Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
Sign in to follow this  
Gökhan Kaplan

Focus 1 Otomatik şanzıman Vites Değiştirme Esnasında Ses

Question

Merhaba. henüz 93 binde olan mk 1 otomatik vites aracımda olan durumu sizinle paylaşmak istiyorum. aracı p konumundan d konuma almak istediğimde  bir ses geliyor ve sanki araç yüke binmiş veya yük den inmiş gibi bir hissiyat veriyor. vites geçişinde hissettirme vuruntu yok fakat dediğim gibi konum değiştirme esnasında böyle bir durum yaşıyorum. sizce durum normal mi? yağ en son ne zaman değişti bilinmiyor. yağı değiştirsem düzelir mi?

1 answer to this question

Recommended Posts

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Zafer Gökçe
      Düzgün yolda seyir halinde ilerlerken direksiyon veya gösterge nereden geldigini bilmedigim videodaki sesi duyuyorum. Rolantide bile bu ses biraz daha az duyulur sekilde geliyor trim sesi ufak ufak surtme sesi. Videoyu sesli dinlerseniz bariz belli oluyor videoda. Sebebini  bilen arkadaşlarım abilerim cevaplarınız için simdiden tesekkür ederim. 
      1368F981-4DB8-4543-8821-F1EF468AC92B.MOV
    • By Zafer Gökçe
      Selamun aleyküm arkadaslar seyir halinde 70-80 km hız ve üzerlerine cikinca arkadan hafif rüzgar ugultusu geliyor önlerde sknti yok ama arka taraftan dikkatli dinleyince özellikle yuksek hizlarda cok belli oluyor. Basina gelen var mi yoksa sadece benim srabadami var. Aracim 1.5 tdci titanium manuel 2018
    • By Koray_T.
      Arkadaşlar merhaba aracım 2013 model Fiesta 1.5 Tdci econetic Titanium aracı 2018 ağustos ayında aldım 71800 Km'de. yaklaşık 1 ay önce havalar iyice soğuyunca marşa bastığım zaman tabiri caizse vijjt diye bir ses geliyor araç ısınınca geçiyor.. V kayışından olabilceğini düşündüm başka bir arkadaşı direksiyona geçirtip kaputu açıp V kayışının oradan gelebileciğini düşünerek marşa bastırdım ordan ses gelmedi. daha sonra kulağımı iyice verip sesin torpido tarafından göğüslükten geldiği farkettim ama ordada bana göre ses yapacak bir şey yok... bugünlerde ise marş basınca ses devam ediyor fakat vites değiştirmek için debriyaja basınca aynı ses geliyor takırtı gibi, birşeyin birşeye sürtme sesi gibi..sorun ne olabilir arkadaşlar bu arada marşa basınca çıkan ilk sesi video çektim izleyip aynı sorunu yaşayan arkadaş varmı varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim..
      20181227_084351.mp4
    • By adnan canpolat
      focus III dizel style ımı alalı 1 hafta oluyor,geçen tümseklerden geçerken gıcırtı sesini farkettim,biraz dikkat ettikten sonra koltuktan geldiğini farkettim,durduğum yerde kendimi sarstığımdada aynı sesi işitiyorum,rahatsız edici,rezil edici:) bu arada rodaj uyarıları gereği aracın vitesini 2000 devirde değişiyorum,aracım şu an 1000 km oldu,rodaj zamanı bitince kaçta vites değiştirmeliyim,sevgiler
    • By Mustafa Şen.
      Merhaba
      Aracım 2018 Mca titanyum. Ön kapılarda twitter var. Ancak arka kapılarda yok ve sesin tizleri kayıp. Önceki aracım Fluence te de aynı durum var idi, uygun çapta twitterlı Sony hoparlör ihtiyacımı görmüştü.
      Aşagıda linkini eklediğim ürün kapıdaki hoparlör yuvasına sığar mı? Ses olarak düzelme sağlar mı?
      https://www.hepsiburada.com/sony-xb-160-16cm-3-yollu-350w-oto-hoparlor-pm-otblcxsxb160

Saygılarımla

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.