Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2015 Ford Focus 1.6 TDCI 115 Titanium Donanım Lastik Basınç Sensörleri Algılanamadı Hatası

Samet VURAL

Soru

Arkadaşlar aracımda bugün itibariyle yol bilgisayarında Lastik Basınç Sensörleri algılanamadı hatası veriyor..lastik basıncını sıfırlıyorum 10 15 km geçmeden tekrar aynı hatayı alıyorum..Başına gelen var mı acaba? Bi de bizim bu araçlarda lastk basıncını ekran üzerinden tekerleğe göre hangisi kaç PSI'dır şeklinde göremiyor muyuz..Lastik indiğinde her defasında 4 lastiği kontrol etmek zorunda kalıyoruz?Teşekkürler şimdiden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhaba aynı problemi geçtiğimiz haftalarda yaşadım. Dün itibariyle lastik basınç sensörlerimin pillerini  Duracell marka 2025 kodlu pilleri ile değiştirdim. 70 km kadar kullandım bir sorun ile karşılaşmadım. Tekrardan programlatmaya gerek kalmadı. Örnek videoyu bilginize sunarım videoda ekstradan benim yaptığım işlem pili elektrik bandı ile güzelce sarıp sarmaladım yapıştırırken sıvı conta ile yapıştırdım

a1315cca-637e-48c2-9589-84c953b542eb.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kış lastikleri için Amazon dan aldım sensörleri. Ama OBD ile nasıl tanıtırım ya da TPMS olması mı lazım acaba? @Gürkan Çakıroğlu hocam her kış tanitmak lazım demişsin sanırım. Nasıl yapılıyor rica etsem anlatabilir misin? Bir de yazlık lastiklerdekiler de tekrar mi tanıtmak gerekecek her seferinde. Teşekkürler şimdiden.

IMG_20240220_172452.jpg

IMG_20240220_172448.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20 dakika önce, Serdar Tanhan yazdı:

Kış lastikleri için Amazon dan aldım sensörleri. Ama OBD ile nasıl tanıtırım ya da TPMS olması mı lazım acaba? @Gürkan Çakıroğlu hocam her kış tanitmak lazım demişsin sanırım. Nasıl yapılıyor rica etsem anlatabilir misin? Bir de yazlık lastiklerdekiler de tekrar mi tanıtmak gerekecek her seferinde. Teşekkürler şimdiden.

Serdar Hocam aldığınız sitede uyumlu modeller yazıyor muydu? Ben de Aliexpresten almıştım. Sol iki lastiğe taktık lastikçide. Yol bilgisayarından resetledim ve devam ettim sorun çıkmadı. Sonra kış lastiklerinine aynılarını taktık ve resetledim. Sorun yok. Sitedeki uyumlu araçları kontrol edin bence.

Zaten uyumlu değilse OBD ile değil de TPMS cihazla tanıtılmalı. Bazı lastikçilerde bucihazdan var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Serdar Tanhan yazdı:

tanitmak

Hayırlı olsun Serdar.

Cihaz ile tanıtıyorum ben, yazlıkları geri takınca sorun yok, sadece kışlıklara gıcığı var  :)

Sanırım seninkiler sorunsuz çalışacaktır, çünkü farklı sensör, bendekiler üçgen şekilli...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Fikret Ö. yazdı:

Serdar Hocam aldığınız sitede uyumlu modeller yazıyor muydu? Ben de Aliexpresten almıştım. Sol iki lastiğe taktık lastikçide. Yol bilgisayarından resetledim ve devam ettim sorun çıkmadı. Sonra kış lastiklerinine aynılarını taktık ve resetledim. Sorun yok. Sitedeki uyumlu araçları kontrol edin bence.

Zaten uyumlu değilse OBD ile değil de TPMS cihazla tanıtılmalı. Bazı lastikçilerde bucihazdan var.

Uyumlu yazıyordu hocam. Takıp bakalım. teşekkürler.

37 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Hayırlı olsun Serdar.

Cihaz ile tanıtıyorum ben, yazlıkları geri takınca sorun yok, sadece kışlıklara gıcığı var  🙂

Sanırım seninkiler sorunsuz çalışacaktır, çünkü farklı sensör, bendekiler üçgen şekilli...

Teşekkürler hocam. OBD cihazı mı tanıtma için kullandığın yoksa TPMS mi?

Takıp bakalım umarım sorunsuz çalışır.🙂🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.