Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Robot Süpürge Performansı

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Veri kaybi oncesinde guzel bir baslik vardi ancak o da ucmus.

Turkiye'de Viomi V2 pro kullaniyorduk, Amerikada Roborock Q5 aldim. Ancak supurme performansi Viomi kadar iyi degil sanki. Turkiye'de bu kadar detayli baktim mi bilmiyorum, bir de o evde zemin koyu renkti daha az dikkat cektiginden fark etmemiste olabilirim. Uretici normal veya degil demedi, sorun olabilecek noktalari belirtip memnun degilsen geri gonder dedi.

Ozetle kullananlardan yorum bekliyorum normal olup olmadigina dair, fotograflar iki ayri zamandan olmasi lazim.

WhatsAppImage2023-06-16at14_08.50(2).thumb.jpeg.2b2a06ef5ec3c8a53d3e061814da1d1e.jpeg

WhatsAppImage2023-06-16at14_08.50(3).thumb.jpeg.50460905f38098cabe58987783db4e95.jpeg

WhatsAppImage2023-06-16at14_08.50(4).thumb.jpeg.592730a3f0c22c876b83946f9cfacd2b.jpeg

WhatsAppImage2023-06-16at14_08.50(5).thumb.jpeg.6a6cb3db70c9169d0d9b4a5a43ce7926.jpeg

WhatsAppImage2023-06-16at14_08.50(6).thumb.jpeg.b55f5f0533e757a3e5269526f7482dc3.jpeg

WhatsAppImage2023-06-16at14_08_50.thumb.jpeg.b4af0ba2abb0b39b539e1ab7735b6582.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

53 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Senin Türkiye'de kullandığını biz halen TR de kullanıyoruz 🙂

Ve evet senin fotolardaki gibi alamadığı yerler mevcut, sanki ilk zamanlar performansı daha iyiydi...

o zamanlar viomiyi alirken roborock cinlilerin en iyisi diye geciyordu ancak q5 vs v2 pro ozelinde karsilastirirsam v2 pro bariz daha iyi. en basitinden toz haznesini bosaltirken hazne acilip tamami kolayca bosaltiliyordu, bunda sadece filtre cikiyor kenarda kosede kalan pislikleri dokmek ugrastiriyor. roborockun ana fircasinin uclari sokuluyor oraya dolanan killar kolay temizleniyor deniyordu ama bunda o da yok galiba ancak evde uzun sacli biri ve hali olmayinca ana firca kirlenmiyormus. viomide en sevmedigim sey ana fircayi temizlemekti 🙂 

ozellikle lidarli olsun diye bunu aldim ama yine kenarlara dokunarak gidiyor hep.

90 dolar ucuza irobot vardi lidarsiz ama harita cikaran, onu alsam da bunun kadar is gorecekti muhtemelen. ama sandiginiz kadar akilli degil gibisinden bir kac video gorunce lidar olsun diyip q5 aldim.

hatta once irobot almistim iptalde etmediler, iade edecektim calindi 🙂 

roborock icin 7 Temmuza kadar surem var, hala kararsizim ancak en azindan sorun olmadigini teyit etmis olduk.

yine cenem dustu 🙂 

• Haha 1
  • Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Usa gerçeğiyle erken tanışmışsın 🙂

aslinda bastan beri korktugum bir seydi, supurgenin calindigi gunde aklima gelmisti, hatta sirf onlari toplamak icin erken donmustum eve ama irobot icin gec kalmisim. roborocka yetisitim neyse ki 😄 

binanin girisinde otopark var onunde de yuksekce bir kapi var. kapinin sifresi vs calismiyor. intercomda hala baska birinin adi yaziyor ve arayinca calismiyor evde zaten herhangi bir telefon filan yok.

fedex ve ups binaya giremiyor, izin verince otopark kapisinin uzerinden atip gidiyorlar. o ara kapi bozuktu kilitlenmiyordu, fedex fark etmeden yine yukaridan atmis gitmis, kapinin durumu fark eden biri alip gitti diye tahmin ediyorum.

kapi tamir oldu tekrar yasanmaz umarim.

sasirdigim nokta ben sorumluluk saticida saniyordum ancak ebay satici sorumluluklarini yerine getirdi bu seferlik biz karsiliyoruz dedi. teslim almadigima dair imzali kagit gonderdim sadece. amazonda daha kolay oluyormus duydugum kadariyla.

herseye ragmen seref ve guven guzel seyler 🙂 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bazı küçük ve yere az da olsa tutunamayan parçaları öndeki pervane tokatlayıp ileri atıyor. beyzbol sopası gibi  🙂

ama bizdeki şimdilik çok az toplamadığı oluyor. ben karşıydım. oğlanlar annesine almışlar hediye. biraz ucuz model. haritalama yok. odanın kapısını kapatıyorsun büyüklüğüne göre 15 dk ile 40 dak arasında bitiriyor..

performansından çok memnunuz. 2-3 günde bir çalıştırınca salonda, toz haznesinin çeyreği doluyor. her çalıştırmadan sonra boşaltıp, hem dönen fırçasını, hemde hepa filtre önündeki ince elek filtreyi temizliyorum.. ayda bir elek filtreyi çıkarıp hepa yı da elektrikli süpürgeye tutuyorum..

kısaca emiş gücü hala iyi.. almamızdaki diğer neden yükseklik 7 cm.. bizim evde en alt ayak 8 cm.. her yere giriyor.. laser li değil çarpma sensörlü. cep uygulamasından odanın nerelerini gezip gezmediğini gösteriyor. her yeri bitirince kendi şarj istasyonuna gidiyor. daha hiç şaşmadı..

ürün: Lydsto G1

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan hocam bende hanima nisan ayinda roborock q7 max aldim. Alt taraftaki vakum onundeki fircasi killi fircalardan degil.silikon baslik seklinde. Asiri kosede kalanlar harici temizlik performansi guzel. Ama mop yapmasini istedigimizde halilari kenara almamiz gerekiyor. Birde paspaslamaya dair soyle bir dezavantajimiz oldu. Farzedinki ortadaki haliyi kaldirdik ve isaretledik paspaslama icin. Oraya giderken paspas ucunu yere temas ettirerek gittigi icin yolu uzerindeki haliyi kaldirmayi unutmamak gerekiyor. Yada dolayli bir rota cizerek belirlenen bolgeye ulasmasini sagliyoruz.tam yol ileri, iskele alabanda yelkenler pupa filan dersek hali kilim ne varsa paspaslamaya yelteniyor garibim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Eser Ekinci yazdı:

Ozan hocam bende hanima nisan ayinda roborock q7 max aldim. Alt taraftaki vakum onundeki fircasi killi fircalardan degil.silikon baslik seklinde. Asiri kosede kalanlar harici temizlik performansi guzel. Ama mop yapmasini istedigimizde halilari kenara almamiz gerekiyor. Birde paspaslamaya dair soyle bir dezavantajimiz oldu. Farzedinki ortadaki haliyi kaldirdik ve isaretledik paspaslama icin. Oraya giderken paspas ucunu yere temas ettirerek gittigi icin yolu uzerindeki haliyi kaldirmayi unutmamak gerekiyor. Yada dolayli bir rota cizerek belirlenen bolgeye ulasmasini sagliyoruz.tam yol ileri, iskele alabanda yelkenler pupa filan dersek hali kilim ne varsa paspaslamaya yelteniyor garibim

Viomide paspasi hic kullanmadik biz, oyle olunca burda direk paspassiz aldim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.