Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

H. Cenk

Focus Mk4 1.5 Ecoblue Yakıt Tüketim Değerleri ..

Recommended Posts

10 dakika önce, Tuğra Yanık yazdı:

H. Cenk hocam, ortalama hız nedir?

Bilmiyorum benimki göstermiyor 🤣

49 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Bilmiyorum benimki göstermiyor 🤣

Yol bilgisayarın 4lü ekranında menu tuşuna basınca hangilerinin görüneceğini seçebiliyorsun abi. Mesela böyle 🙂

20190928_163812.jpg

15 dakika önce, Semih O. yazdı:

Yol bilgisayarın 4lü ekranında menu tuşuna basınca hangilerinin görüneceğini seçebiliyorsun abi. Mesela böyle 🙂

20190928_163812.jpg

Tamam da ben 4lü ekranımda olanlardan memnunum. Neden değiştireyim ki? YB ının aşamalarından biri ort hız olsa orada görürdüm. 

Tüketimi değerlendirmek için ortalama hız önemli bir unsur. Ben Ankara'da 43 km/h ortalama ile 6.8 yakıyorum şu anda. Yüksek bir değer. Daha önceki MCA 1.5 TDCİ powershift aracım 7 litre civarında yakıyordu.

Bir saat önce, H. Cenk yazdı:

Tamam da ben 4lü ekranımda olanlardan memnunum. Neden değiştireyim ki? YB ının aşamalarından biri ort hız olsa orada görürdüm. 

Yok yahu değiştirmen için demedim abi, farketmemiş olabilirsin diye söyledim. Bence de ortalama hız önemli bir değer, anlık tüketiminden daha anlamlı mesela bence. Sonuçta gaz pedalına basıyorsan yakıyor 🙂

11 saat önce, Semih O. yazdı:

Yok yahu değiştirmen için demedim abi, farketmemiş olabilirsin diye söyledim. Bence de ortalama hız önemli bir değer, anlık tüketiminden daha anlamlı mesela bence. Sonuçta gaz pedalına basıyorsan yakıyor 🙂

Bana da karışık ya da karışığa yakın kullanımda ortalama hız en anlamsız geliyor. Düşün işin ağdalı şehiriçi trafiği olan yerde , burada atıyorum yarım saat ağır şehir içi kullanıp otoyola çıkıyorsun evin de şehirin hemen dışında otoyol kenarında lüks malikane 😄 Şimdi diyelim şehir içinde 10 litre ortalama tüketim yaptın Şimdi şehir dışı kısmına geçtin 90la gidersen ortalama hızın düşecek ama tüketimin de düşecek. Ama otoyolda 150ile  gidersen ortalama hızın da yükselecek tüketimin de. Bu durumda ortalama hız,  tüketimi değerlendirme de bayağı yanıltıcı olur. 

Karışık kullanımda ortalama hıza pek bakmamalı diye düşünüyorum. 

Merhaba arkadşlar,

15.10.19 tarihinde aldığım araçta çok yoğun trafikte aracı kullandım. Yaklaşık 60 km yol yaptım. Trafikte 50 km/h e zor ulaştım. Ortala tüketim 11 l/100 km bu değer bana çok geldi. Uzun yola da çıkacağım birde öyle testini yapacağım, Konu hakkknda yorumlarınızı bekliyorum, sürüş normal modda yapoldı.

2000 km beklemek lazım.. kalkarkende dokunarak, basarak değilde..

11 lt olacak bir değer değil.. 3-4 binden sonra depo ölçümü yaparsınız bilgisayar değeri tutuyor mu diye

Sanırım manuel vitesten sonra otomatik vitese alışamamamdan kaynaklanıyor. Dediğiniz şekilde 3000-40000 km kullanıma paralel depo ölçümüde yapacağım. Cevabınız için teşekkür ederim.

60 km ile ortalama yakıta bakmak gerçekten çok afaki, aracı yeni teslim almışsınız şu nerde bu nerde diye bakarken bile o değer uçup gitmiştir. Şu an motor da, şanzımanda “ne oluyoruz” modunda şaşkın haldedir. Kullanıcının alışması zaten apayrı bir mesela. Bizim mk4 ecoblue için hali hazırda bir konumuz var bu arada.

6,09 litre tüketim YB 6,0 gösteriyor. 

42,22 l yakıtla 693,7 km yaptık. 

@Tuğra Yanık yb ort hız 31 km 

IMAG1804.thumb.jpg.1f6eb1ce9fa95ab767f54501a026044a.jpg