Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2015 Ford Focus 1.6 TDCI 115 Titanium Donanım Lastik Basınç Sensörleri Algılanamadı Hatası

Samet VURAL

Soru

Arkadaşlar aracımda bugün itibariyle yol bilgisayarında Lastik Basınç Sensörleri algılanamadı hatası veriyor..lastik basıncını sıfırlıyorum 10 15 km geçmeden tekrar aynı hatayı alıyorum..Başına gelen var mı acaba? Bi de bizim bu araçlarda lastk basıncını ekran üzerinden tekerleğe göre hangisi kaç PSI'dır şeklinde göremiyor muyuz..Lastik indiğinde her defasında 4 lastiği kontrol etmek zorunda kalıyoruz?Teşekkürler şimdiden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
2 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

Bizim araçlarda basınç gösterme özelliği yok malesef.Hatayı durup dururken mi vermeye başladı?Bulunduğunuz bölgede büyük bir lastikçi varsa sensörleriniz çalışıyormu test cihazıyla bakarlar.

durup dururken oldu hocam..Lastikçiye gitmedim henüz ama gidecem 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hocam benim araçta 2015 model. Sensörlerden biri arıza verdi ki muhtemelen pili bitmiş. Ben takım halinde hepsini değiştim ama istersen lastikçilerde tpms cihazı ile hangisi arızalı diye bakıp sadece onu da değişebilirsin. Orjinallerin tanesi 900-1000 civarında . (Pil değişmiyor diye biliyorum)

7 saat önce, Samet VURAL yazdı:

Arkadaşlar aracımda bugün itibariyle yol bilgisayarında Lastik Basınç Sensörleri algılanamadı hatası veriyor..

Emre Akaydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 saat önce, Samet VURAL yazdı:

Pilli mi bu sensörler hocam

Pil olmadan sensörlerin araçla kablosuz olarak iletişim kurmaları pek mümkün değil 🙂

Çok ama çok istenirse pil değişimi yapılabilir bildiğim kadarıyla, ama pile ulaşmak için ciddi bir efor sarf etmek gerekli. Bildiğim kadarıyla elektronik devre sızdırmazlık için sağlam bir yapıştırıcı/yalıtım malzemesi ile kaplı. Bir de zarar verme ihtimali var. Özetle atılan taş kurbağaya değmez.

Arkadaşlar yazmışlar ama ilave edeyim. Arızalı olan tespit edilebilir ancak, mümkünse takım olarak değiştirmekte fayda var. Ya da sensörler bütün olarak iptal edilip, ABS'den ölçüm tercih edilebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 saat önce, Semih O. yazdı:

Pil olmadan sensörlerin araçla kablosuz olarak iletişim kurmaları pek mümkün değil 🙂

Çok ama çok istenirse pil değişimi yapılabilir bildiğim kadarıyla, ama pile ulaşmak için ciddi bir efor sarf etmek gerekli. Bildiğim kadarıyla elektronik devre sızdırmazlık için sağlam bir yapıştırıcı/yalıtım malzemesi ile kaplı. Bir de zarar verme ihtimali var. Özetle atılan taş kurbağaya değmez.

Arkadaşlar yazmışlar ama ilave edeyim. Arızalı olan tespit edilebilir ancak, mümkünse takım olarak değiştirmekte fayda var. Ya da sensörler bütün olarak iptal edilip, ABS'den ölçüm tercih edilebilir.

Teşekkürler Semih hocam:)

14 saat önce, Emre Akaydın yazdı:

Hocam benim araçta 2015 model. Sensörlerden biri arıza verdi ki muhtemelen pili bitmiş. Ben takım halinde hepsini değiştim ama istersen lastikçilerde tpms cihazı ile hangisi arızalı diye bakıp sadece onu da değişebilirsin. Orjinallerin tanesi 900-1000 civarında . (Pil değişmiyor diye biliyorum)

Hocam siz serviste mi takım olarak değiştirdiniz? maliyet ne oldu dısarda yaptırdıysanız

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 saat önce, Samet VURAL yazdı:

Teşekkürler Semih hocam:)

Hocam siz serviste mi takım olarak değiştirdiniz? maliyet ne oldu dısarda yaptırdıysanız

Parçaları kendim temin ettim fakat güvenilir bir yer olmasını tavsiye ederim ki bana ilk gelen parca 2018 üretimiydi ve orjinal değildi sanırım. Sponsor firmadan temin edebilirsiniz. Parça + lastik sök tak + tpms okutma toplam 4100 e mal oldu.

Ekledigim resimler araçtan çıkanlar koda dikkat ediniz.

20230515_183129.jpg

20230515_183136.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, Emre Akaydın yazdı:

Parçaları kendim temin ettim fakat güvenilir bir yer olmasını tavsiye ederim ki bana ilk gelen parca 2018 üretimiydi ve orjinal değildi sanırım. Sponsor firmadan temin edebilirsiniz. Parça + lastik sök tak + tpms okutma toplam 4100 e mal oldu.

Ekledigim resimler araçtan çıkanlar koda dikkat ediniz.

20230515_183129.jpg

20230515_183136.jpg

Hocam sizin aldıklarınızda FOMOCO yazısı var mıydı? Orijnal olmayabilir dediğiniz için soruyorum hocam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
08.06.2023 - 00:05 tarihinde, Semih O. yazdı:

Ya da sensörler bütün olarak iptal edilip, ABS'den ölçüm tercih edilebilir.

Merhabalar Semih Bey. Bende de aynı sorun var. Ara sıra hata veriyor. Bu söylediğinizi nasıl yapabilliriz. Ya da yaptırabiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Fikret Ö. yazdı:

Merhabalar Semih Bey. Bende de aynı sorun var. Ara sıra hata veriyor. Bu söylediğinizi nasıl yapabilliriz. Ya da yaptırabiliriz.

Forumda konusu olacaktı ama veri kaybına kurban gitti mi bilemiyorum hocam. Özetle Forscan kullanarak yapılabilir. Ancak, detaylar için benim de açıp bakmam lazım. Şunu şunu yapın diyecek kadar hatırlamıyorum maalesef. Bir fırsat bulursam bakıp yazarım ya da bilen arkadaşlar varsa belki yazarlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 saat önce, Semih O. yazdı:

Forumda konusu olacaktı ama veri kaybına kurban gitti mi bilemiyorum hocam. Özetle Forscan kullanarak yapılabilir. Ancak, detaylar için benim de açıp bakmam lazım. Şunu şunu yapın diyecek kadar hatırlamıyorum maalesef. Bir fırsat bulursam bakıp yazarım ya da bilen arkadaşlar varsa belki yazarlar.

Çok teşekkür ederim Semih Bey. Umarım buluruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
09.06.2023 - 10:51 tarihinde, Samet VURAL yazdı:

Hocam sizin aldıklarınızda FOMOCO yazısı var mıydı? 

Evet vardı. Fakat ikinci resimdeki dikdörtgen damga ve QR kodu yoktu. 2018 üretimi de olunca direk iade ettim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.