Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Focus 1.5 TDCİ Yağ ve Disk-Balata Tavsiyesi

Cihat KAV

Önerilen Mesajlar

17 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

diskleri yukarıda belirttiğim trw takımları aldım balataları motorcraft tercih ettim, araba 115 binde diskler epey set oluşturmuş durumda balatalar kale azıcık performanslı kullandığım anda frenler zayıflıyor ve acayip homurdanır gibi ses yapıyor.

Hangi mağazadan aldınız? Bende fren balatası değiştireceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

39 dakika önce, Tugay Kuruöz yazdı:

Hangi mağazadan aldınız? Bende fren balatası değiştireceğim.

balataları ER-OL otomotivden aldım 

ön 1450 tl arka 1350 tl

Adem Kazıl tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Ustaya sökme takma sana ait temizleme parlatma bana dedim 😀

diskin oturduğu yüzey tel fırça ve küçük canavar ile iyice parlatıldı, bakır gres ile yağlandı, pim yuvaları temizlendi pimler parlatıldı pim gresi ile yağlandı, balata tutucuları tel fırça ile temizlendi bakır greslendi, sökmüşken lastikleri ön arka yaptım 20 bin km olmuştu, sökmüşkende jant içlerini palata tozlarından arındırdım

52172DB0-BA89-43BF-82B0-251A4A563176.jpeg

43CCCC5A-A7FD-4CB1-ADFF-2DA00ACE4A13.jpeg

463B9D89-C939-496B-8275-25A2C53C54FA.jpeg

CF7C6218-3FE1-4BAE-AD46-CDBC60941542.jpeg

298A4CFB-84FC-4FBE-8AC7-FA5C8CC4875C.jpeg

2AF7F372-B4AA-4849-A7F1-6CD9EC38D620.jpeg

58D05086-E8AF-437D-8DBD-53691D50ED35.jpeg

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Temiz işçilik olmuş. Ustalar sevmez ama böyle müşteriyi 😂. Hayırlı olsun güle güle kullan. Jantları takmadan diskin janta temas eden yüzeyine de gres sürülmesi lazım. Ustalar sürmezler sonra jantı sökerken ordan burdan çekiçlerler. Sen sürmüşsündür umarım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Ogün Özemre yazdı:

Temiz işçilik olmuş. Ustalar sevmez ama böyle müşteriyi 😂. Hayırlı olsun güle güle kullan. Jantları takmadan diskin janta temas eden yüzeyine de gres sürülmesi lazım. Ustalar sürmezler sonra jantı sökerken ordan burdan çekiçlerler. Sen sürmüşsündür umarım 

benim ustada sıkıntı yok istersen kendin tamir et diyor,  yanlış meslek seçmişsin der, jantı temizleyince diske temas eden alanıda zımpara ile temizledim, oralarada sürecektim unutmuşum aklıma geldiğinde jantlardan ikisi takılmış sıcakta bunalmıştım zaten takıp geçtik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

benim ustada sıkıntı yok istersen kendin tamir et diyor,  yanlış meslek seçmişsin der, jantı temizleyince diske temas eden alanıda zımpara ile temizledim, oralarada sürecektim unutmuşum aklıma geldiğinde jantlardan ikisi takılmış sıcakta bunalmıştım zaten takıp geçtik.

İyi günlerde kullan gerçekten temiz işçilik olmuş. Bugünlerde Muğla tarafını çok sıcak gösteriyor. Özellikle Dalaman tarafını. Dikkat edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.