü benim düldüle takabiliyor muyum yoksa illaki kuga mı olması lazım? 

Eskiler cross traffic alerti desteklemiyor. Ama bu yeni conti'lerde hepsi destekliyor. Bunun dışında radarlar aynı ama; araçtan araca montaj ayağı değişiyor. O nedenle focus radarını kuga radar ayağına vidalayamıyorsun. Bir de yazılım/konfigurasyon araçtan araca fark eder, sync varsa, sync 3 varsa, ya da IPC'den uyarı veriyorsa vs'ye göre, güncellemek gerekir.

Benim konu vardı ama uçmuş galiba, ben onu bir ara yeniden açayım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.