Jump to content
  • Welcome!

    Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

  • 0
Sign in to follow this  
Ümit Özdenk

İlk Marş Ve Sıcakken çalışmama Sorunu Hk

Question

Ford focus mk2 benzinli Lpg 1.6 sedan,

Aracım ilk çalıştırmada rolanti dalgalanması yaparak stop ediyor. 2.3. Uzun marşta ancak çalışıyor. Motor çalıştıktan sonra rolanti dalgalanması 6-7sn sonra geçiyor ve sıkıntısız benzinde kullanabiliyorum. Çekişte hızlanmada hiç bir sorun yok. Araç ile yol gittikden sonra motor iyice ısınınca stop ettikten sonra 2dk sonra marş yapınca uzun uzun marşa rağmen benzinde çalışmıyor. LPG tuşuna basıp çalıştırmak zorunda kalıyorum. LPG ile çalıştıktan sonra Benzine alıyorum sıkıntısız çalışmaya devam ediyor. 5-6 saat bekledikten sonra uzun marşa rağmen çalışmıyor, havalar sıcak olduğundan LPG tuşu ile direk çalıştırıp benzine alıyorum çalışmaya devam ediyor. Kış gelince soğuklarda çalıştırmak sorun olacak galiba. Benzin pompası 3M5U 9350AD muadili nedir? Türkiye sitelerinde hiç yok bu pompadan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
1 dakika önce, Ümit Özdenk yazdı:

Benzin pompası 3M5U 9350AD muadili nedir? Türkiye sitelerinde hiç yok bu pompadan.

Sizinde tahmin ettiğiniz gibi problem %90 benzin pompasında.Belirtiler onu gösteriyor.Kışın set halinde(şamandıra ve pompa) 400 lira civarı bir rakama değiştirmiştik.Muadili varmı yokmu bilmiyorum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0
2 saat önce, Ümit Özdenk yazdı:

Benzin pompası 3M5U 9350AD muadili nedir?

Focus 1.6L Mk2 şamandırası eskisi 3M51 9H307-AV yenisi 3M5H 9350-AK

Siz yine de şasi numaranız ile yedek parçacılara veya servisinize ulaşın.

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Yedek parçacılar orijinal  komple sete 1500tl diyorlar. Fiyat Çok yüksek değil mi? Sadece pompasını değiştirsem olur mu? Pompanın Muadili 130tl  takıldı ama sonuç aynı. Araç benzinde bank1 fakir karışım P0171 arızası veriyor. LPG kullanınca motor arıza ışığı sönüyor.  Yerli mallar yaramıyor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  


Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.