Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

yatan arabayi satsam mi?

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Amerikaya gelirken A4u trafikten cekip otoparka biraktim. Hem fiyatlar surekli arttigindan hem de dondugumde kullanmak istedigimden bu sekilde yapmistim.

Ancak en az 2.5 sene daha donmeyecegim ve fiyatlardaki artislarin artik en azindan bir nebze daha normallesegi doneme giriyoruz diye dusunuyorum. Yani artik tutmak yerine satmak daha mantikli gorunmeye basladi ancak tam karar veremedim. Siz ne dersiniz?

not: babam periyodik olarak calistirip turluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Piyasa durmayacak kardeşim. TL her geçen gün kaybetmeye devam edecek. Ben olsam satmazdım. Birde çekme belgeli araç ucuz gider. Yada uğraşacaksın tekrar muayene ruhsat tescil plaka v.s.

Eğer aracın düzgün bakımlı seni üzmeyen bir araç ise satma derim. 

Ama şu var 2.5 sene sonra gelip kalacakmısın yoksa tatil yapıp gidecek misin. Eğer 2nci seçenek ise sat eline geçen para ile de yatırım yap Türkiye ye geldiğinde en kralını kiralar gezersin tatilin boyunca

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Ogün Özemre yazdı:

Piyasa durmayacak kardeşim. TL her geçen gün kaybetmeye devam edecek. Ben olsam satmazdım. Birde çekme belgeli araç ucuz gider. Yada uğraşacaksın tekrar muayene ruhsat tescil plaka v.s.

Eğer aracın düzgün bakımlı seni üzmeyen bir araç ise satma derim. 

Ama şu var 2.5 sene sonra gelip kalacakmısın yoksa tatil yapıp gidecek misin. Eğer 2nci seçenek ise sat eline geçen para ile de yatırım yap Türkiye ye geldiğinde en kralını kiralar gezersin tatilin boyunca

tl degeri onemli degil, dolar bazinda bakmak lazim. yani satip tl tutmam zaten. 

en basta zaten su an arz oldugundan dusuk gosterilerek talep karsilanmiyormus gibi gosteriliyor. onumuzdeki donemde arz arttikca su anki trend kesinlikle kirilacak.

faiz artislari vs de etkileyecek. yani olmasi gerektigi gibi araba yatirim araci olmaktan ciktigi an ikinci elde ciddi bir cokus olacak (dolar bazinda tabii). Ne zaman olur onu bilmek imkansiz tabii.

Satmaya karar verirsem trafige sokup satarim, en fazla yarim gunluk is. Ben Turkiyedeyken satilmazsa da amcam ilgilenir.

2.5 sene sonraki durum 2.5 sene sonra belli olacak 🙂 ben en azindan bir sure daha uzatma yoluna bakarim ancak sartlar ne getirir belirsiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sfırı stokları normale dönerse ikinci eldeki fiyatlar ciddi düşer. Bence satmalı.

Stok sıkıntısının bittiği senaryoda ne kadar kaybedeceğin ile bitmezse ne kadar kazanacağına bak diyeceğim de sen garantici adamsın satarsın direkt.

Focus dizel parası kadar peşin kalanı 2.5 yıl sonra olarak satın alabilirim :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, A.Coşar yazdı:

İlana koy hele bakalım. Bu Egea'ya ısınamadım 9 aydır. 

once karar verip ona gore trafige sokmam lazim.

8 saat önce, Eser Ekinci yazdı:

Arabayi aldigim plazadaki satis temsilcisine bu araba fiyatlara nereye kadar cikacak diye sordugumda uzaya diye yanit vermisti

bir yerden donecegi kesin.

6 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Sfırı stokları normale dönerse ikinci eldeki fiyatlar ciddi düşer. Bence satmalı.

Stok sıkıntısının bittiği senaryoda ne kadar kaybedeceğin ile bitmezse ne kadar kazanacağına bak diyeceğim de sen garantici adamsın satarsın direkt.

Focus dizel parası kadar peşin kalanı 2.5 yıl sonra olarak satın alabilirim :kıhkıh:

bu bilinebilecek/hesaplanabilecek bir sey degil ki. ben zaten gercek anlamda stok sikintisi oldugunu dusunmuyorum. satis rakamlari zaten gosteriyor gercekte stok sikintisi olmadigini. yani su an sirf yatirim amacli alanlardan dolayi ekstra bir talep var piyasada. sirf bu talep ortadan kalksa bile bayiiler yine stok tutacak duruma kalir. stok oldugundan az gosterilip gonullu olarak fazla para odeyen insanlar uzerinden isler donuyor bayiide. cunku gercekten bayiide arac olmadigi dusunen cok fazla insan var. stoklar bu insanlarin sayisini gectigi an sistem cokecek.

kalani dolar olarak ve %5 faizle olacaksa neden olmasin 😄 

5 saat önce, okan ali yazdı:

Satılması uygundur gibi duruyor 🙂 tabıkı parasını bı yere baglamak sartıyla tl de kalırsa, olmaz.

yaklasik son 1 seneyi saymazsak hic tl tutmadim para biriktirdigim omrum boyunca 🙂 son bir senedir tuttugum tlde portfoyun %10u ve borsada 🙂 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Senin araba tam neydi ve ne kadar ediyordu ki

Quattro siyah A4 2.0 TDI hatırlıyorum

siyah degil beyaz. 2016 model 2017 cikisli. km dusuk 66 kusur.

1750-1800 gibi su anki ilanlarda. dusuk km araba cok az var karsilastirmak zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.