Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Far Tasarımı HK.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle tekrar foruma kavuşmak çok güzel oldu. 🙂

Dosya ekine eklediğim gibi bir far modifikasyonu yaptık. Orjinal Focus balastları ve D2S kullandık. Mercekleri de vag grubunun adaptif hella merceği ile yaptık. 
Haliyle uzun farı iptal ettik. 

Aydınlatmada herhangi bir problem yok. Led sürücülerine ek olarak kendim DC-DC voltaj regülatörü takarak devreyi korumaya aldım. 

Bir kaç geliştirme yapmak istiyorum. mercek tam ortada duruyor ve bence farın iç kısmında sonradan eklenen sinyal alanı ile farın dış tarafının bütünlüğü yok. 
Pek gözüme batmasa da
, 3d yazıcı ile komple ön tarafı bir bütün halinde yapıp merceği de bu bütün parçanın merkezine konumlandırmak mantıklı olur gibi geliyor. Birleşecek yerleri kırmızı ile seçiyorum.
Bu çizimi yaptırıp 3d ile baskısını yaptıracağım birini önerebilirseniz çok sevinirim. 

Farı Azc'ye yaptırdım. Youtube linkini paylaşıyorum. 

far.jpg

far3.png

far4.png

far5.png

image.png

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23.04.2023 - 12:13 tarihinde, Kadir Akyol yazdı:

Güzel olmuş ama bana bir tık fazla gibi geldi gündüz ledleri. Elinize sağlık. Mercek aydınlatması nasıl? 

Montajı yapan arkadaşlar ve bir kaç yorum hep iyi olduğu yönünde. Ama ben bu fardan önce D1S ve Mercedes balastı kullanmıştım. Hellanın eski mercekleri vardı. Kesinlikle D1S in selektör ve açılış hızı çok çok daha iyi. D2S biraz gecikme ile beyazlaşıyor. Mercekler zaten adaptif hella merceğiydi vagda kullanılan. O yüzden aydınlatmalar iyi. 
Bu tasarım biraz aceleye geldi. Osramın makyajsız için costum farı çok iyi. 3D tasarım yaptıracağım bir babayiğit bulabilirsem tek parça halinde güzel bir iç kasa takacağım. o zaman ledleri daha zarif yapabiliriz. Aslında konuyu o çizimi yapabilecek bir babayiğit bulma amacıyla açtım 🙂

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Acz güzel işler yapıyor, daha önceden de bir kaç çalışmasını gördüm. Bu model Osram xenarc tarzı olmuş, güle güle kullanın. Gelelim sadede fiyat ne çıktı? Bende acz'nin telefonu var ama görüşemedim henuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
11.05.2023 - 19:54 tarihinde, Cenk İşler yazdı:

Acz güzel işler yapıyor, daha önceden de bir kaç çalışmasını gördüm. Bu model Osram xenarc tarzı olmuş, güle güle kullanın. Gelelim sadede fiyat ne çıktı? Bende acz'nin telefonu var ama görüşemedim henuz.

Maliyeti biraz karışık oldu. Mercedes D1S balast vardı eski farlarımda onları takasa girdik Focus'un orjinal balastını kullandık.  

Güncel fiyat ne olur bilemem ama aldığım 2. el farlar ile beraber xenon ampülleri de içine katarsak 10 bin tl nin üzerinde tutmuştu. 
Ama malzemeleri 2022 ocak ayından toplamaya başladık üzerinden 1.5 yıl geçmiş, şu anda ne olur tam bilemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.