Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
Şahin Murat

Marş Basıyor Ama Motor çalışmıyor

Question

1.-Herkese merhaba öncelikle foruma yeni üye oldum, herkese kolay gelsin.
3 senedir sahibi olduğum Focus ghia arabam 2008 benzin&lpgli otomatik. Arabamda önce 5-6 ayda bir, ayda 1, sonra 10 gün ila 1 haftada olmaya başlayan bir sorun var. Marş basıyor ama motor çalışmıyor. Ya marşa uzun basınca böyle titreyerek (bilgisayara program yüklerken ekranda %10, %40 %70 %100 olur ya onun gibi) çalışıyor. Bazen istediğiniz kadar uzun tutun çalışmıyor. Ama şimdiye dek gaza basınca hep çalıştı. Bu süreçte benzin pompası değişti, buji değişti. Akü ömrü bitmişti değişti. Lpg (lovato) yüzünden dendi. 3 farklı yere götürdüm gazdan değil dediler. Gaz enjektörlerden biri arızalı olsa çalışırken ses ve sürekli yapar dedi. Gazın hangi yıl takıldığı bilgisine ulaşamadım ancak tank üzerinde 2012 tarihi var. Usta 2012 yazdığına göre 2013 yılında takılmıştır dedi.

Ustaya göster diyeceksiniz muhakkak.. Usta da bırak bakalım diyor. Her sabah denerim olduğu zaman buluruz diyor. Fakat 1.si düzensiz oluyor bu durum yani 1 hafta 10 gün dedim ama 1 ayı da bulabilir. 2.si hem ford, hem gaz ustası bana orada başka yatan arabaları işaret ederek "bak bu arabalar 1 aydır yatıyor bulamıyoruz" diyor yani ben gibi gelen müşterilere öncelik verip müşteri gelmez ise araba ile ilgileniyorlar, tabi bu da süreci uzatıyor. Bu arada ford ustası ısrarla gazda sorun diyor arabada bizlik bişi yok der, gaz ustası da yahu araba benzinle çalışıyor gazla ne alakası var diyor. Ek detay gazı kapatıp 1 ay benzinli kullandım yapmadı, arabayı çalışıtırırken ve kontağı kaparken gazı iptal edip kullandım gün içerisinde gaz kullandım yapmadı, sonra yine eskiye döndüm yapmaya başladı

Aşağıdakiler yeni yeni dikkatimi çekmeye başladığı için ustaya daha göstermedim.

Özellikle ilk çalışmada yine ve rampada bunu da bazen yapıyor kesik kesik çalışıyor kısa kısa insan öksürmesi gibi sanki stoplayacakmış gibi. Hatta bir keresinde stopladı da..

Rampada gazlı araba boğulur değil mi? Tamam.. Ama rampa çıkarken gazı kapatıyorum araba yine gitmiyor..

Konu hakkında bilgisi olan bişi duyan var mı? Bilgi sahibi olacak kimseyi tanıyan var mı?

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet