Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Led far önerisi

Önerilen Mesajlar

Merhabalar,

Aracıma led far düşünüyorum ancak genelde gördüğümüz karşıdan gelen kısa farlarda göz alma probleminden dolayı biraz hassasım. Çok aşırı sinirleniyorum bu duruma ve bende bu şekilde karşıdan gelenin gözünü almasına istemem önerebileceğiniz bir marka model var mıdır ? 

Aşağı linkteki model kullanan yada bilgisi olan var mı ?
https://ty.gl/0edrtljtkw

Şimdiden teşekkürler 🙂

Erdoğan Bölükbaşı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Philipsin (ya da Osramin) onay almis modelleri varmis, Turkiyede varmi bilmiyorum arastirmak lazim.

Harici her ampulun goz alacagini dusunuyorum ben, gozle bakip cizgi var denedim goz almiyor vs yorumlar tamamen subjektif. Gecen gun instagramda vardi (focustu galiba) tunelde video cekmisler tavanda bile yansima vardi 🙂 

edit: Philipsin ingiltere sayfasina baktim, onayli bir modeli yok. Onay alamamasinin da bir nedeni var tabii ki.

https://www.philips.co.uk/c-e/au/car-lights/headlights/ultinon-pro9000-led.html

son iki seri Turkiyede zaten yok. Ultinon essential var sadece.

osramda benzer durumda tabii

https://www.osram.com.tr/ecat/LEDriving XTR-LED high and low beam lamps-Car lighting-Automotive/tr/en/GPS01_3573844/

son olarak su ana kadar duydugum bir vaka yok o yuzden sadece teorik konusuyorum.

focusta kisa farlar dogrudan bcm tarafindan kontrol ediliyor yani arada sigorta bile yok. ve led ile halojen ampulun bagli oldugu devreye etkisi cok farkli. halojen ampul basit bir direncken led ise bir diyot. led ve zenonun dogru kullanilmamasindan dolayi bizzat yolda kaldigim oldu, bcmin far kontrol kisminin tamamen bozuldugunu da gordum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracımdaki sonradan bixenon yapılan farlar bozulunca ve tamirini yapacak usta bulamayınca bende bu arayışa girmiştim. Halojen ampuller özellikle bixenondan geçince resmen kör gidiyormuşsun hissi yaratıyor, linkteki şu ürünü alıp güzel bir far ayarı yaptırıp kullanmaya başladım. (Farlarımı tekrar tamir ettirene kadar.) Ozan'ında dediği gibi far çizgisi var, göz almıyor fikri tamamen subjektif çünkü karşıdan gelen kişinin ne gördüğünü ve düşündüğünü gerçek anlamda kestirmek zor. Ama belirttiğim ürün için en azından dağı taşı değilde yolu aydınlattığı için ben memnunum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstanbul gibi ışık kirliliğinin yüksek olduğu yerlerde çok sorun olmasa da (aslında sorun ama herkes kendi içinde yaşıyor) kırsal bir yere gidince karşıdan gelen uyarılardan ciddi bir sorun olduğu aşikar.
Ben  niken eco serisi led ampül aldım. H7 aparatları nasıl uyumlu yapılmışsa hiç bir şekilde uyum sağlamadı kendim montajıyla baya vakit harcadım. Ne kadar ayar yapmaya çalışsak çizgi konusunda orjinal gibi olmuyor. Niken pro serisi çizgiselliği daha başarılı hale getirmişler. Aveo aracımızda gördük fakat focus için almadım henüz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben gecen sene yurtdisindan Fahren markanin Termitor diye bir serisi var, aracimin (megane 4) projeksiyon(kisalar) icin almistim.Taktirdigim yer far ayarini yaparken far çizgisi iyimis dediler.Kendi tecrublerime dayanarak konusayim belki agirlikli olarak sehir ici vs kullanildigi icindir oyle selektor falan yemiyorum , grup halinde seyahat ederken mesela arkadaslarin araclari da varsa gece seyahatlerinde onlara da sordum farlar arkadan gelirken rahatslizlik veriyor mu diye , yine oyle olumsuz konusan olmadi lakin , karsi serit trafigi nasil algiliyordur onu bilmiyorum ama projeksiyon far da sonuclar fena degil sanki, o yuzden simdi Hikari markanin Titanova serisi burda amerikada yorumlari oldukca iyi bunlari aldim denemek icin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir ara kafaya takmıştım
çok değişik model Led far ampulü denedim
ne yaparsak yapalım karşının gözünü alıyor.
Vicdanen içim rahat etmediği için
güçlendirilmiş halojen ampuller ile devam ediyorum.
Güçlendirilmiş halojenler nispeten klasik
halojenlere göre daha iyi aydınlatıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben far seti olarak araştırma içindeyim. Focus 4 için 7-8 bin lira civarına çıkma far bulabiliyorum ama beyinler dahil mi, ekstra başka parçalara gerek var mı, kodlamayı kim yapacak bilmiyorum. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Led ampul işi pek bana göre değil hem görüntü hem de işlevsellik açısından doğru bulmuyorum, imkan varsa farların set olarak değiştirilmesi taraftarıyım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Melih Aydınyılmaz yazdı:

ekstra başka parçalara gerek var mı,

O fiyata dolu far bulabiliyorsanız kaçırmayın.

2020 Ocak ayında 550 euroya Almanyadan aldım dolu full led farlarımı, sadece farlarla bitmiyor masraf. Kodlama için 8 ay uğraştım ama çözdük şükür...

Screenshot_20230421_160808_Gallery.thumb.jpg.6163712495c39f9eba534ab266fb55af.jpg

Kodlama montaj ve far temini konusunda yardımcı olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

58 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

O fiyata dolu far bulabiliyorsanız kaçırmayın.

2020 Ocak ayında 550 euroya Almanyadan aldım dolu full led farlarımı, sadece farlarla bitmiyor masraf. Kodlama için 8 ay uğraştım ama çözdük şükür...

Screenshot_20230421_160808_Gallery.thumb.jpg.6163712495c39f9eba534ab266fb55af.jpg

Kodlama montaj ve far temini konusunda yardımcı olurum.

İlanlarda adet fiyatı bu şekilde, beyinler biraz şans işi dahil olabilir de olmayabilir de satıcıya bağlı. Far, beyin ve kodlama dışında başka bir şeye ihtiyaç var mı? Beyinleri taktığımızda soket sokete uyuyor mu? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.