Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2013 Fiesta 1.5 Tdci motor ısınınca motordan gelen ses

Yaşar Zengin

Soru

merhaba arkadaşlar 2013 fiesta 1.5 tdci aracım var. motor sıcaklığı normal seviyeye ulaşana kadar hiçbir sorun farklı bir ses yok ama hararet 90 seviyelerine geldiğinde rolantıda beklerken sanki enjektörlerden birisi çalışmıyor gibi garip bir ses geliyor. motor stabil çalışmıyor. sanki böyle kırık bir dişli varda oraya gelince atlıyor gibi. tam tarif edemedim ama ses kaydı ekleyeceğim. kaputu açıp dinleyince belli olmuyor sadece araç içinde camları falan kapatıp dinleyince anlaşlıyor. özel servise gittim pompacıya yönlendirdi pompacı enjetörleri değiştirdi ama hala aynı. giden paraya değilde sorunun düzelmemesine yanıyorum. neden olabilir sizce internette bi kaç gündür araştırma yapıyorum ama ulaşabildiğim 2 şey var birincisi yine enjektörler ikincisi sente ayarı. iki tanede video linki bırakacağım bendeki sorunda bu ikisinden birisi gibi geliyor

WhatsApp Audio 2023-05-17 at 16.43.01 (1).aac WhatsApp Audio 2023-05-17 at 16.43.01.aac

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
15 saat önce, Kadir Akyol yazdı:

Sesten çok yorum yapamayız bir ustaya göstermeniz daha iyi olur bence. Kaputu açınca duyulmuyor demişsiniz aklıma direkt egzoz sistemi geldi. Alttan ses yankı yapıp duyulabilir

ustaya götürdüm pompacıya yönlendirdi. enjektörler değiştirildi. ama sorun hala düzelmedi hatta ses daha belirginleşti ve titreşim çoğaldı. şuan iki ihtimal var ya takılan enjektörlerde sıkıntılı. yada yukarıdaki videodaki sente ayarı bozuk. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.